+1 oy
1,029 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden etikenlendirildi
Kızlar ben aylik 14 bin alıyorum  eşim 8 bin küsür 12 bin taksitle ev alalım diyoruz zorlanirmiyiz

57 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla biz 3 kişiyiz 4 bin TL giderilmiş var 2 bin ayiriyoruz söylemesi ayıp ama bol keseden harcamaya alismissinizdir biraz zorlanırsınız bu kaç sene dişinizi siksaniz ev sahibi olursunuz bence yapın gitsin 
-Reklam-
0 oy
(2,705 puan) tarafından

istanbulda asgari ücretle geçinen ben:D2500kıra 1630kredı bı mılyarı aylık kızım yiyor ynı bızde ne bulursak o valla.Yanı alısmıssınzdr rhatlıga biraz zorlar ama dişimizi sıkarız diyosanz alın yanı zorlanacaksanızda bı tık uygun alın taksıdı uygun olsun 

0 oy
tarafından
Alistigin için zor gelir. Ama zorluk çekmeden kolaylık olurmu. Kim borçsuz harcsiz bisiler alabiliyorki
0 oy
(383 puan) tarafından
Ben de kredi ve kreş taksiti mağduruyum canım ama inan biriktirip de ev alınmıyor en iyisi gözünü karartıp kredi ile almak. biriktiriyorsun ama ev fiyatı 3 e katlıyor malesef. ama 5 seneden sonra da kira öder gibi oluyor. İlk 4 sene zorlanırsın evet ama çocuklar daha küçükken masrafları da katlanmadan almakta fayda var 
0 oy
(15,332 puan) tarafından
Post ile nick uyumu☺️
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Çok  fazla  yetmez  10.500 giriyor  eve yetmediği  aylar  oluyor 
0 oy
(48,833 puan) tarafından
nick cimri büyük ihtimalle cimri birisin her turlu idare edersiniz ayrica.ne is yapiyosun
0 oy
(5,017 puan) tarafından
Canım gecinirsiniz bir şekilde biran önce ev almaya bak derim yoksa evde alamassiniz fiyatlar hergun artıyor acele et derim alcaksan
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bsnce İstanbul gibi bi yerde 10 bin tl ile zorlanırsınız çocuk kreşe gidiyomuş ee evin giderleri var elektrik su doğalgaz evin alışverişi. Bence sizi zorlar canım 
0 oy
(99 puan) tarafından
Yani canim soyle soyleyim esim 8 bucuk maas aliyo 5 bin krediye girmeyi dusunuyoruz geriye 3 bucukla gecim yapmayi dusunuyoruz dusun ankara da yasiyoruz ve 1 cocugum var ben yapabilecegim dusunuyorum en fazla 2 sene disimi sikmayi dusunuyorum yani esimin maasi arttıkça rahatlariz ins o zmana kadar da oglumun okul cagi gelir 
0 oy
tarafından
Kuzum zorlanirsiniz eskiden 1500e etten tut temizliğe kadar alirken şimdi yarisindan azına o kadar veriyoruz 12maasimiz var 2900 ev kirası her ay kızımın muayenesi ilaçlarla 1000 1200 arası değişiyor. Ona rağmen zorlaniyoruz bi de 3400kredi var kışinda yaklaşıyor onu da hesap et
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Evin aylık geliri 10.000 / 3 çocuk / 2si okula gidicek / ufağım 9 aylık bezi maması / aylık 3.000 ev kredisi var

Şimdi dcekler ki zorluk yaşıyorsan 3 çocuk neden? Hadi birinizde çıkıp diyin ki Türkiye 2/3 sene öncesinde de aynı koşullardaydı. 4 sene önce 5ltrelik yağ / 5kg şeker / un 50tl ye almıştım hadi gidin şimdi de alın o fiyata. Ha yine de Allaha şükürler olsun orta halliyiz geçiniyoruz. Post sahibi arkadaşım ayağını yorganına göre uzatıcan mecbur. Bu sene de almazsan bidaha hiç alamazsın. Fiyatlar uçuyor. Çocuğuna gelecek hazırlamaya çalışıyorsan al ki çocuğun da aynı sıkıntıyı yaşamasın. Bikaç sene bazı zevklerinden vazgeçersin. Sonrasında rahatça yaşarsın. Kira verip ev sahibine para kazandırana kadr kendi evini almış olursun. Kira artıyor ama kredi 10sene aynı kalıcak. Şimdi  aylık 12bine aldığın ev 10 sene sonra kira bedelin ne kdr olur düşün bakalım? 
0 oy
(1,795 puan) tarafından
Biz de krediyi çıkarınca 5bin kalıyor elimizde geçinmek çok zor oluyor ama yılbaşında maaşlar biraz artınca biz de siz de rahatlarsıniz gibime geliyor bence gecinirsiniz
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bence çok iyi yanı tabi sizin harcamalarınıza göre biz asgari ücretle geçiniyoruz çok şükür sizde eşinin maaşını eve harcarsınız seninki de taksite
0 oy
(457 puan) tarafından
Şaka falanmı ypıyorsun ??
0 oy
(811 puan) tarafından
Şu anda ne kadar kira ödüyorsunuz bilemem ama eski rahat yaşantınız olmaz tabi ki. Kiyafet almaya bir süre ara vermeniz lazım ya da çok sık dışarıda yemek yiyemeyebilirsiniz vs vs vs. Uzun da bir süreç ama Istanbul da ev almaya değebilir. Kâr zarar hesabı yapin. 
0 oy
(850 puan) tarafından
Evet zorlanırsınız. 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 379 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,095 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 173 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Aysegulnll (531 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (537 puan) tarafından soruldu

381,723 soru

11,428,004 cevap

34,988 kullanıcı

...