0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde (473 puan) tarafından
Aranızda namaz kılan var mı kızlar. Ben başlamak istiyorum ama hep birşeyler birşeyler bahane ederek erteliyorum. Rabbim bizi döndürsun inşallah. 

21 Cevaplar

+10 oy
(273 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Müslümana namaz kılıyor musun diye sormak maalesef asrın imtihanı.. Bu dünyaya ibadet için geldik unutmamak lazım dünyaya çok daldık.... :(
(601 puan) tarafından
+++++++++++
-Reklam-
+2 oy
(2,598 puan) tarafından
Ah ah başlıyorum adet oluyorum bidahada gerisi gelmiyor kendime çok kızıyorum ya neden adet oluyorum diye 
(4,101 puan) tarafından
Ay ayni ben sonra bı usengenclik olyor dimi
(2,598 puan) tarafından
Aynen sorma ya sanki namazı kılacak zamanım olmuyor gibi
+1 oy
(233 puan) tarafından
Amin birtanem Aminn hep o pismanligin hissini bilirim bende kılıyorum Rabbım bilinçli kılanlardan eylesin hepimizi  o kadar insan ferah oluyor ki onun güzelliği hiç birsey de yok
+1 oy
(1,279 puan) tarafından
Ben kılıyorum canm çok şükür uzun bı ara vermiştim malesef çok şükür rabbim beni huzuruna kabul etti tekrardan sanada ümmeti Muhammed e de nasip olsun 
(233 puan) tarafından
Amin o arada insan ne kadar boş yaşadığını hissediyor dimi :(
(1,279 puan) tarafından
Evet kesinlikle öyle şuan kazalarimi falan hesapladim bebekten pek fırsat bulamıyorum ama inşallah onlarida bitirsem daha da rahatliycam
(262 puan) tarafından
Canım kazaları nasıl hesapliyosun bide mesela ben bazen çok kılıyordum ama hep bırakıyordum :( o kıldıklarımizi saymıyor muyuz ne zaman ne kadar kıldığınmi bilmiyorum çünkü onlarında kazası gerekir mi acaba
(1,279 puan) tarafından
Benim telefonda uygulama var canm ezan vakti adı kazalar bölümü var kaç yıl diye soruyo yaziyosun her vakitte kaç kazan varsa hesapliyo ben de uzun bı sure kıldım ama süresini bilmediğim için çıkaramadım canm
+1 oy
tarafından
Ben namaz kılıyorum aksattigim kilmadigim zaman şunu düşünüyorum ben ne yaptım da bugün Allah beni huzuruna kabul etmedi hep bu dusunce ile namazımı kilmaya gayret ediyorum.Namaz kilmiyan kişi de bunu düşünebilir ben ne yapıyorum da Allah beni huzurunda istemiyorum bu kelime ile namaza başlamıştım ben .O bahaneler hiç bitmez emin olun .Bir bakmışsınız ömür bitmiş.Gunde hepi topu 10 20 dakkaimizi ayırıp bir namaz kılmak çok zor gelmese gerek .Tabi herkes her konuda özgürdür. İnşallah başlarsınız sizde:)))))❤️
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Elhamdulillahcanm. Kendini zorla gerisi geliyor zaten ❤️
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Kılıyoruz rabbim kabul ve daim eylesin inşallah.  Zaten imtihanın ilk basamağı da bu ertelemek , birşeyleri bahane etmek.  İşte orası senin dönüm noktan vazgeçecek gibi olunca hemen abdest al sonra gerisi gelir Allah'ın izniyle ⚘
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Kılıyorum çok şükür Rabbim herkese nasip etsin inşallah 
0 oy
(774 puan) tarafından
Yapılan ibadeti söylemek doğru bişey mi bilmiyorum inşallah değildir bende kılıyorum canım 13 yaşımdan beri çok şükür hiçte bırakmadım Rabbim ölene kadar namazdan ayırmasın cümlemizi kılmayanlarada bian evvel başlamayı nasip etsin lohusayken ve adetli olduğum dönemlerde kendimi o kadar boşlukta hissediyorum ki anlatamam namaz kılmayanlar böyle nasıl yaşıyor diye şaşırmıyo değlim vallahi.. Rabbim emretmiş 5 vakit namaz hepsini toplasan 1 saat anca eder herşeye vaktimiz var fakat 1 saatimizi namaza ayıramıyoruz neden kılmıyorsuna gelince de gelince türlü türlü bahaneler üretiyor insanoğlu ne tuhaf kendini bi şekilde tatmin etmeyi başarıyo ve nefsine uyuyor malasef
(2,291 puan) tarafından
Farz ibadetlerin riyasi olmuyor
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah hepimize dosdoğru namaz kılmayı nasip etsin. 
0 oy
(546 puan) tarafından
Selamın aleyküm namaz kilacakken seytan hic tamamen kilma demezmis zaten surekli erteleterek sana amacina ulaşırmış boylelikle.Mesela ezan okundu vakit girdi vakit cikana kadar su isi de yapayim birazda dinleneyim vs derken vakit gecip gider.Namaz dinin direği kardeşlerim namaz yoksa hicbir ameline bakilmayacak ahirette.Once namaz sonra diger ameller.Rabbim bizleri ve neslimizden gelecekleri olene kadar namaz kilanlardan ve namazı makbul olanlardan eylesin.Amin.
0 oy
(357 puan) tarafından
29 gün oldu doğum yapalı ve öyle çok özledim ki namazı kırkım bitse de hemen namazımı kılabilsem namaz da dua etmeyi çok özledim  Namaz da bir alışkanlık aslında uzun bir süre kılarsanız düzenli bir saha bırakamıyorsunuz Allah annemden babamdan razı olsun evde 9 kardeş olmamıza rağmen annem sabah namazına dahi hepimizi uyandırır hep beraber namaz kılardık bizim evde 5 yaşından sonra namaza başlanırdı o yaşta olmamıza rağmen oruç tutturulur du ilk alıştırmaya da annem öğlene kadar tuttururdu sonra sonra istekle tüm gün tutmak isterdik çok şükür şimdi  
0 oy
tarafından

