0 oy
356 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Adetimi hep soran kaynana var bende malum.

Bu sefer sakladım, ama zamanı gelmiş kadının gözü kulağı bende.

Eşime ped almasını söylemiştim. O da ismini unutuuyor diye gidince arayıb soruyor. Eşimle konuşmamı duydu. Başladı adetmi oldun? Geçen ay ayın kaçı olmuştun? 

Dedim senin 11 yıl olmadı. Kaynanan ve 6 görümcen her aymı soruyorlardı. Nasıl delirdise. Bi patladı bu. Ona bu kadar ağır gelen bana ne kadar ağır geliyor düşünün.

Bana diyor doktora seni götürecem o yüzden soruyorum. Dedim oğlunun tedavisinin zamanı doluyor, onu götürürsün. 

Diyor ne var sormamda, diyorum annem senin gibi yapmıyor. Diyor istiyorumda soruyorum, istemesem sormam. Burda anneme laf çaktı. Karakterimde bir garipmiş. Birdaha sormam dedi. Gitmiş dışarıda başını tutuyor. Ama oğlu gelince beni sofraya çağırdı gel yemek ye falan. Ay bazen bu kadından tiksiniyorum.

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
ben yanlış mı hatırlıyorum, sen daha 1 yıldır çocuk istiyorsun öyle değil mi? Bu ne acele. Hem o evde, bu baskıcı psikolojiyle hiçbir sorununuz olmasa bile çocuk olma ihtimali düşük.. Kendi düzeninizi kurun bir an önce bence. 
-Reklam-
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Hic cocugunu ykk mu
0 oy
tarafından
Bir o istiyor çünkü çocuğunun olmasını böyle yaptıkça daha çok strese girersin benim ablama da çok yaptılar 
0 oy
(7,370 puan) tarafından
Ağzına kokuşmuş çorabı tikacan böylelerin hadsiz ay sinir oldum kadına 
tarafından
11 yıl ççoğun olmadı, sana her ay sordularmı demekle saygısızlık yapmışım yani düşünün
(7,370 puan) tarafından
He de geç bacım onane senin kanından allha allha
(12,756 puan) tarafından
Benim ilk kaynanam aynısı idı,adımı kısıra çıkardı boşandık. Oğlunu iki kere evlendırdı benden sonra hala yok. Üzülmemek stress yapmamak lazım da o karakterde bırıyle aynı evde zor
tarafından
Bu kaçıncı ya. Her ay aynı şeyler. Adete 1 hafta kala ideal kaynana olyor. Adet oldummu çıngıraklı yılan. Ben hele doğursam bu kadın 5 beter olur .
O zaman görevi tamamlamış ve artık bir önemim kalmamış olur.
Bu kadın yüzünden ağlamağımada ayrı sinir oluyorum
(13,841 puan) tarafından
Strese sokmaktan başka bir şey değil ya siz birlik mi yaşıyorsunuz bilmuyordum
0 oy
(2,498 puan) tarafından
Aşkım farklı eve gecsene vallah sen bununla çok stres olursun ben burdan sinir oldum yaa 

