0 oy
336 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar arkadaşım ikinci kez evlenecek. Yarın akşam nişanı var. İki ay sonra da düğünü var. Yarın akşam nisanina gidicem evde olacak zaten 5 tane arkadaşı gelecekmiş bir de anne babalar olacak. Ne takmalyiim sizce nişanda ya da hediye mi goturmelyiim Zaten iki ay sonra düğünde para takacağım için. Karar veremedim.

13 Cevaplar

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Nisanda  birşey takılmaz zaten 
(1,271 puan) tarafından
Öyle mi diyorsun cnm eli bos mu gidicem peki :(
-Reklam-
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Nişan takıli mi 
(1,271 puan) tarafından
Bilmiyorum ki cnm hiçbir fikrim yok ya nasıl olacağına dair ama gitmişken ya hediye ya para goturmemeli miyim bilemwdim
0 oy
tarafından
Bizde Nisan'da tabak çanak  borcam falan götürülür 
(1,271 puan) tarafından
Yerim kız seni şapşik :)))) bayılıyorum yorumlarina
tarafından
Cavahir bile oldum sapsik olmamıştım ... Seviyonuz mu gomuyonuz mu şakayla karışık sovuyonuz mu :):):)
tarafından
Bu kiza otobüs çarptı boyle oldu hfhfhdbxbj
(1,271 puan) tarafından
Kız ben biricik dünya tatlısı kızımı bile hep şapsik diye severim ❤️ :) gommedim sevdim ❤️
tarafından
Sevgine çiçek çikolata alıp kahvesini içerim ❤️
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bizde Nisan da birşey takılmaz verilmiz ama öyle adetiniz varsa bir hediye alabilirsiniz çeyizlik birşeyler 
(1,271 puan) tarafından
Adet yok cnm bilmiyorum ama eli boş mu gidilir ki kötü hissederim sanki
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Hedıye en mantıklısı ceyız götür canm o sana bısey takmışmıydı
(1,271 puan) tarafından
Yok nişanim aile arasında olduğu için cagirmamistim cnm
(2,705 puan) tarafından
Onunda bıraz kendı arasında oluyo gbi sadece yakın arkadaslarnı cagarıyo yanı vok germe kendını takı oldunu sanmam
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Para tak bence 200 TL falan 
(1,271 puan) tarafından
Herkes para takarsa olmadı para takarım ama şöyle bir şey var takı töreni olmazsa nasıl olcak eli boş gitmek de istemiyorm
(9,022 puan) tarafından
Ben anlamadım söz mü nişan? Yani bizde sözde yüzükler kesilince tepsi gezdirilir takı takmak isteyen olursa tepsiye atar. Nişan zaten takı töreni oluyo
0 oy
tarafından
Nisan takılı olmaz 
(1,271 puan) tarafından
Dimi şimdi bnm de aklım başıma geldi cnm bence de takılı olmaz ama eli boş da gitmek istemiyorum napsam
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Nişanda taki takilmaz ki gerek de yok düğunde takilmasi yeterli
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Hediye götür canım 
0 oy
(84 puan) tarafından
E arkadasinmis zaten sorsana canım strese giriyorsun taki olacak mı ya da hediye mi veriliyor adetleri nasıl sor bende nisana gittim eşimin kuzeninin evdeydim takılı yaptılar 200 TL para taktik sende ona göre hazırlıklı gidersin 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Nisanda davetliler bir şey vermezler ama bir küçük ev hediyesi götürebilirsin canım mesela milli dgeerimiz borcam gibi "D
0 oy
(755 puan) tarafından
Canım bizde aile arasında evde olan nişanda takı olmaz sadece yüzükler takıldıktan sonra erkek evinin aile büyükleri gelin el öperken eline para verir. Büyük Nisan olursa onda para takılır düğünde de herkes kendi durumuna göre altın yada para takar. Ama suda var ikinci kez evlenecek demişsin bence hiç birşey goturmene gerek yok ama takı olursa hazırlıklı git herkesin içinde mahcup olmazsın takarsın 
0 oy
(2,121 puan) tarafından
Çeyizlik birşeyler al canım birşey takmaya gerek yok ne bilirim fincan takımı olur bardak takımı vs

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 131 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Tugce12. (586 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,193 göst.
18 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 174 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sezen (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 139 göst.