+1 oy
1,030 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden etikenlendirildi
Kızlar ben aylik 14 bin alıyorum  eşim 8 bin küsür 12 bin taksitle ev alalım diyoruz zorlanirmiyiz

57 Cevaplar

0 oy
(2,321 puan) tarafından
Harcamalara bağlı, 3700 ödüyoruz bizde. Eşimin maaşı sizinle aynı hemen hemen. Az birikim bile yapıyorum.
-Reklam-
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Ayda ne kadar köşeye para koyabiliyorsunuzz ? Eğer 7 8 bin koyabiliyossniz 12bin taksit sizi az da olsa zorlar ama zorlamasina da değer yani
0 oy
(132 puan) tarafından
İşiniz  garantiyse zorlansaniz bile bence alın çünkü bir yere parayı baglamazsaniz öyle ya da böyle gidiyor.. 
0 oy
(924 puan) tarafından
Rahat ödenir senin maaşından da kalıyor gayet rahat geçim edersiniz 
0 oy
(1,684 puan) tarafından
Bnce imanınız varsa alın belki bikc sene zorlanır sonra rahatlarsın ev durur krediniz artmaz ama maaşınız zamanla artıyor nasılsa 
0 oy
tarafından
5500 le geçinen  var sizde geçinirsiniz 
0 oy
(13,397 puan) tarafından
Geçirirsin gecinmesine ama es kaza hamile kalsan sorun olur :( bende küçücük bebekle ise döndüm hem ikisini beraber idare ermeye hem de tekrar hamile kalırım korkusu var 
0 oy
tarafından
Ev aldığınızda kredileriniz sabit olacak, eğer düzen böyle giderse ve kiralar artmaya devam ederse, sizin krediniz kira artislarinin altında kalacak bir kaç yila. Maaşlarının artacak, aylık ödemeniz ayni. (Ara ödeme yok varsayıyorum) Burada önemli olan harcama alışkanlıklarınız ve sabit giderleriniz. Daha az harcayinca mutsuz olur musunuz? Sabit giderlerden kisabileceginiz, vazgecebileceginiz var mı? Örnek veriyorum Blutv üyeliği, kuafor-bakim masrafı gibi. 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Yok bence zorlanmazsiniz geriye 10 bin kliyor zaten
0 oy
(1,188 puan) tarafından
Yani neden olmasin kiraya odemektense borcunuzu bitirip rahat edersnz ev fiyatları gün geçtikçe artıyor 
0 oy
(1,393 puan) tarafından
Yani size 10bin mı kalıyor geçinmek için 
0 oy
tarafından
Gecinirsin ocaga kadar biraz sıkarsınız kendinizi ama ocakta maasa zam gelince rahatlarsiniz
0 oy
(632 puan) tarafından
Canim bize de o kadar para giriyor ankaradayiz eve hic cesaret edemiyoruz ekonominin su zamaninda bence akil isi degil
0 oy
(3,141 puan) tarafından
İstanbul'da kirada bir çocukla ayriyetten yanımıza dönem donrm annelerimiz de geliyor 7 bin TL ile geciniyoruz. Aç kaldığımız da oluyor ama idare edyoruz. Anlayacağın madem o kadar geliriniz var biraz sıkın bir eve girin bence.
0 oy
(966 puan) tarafından
Başka borcunuz yoksa gecinirsiniz.kredi kartı ödemelerine dikkat etmek gerekir.alin evi kesinlikle.kiralar artıyor.maaslarda artıyor.iki sene sonra belki o fiyata kira ödeyeceksin.
0 oy
tarafından
Canım benim eşim 18-19 bin maaş alıyor bir hafta önce kredi çektik eksper eve 530 bin değer biçti banka 300 bin verdi kredi aylık 6 bin ödeme ile biz zorlanmayacagimizi düşünüyoruz yaşadığımız ilçe de uygun fiyatlı herşey İst. Falan olsa belki zorlardi sizin daha yüksek maaş kolay olur rabbim hayırlı olanı versin 
0 oy
tarafından
bence gecinirsiniz.. ama kredi verirlerse
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım ev fiyatları ve kiraları gün geçtikçe artıyor , böyle devam ederse 12bin tl 3-5yıl sonra ev taksiti değil bir evin aylık kirası olacak .Hazır niyetlenmişken alın evinizi , kredi bitene kadar sıkıntı çekersiniz ama daha sonrasında rahat edersiniz.

Benim de 1çocuğum var Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeyim bırda 10binle çok çok rahat geçinirim .Ama istanbul için bişey diyemem .
0 oy
(520 puan) tarafından
Canim bizde aynı durumdayız benim maaş 17 eşim 11 eve girsek mi dedik ama ucu ucuna yetmiyor bile. 1 milyon kredi çeksek aylık ödememiz 14 falan oluyor ki tek gider bu değil çocuğumun bakıcısı var araba kredimiz var. Öyle olunca ben girmekten vazgeçtim. Birkaç sene erteledim şimdilik. Kendi hayat standardını en iyi sen bilirsin.
0 oy
(715 puan) tarafından
Eşimde bende öğretmeniz yatırım olarak kaynimla ortak tır alfik 7 yıl önce ev sonra dedik ama tırın je derdi ne borcu bitti..şimdi ev alamıyoruz hem çok yüksek fiyatlar hem zaten hayat zor çok çocuk masrafı formaya bile bin lira verirken nasıl gecinelim

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 379 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,095 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 173 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Aysegulnll (531 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (537 puan) tarafından soruldu

381,730 soru

11,428,169 cevap

34,988 kullanıcı

...