Ne değişik insan ona mı kalmış adet günün tarihin 
tarafından
Adete 10 gün kala beni sevmeye güzel ilişki kurmaya başlıyor. Adet oldummu huyu hemen değişiyor iki yüzlü
(2,498 puan) tarafından
Bir kere ayıp ya o hiç ayıp ne demek bilmiyor mu . Ağzına alıp söyleyemez insan utanır
Demekki utanması yok
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Deseydin ki anne bu akşamda banyo yaptım haberin olsun  tövbe tövbe kız bu ne rahatlık kaynanada biz söylemeye utanıyoruz sormaya utanmıyor demekki tek o iyiliğini düşünüyor sanki insanı daha çok strese sokarlar bide yani hemen seni doktora götürmek banada yapmışlardı dedim hep sıkıntı gelinlerdeyse sizde gelindiniz Allah ne zaman nasip  ederse o zmaan olur tatlım hiç dert etme herkese de Allah'tan iyisini mi bileceksiniz de geç nasip yani bazıları korunduğu halde nasibinde varsa hamile kalıyor 
(7,376 puan) tarafından
Yaw onlara ne anlamıyorum gerçekten deseydin ne yazıyı anne Allah vergisi kaç yıldır evlisin kesin yeni evlsindir
tarafından
Bir buçuk .
(7,376 puan) tarafından
Daha yeni evlisiniz kız Allah'ın izniyle Olur yani benimde bir 1 buçuk yıl olmadı çocuğum sonra hamile kaldım nasip yani eltime imkansız çocuğu olması esinde sıkıntı var dediler çok kötüydü psikoljik olarak bir iki ay geçti üzerinden eltim hamileydi yani imkansız demelerine rağmen oldu demekki nasip yani
tarafından
İnşAllah canım.
Allah evleri bebek sesine hasret bırakmasın.
(7,376 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Birlik mi oturuyorsun  canım 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Sakın pabuç bırakma üstüne binerler. Benimde 9 sene olmadı kimse ben bisey anlatmadikca soru soramazdıbisey diyeninde ağzına tıkıyordum lafı
tarafından
Peki ya şimdi?
Canım sen çok güclü kadınsın.
(3,259 puan) tarafından
O da kimyasaldı yani. Sonra ben bi doktora gittim devlet hastanesinde bana klomen verdi. İlk ay içtim ama eşimle pek bi araya gelemedik ben 2 ay daha aldım içtim.o ilacı 3. Ay yine değer başladı yükselmeye ama kese yok. Bayaa yükseldi.  Doktor diş gebelik olabilir kanama geçirirsin kürtaj edelim dedi bende 2 gün daha bekledim sonra kanama başlayınca korktum gittim kürtaj oldum. O kürtajdan sonra ben kafaya koydum kilo verip 4. Tüp bebeği yaptıracaktım 15kg kadar verdim. Memlekete gittik kaynımın düğünü oldu. Benim çok akıntı kasintim vardı doktora gittim muayene etti adeti yakın dedi anlattım durumu hamile olacağıma da pek ihtimal vermedi bende ilaçları aldım içtim sonra adet olacak gibi ağrım oluyor günde 2 damla kan geliyor gerisi yok eşime dedim tuhaflık var test alır mısın aldı geldi yaptım pozitif. Koştur koştur yine hastaneye ki değer de Bayaa yüksek. Biz birde ilk tüp bebekten sonra kan pıhtılaşması testi yaptırmıştık bende öyle bir sıkıntı çıktı. Sonra oğlum oldu işte. Şimdi 2.5 yaşında peşine kızım oldu o da 1.5 yaşında
tarafından
Mutlu son :) Bu güne şükürler olsun. Allah çoçuklarınızı size bağışlasın.
(3,259 puan) tarafından
Amin cümlemizinkini bağışlasın inşallah. El açıp dua  edip isteyen her kim varsa da tez zamanda eli ayağı düzgün salih kullarından evlatlar nasip etsin Rabbim. Çok uğraştık oldu şimdi de deliriyoruz :) tek başına çok zor oluyormuş
tarafından
Kiz maşallah  yazını şimdi kesin diye diye okudum neler yaşamışsın Allah evlatlarını sana bağışlasın
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Canım naçizane fikrim çok kafaya da takmiyacaksin olmuyor diye. Biliyorum senin için zor. Bi arkadaşımın kocası çocuk olmazsa seni boşarım demiş. Kız o kadar üzülmüştü ki 2 sene tadavi gördükten sonra hamile kalmıştı. Sonra kızı daha 3 yaşında iken tekrar hamile kaldı normal. Tedavi falan olmadan. Çünkü kafası rahattı nasıl olsa çocuğum oldu kocam boşamicak diye düşünüyordu. Sonra arkasında pat diye hamile kaldı biz de şaşırdık. Çünkü çocuğu olmuyor diye biliyorduk. Tedavi ile olur diye biliyorduk. Meğer normal yolla da hamile kalabiliyormus. Herşey kafada bitiyor işte. Anlatmak istediğim bu. 
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Benimki de kim hamile kalsa ilk gelip bana söylerdi onun gelini hamile bunun gelini hamile diye psikolojimi bozardi bende ister istemez kafama takardim sonra milletin içinde derdi ki sen çok kafana takiyosun bırak ne zmaan olursa olsun yani anliycagin lafını söyleyip kenara çekilirdi hiç oralı olmaZdi kafasına takan hep ben olurdum ben bunun aklına sokuyourm demezdi
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım kimden dolayı olmuyor çoçuk sorun mu var sende yada eşinde tedavi mi görüyorsunuz yani bakıyorum sürekli bi tersleme oğlunu götür demeler ya bi sakin ol nasibimde varsa olur de her zaman aynı şeyi de annenle kaynanı kıyaslama elin annesi ağzında kuş tutsa annelerimiz gibi olamaz eşine söyle bir daha bu evde çoçuk konusu açılmayacak desin bu kadar yüz göz olmaya ne gerek var çoçuk olunca da allı ballı mı olacaksınız

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 382 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
21 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seherkzll (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 316 göst.
+1 oy
50 cevap 1,277 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu

382,178 soru

11,442,936 cevap

35,014 kullanıcı

...