Kılıyorm cok şükür arada aksatsamda ama bi söz okumustum bi yerde cok etkılendım senınlede paylaşayım umarım başlamana vesile olur derin düşündüğün zaman gerçekten insanın tüylerini diken diken ediyo

image

0 oy
tarafından

İşin sırrı sabah namazı canım sabah namazını kıldıktan sonra gerisi ni çok kolay kılarsın işini gücünü bı kenara bırak önce namazını kıl zaten içinde bıraktığı huzur bile yetiyor :angel:. YouTube da Mehmet yıldız var ( HAYALHANEM) bilen bilir onun sohbetlerini dinle 

0 oy
(58 puan) tarafından
Kılıyorum canım çok şükür Rabbım daim etsin İnsaAllah. Şeytanı sevindirmemek niyetli çok kılıyorum o şekilde düşünerek yani . Dua etmesini Rabbım den istemesini biliyorumda namazimi niye kılmıyorum bize emrini yapmıyorum gibu düşüncelerde oluyor. Sabah namazına kalkamadigimda öğlen namazına utana utana gelip kılıyorum Allahim şeytana uydurup onun dediğini yaptirtmasin 
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Ben başlayacam adetm bitsin inşallah kılmayı çok istiyorm yaa
0 oy
tarafından
Namaz kıyafetin ayri olsun seccaden ve tesbihin sürekli göz önünde bulundur ve ezan okunmadan abdest al canım hazır oldugun zaman daha çabuk adapte olup kılarsin. Ben ilk namaza başladığımda günleri yazıp kıldığım namazları not ederdim çünkü not etmeyi seviyorum. İnşaAllah başlarsın namazına canım.

(Amin inşaAllah )
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bana nasip oluyor şükür 
0 oy
(1,229 puan) tarafından
Elhamdülillah kılıyorum zaten namaz kılmadıktan sonra bu hayatı boş boş yaşamış oluyoruz ye iç yat, namaz kılmak insana kendinin boş bir canlı olmadıgını hissettiriyor
0 oy
(5,355 puan) tarafından
10, yaşımdan beridir kılıyorum elhamdülillah hiç terk etmedim kilmadysam kaza yaptım halende kazalarımi kılarım çok küçüktüm memlekete aa buda mi namaz kılıyor derdi bilmiyorum namazı kilmasam sanki bişey kaybettim gibi içim yanıyor strese gryirum ama sana tavsiyem kıl vala dünya için çalışyorsak ahiret içinde çalışmak zorunda yiz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 131 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,058 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 209 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,058 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde sweetlady (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 219 göst.