0 oy
166 göst.
Diğer kategorisinde (809 puan) tarafından
Hanımlar 39 oldum tık yok bebek kanal da ne açılma ne sancı nede nişan su. Haftaya tam günüm doluyor iri bebek de sürekli kilo alıyor genetik malesef:( sağlıklı kucağıma alayım da gerisi pek de önemli değil açıkçası ama ne güzel kanal da normal dogurayim diyorum merdiven inip çıkıyorum plates topunda sekiz yapıyorum ilişki de var biraz arttircam artık. Benim gibi olup sezeryan olan var mı asla sezeryandan korkmuyorum sadece tek eşimle olacağım yetişebilir miyim çocuğuma eşime evime 1 hafta o kafama takılıyor o kadar. Eşim de sezeryan ol ben bakarım hastalıkta sağlıkta dedik diyor yani gelmezse normal olarak. İstemsizce kendimi geriyorum ben planlı sezeryan değil de kontrole gidip seni akşam sezeryan yapalım gelmiyor demesini istiyorum planlı olursa heyecandan ölürüm herhalde :) 

11 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
İlla birşey yapmana gerek yok ki. Zamanı vardır zamanını bekliyordur bebek. Bence zorlama akışına bırak. Ne zaman hangi yöntemle gelmek istiyorsa öyle gelsin. Kafaya takma elbet çıkar o :)
-Reklam-
0 oy
(679 puan) tarafından
Bence normali denemelisin 41 e kadar bekle bol bol hurma ye sıcak suya otur ananas ye bı de ilişki esnasında ayıp olucak ama eşin göğüsleri emmesi de rahmi uyarır doğumu başlatma etkisine sahip 
(809 puan) tarafından
Şuan 4 kiloyu geçti maalesef bende gelmeyip iri olup sezeryan olmuşum doktorum da 40i geçip gelmezse sezeryan dedi açılma da olmazsa dedi. Doktoruma güvenim tam herkes sezeryanini çok beğeniyor temiz yapıyor. Genetik olması beni geriyor açıkçası pat diye dogursam. Düğünlere gidip oynuyorum ki eve gelip dogurayim diye yok olmuyor
(1,995 puan) tarafından
ultrasonda büyük çükıyor 4 kiloyu geçmiş dedikleri bebeğim 3640 doğdu
41 haftalık
(809 puan) tarafından
Devlette payını düşürerek hesap yapıyor tüp bebek doktoruna gidiyorum orada özel de aynısını payını düşüyor
0 oy
tarafından
Yuruyus yürüyüş ... Kırk haftam doldu ne sancı ne bişey hop nişan geldi 6 saat sonra doğum oldu ... Öyle yavaş yavaş olsa daha zor olur 
(809 puan) tarafından
9 km yürüyorum yok attığım adımın haddi hesabı yok dün düğüne gittim bir oynad.bir oynadım miet dogurcan böyle hareketli oynama dedi yine yok :)
tarafından
Ama balım diyorum ya ben 40 haftaya kadar atlayıp ziplardim ama tam gününün sabahı belirtiler sancı doğum oldu bitti ... O sanciyi 4 gün çekmek var bir günde çekip kurtulmak var hayırlısıyla gelsin birden nişan gelecek bence senjn
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bazen ne yaparsan yap o bebek gelmez ilk bebekde 32+2  de suyum geldi ama bir gun boyunca bebek gelmedi içerde suyum bitti yine sezerayana almadılar suni sancı yedim hem damardan hem alttan 8 saat sonra kuru kuru doğum yaptım. ikinci bebekte ise 41+2 de yine sezeryan yapmadılar yine suni sanciyedim bu sefer sadece alttan verdiler öyle doğumum oldu ama.bana kalırsa sormak doğum daha iyi sezeryandan hemen ayağa kalıyorsun çok çabuk iyileşiyorsun ablam sezeryan oldu ikinciyi bebek kafası büyük olduğu için 6 7 ay sezeryan ağrısını çekti ilk zamanlar dikiş yüzüne bebeğini kucağına alamadı rahat doğrulaması ama sen bilirsin yinede tabi 
(809 puan) tarafından
Açılma olmazsa suni kabul edemem devletteki doktor da öyle dedi . Zaten özel de olacağım da her iki doktor aynısını diyor . Bende suni çekip boşuna boşuna sancı da çekmek istemiyorum komşuma suni vermiş devlet 12 saat çekmiş sıfır acilma hemen sezeryan almışlar. Zaten özeldeki doktorum suyun nişanın gelse dogurursun normal sen dedi ama bebek de sürekli kilo alıyor en başından beri dedi . Hem iri hem kafası büyük
(4,859 puan) tarafından
Hem iri hem kafa büyükse zaten normal çok zor olur tehlikeli en mantıklısı tabiki sezeryan
(4,859 puan) tarafından
Suni vermeden önce alltan açılma olması için ilaçlı ip koyuyorlar ona göre bakıyorlar ona göre suni veriyorlar bu arada soylim.dedm. ,:)
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Ben yürüyüş yaptım merdiven indim diğer gün hastanedeydim :)) 
(809 puan) tarafından
9 km yürüdüm evim de asansör yok 4.kat tık yok malesef:)
(1,239 puan) tarafından
Gelmek istemiyor bebiş desene yerini sevmiş :))
0 oy
tarafından
Kontrole diye gittim iki gün önce hafif sizintilarim başlamıştı doktor sezeryana alacaz seni demez mi heyecan korku öyle afalladim ki ciktim odadan boğazım düğüm düğüm yaşlar bosaliyor sıra bekleyen kadın problem olduğunu sandı. Niye ağlıyorsun bir problem mi var dedi bilmiyorum beklemiyordum şu an dedim. Öyle boşu boşuna ağlamıştım. 38+2 de şu sızıntısı oldu 38+6 da doğdu oğlum. 

Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin 
0 oy
(1,995 puan) tarafından
sezeryan niye ki zaten baş aşağı suni sancı ile doğurursun 

kaç kilo bebek şuan 
(809 puan) tarafından
Şuan da 4.100 rahat var 2 doktora gidiyorum payını düşürerek hesap yapıyorlar. Baş büyük kendisi de iri :(
(1,995 puan) tarafından
5 kiloya kadar normal doğum yapıyolr
çatına bakmışlardır
0 oy
tarafından
Ahu dudu çayı ve yeşilçay gebelik başlatıyor skuat yap bide bol bol ılık banyoda karnını ov
0 oy
tarafından
İri bebek diyosun canım doktorun sezaryen onermedimi
(809 puan) tarafından
Tam 40i beklicem dedi gelmezse normal dedi yoksa sezeryan dedi bunu devlette dedi bana . Normal de devlet sezeryan yanlısı değil diye biliyorum
tarafından
Bu gibi durumlarda sezeyan oluyo zaten canım doktorun ne derse öyle ilerle bana kalırsa iki doğumda aynı biri alttan dikişli biri üstten
(809 puan) tarafından
Sezeryan normal korkum asla yok ama n güzel kanalda pirlatsam keşke . Sadece planlı olmaktan geriliyorum o kadar kafamda kuracağım heyecanlı olacağım değişik birşey olacak bir de ilk bebeğim . Eşim de sezeryan ol diyor bebeğimiz sıkışıp kalır normal diye tuttursan diyor
0 oy
(182 puan) tarafından
Ben de ay i böylydim iriydi ve 42 ye kadar bekledik son bir ay hep diyetteydim kilo almasin sancim gelirse doğurabileyim diye ama gelmedi doktorum da suni ile olmaz hic acilman fln yok iri bi de dedi ve sezaryen oldum ben de bebegimi riske atmak istemedim. Yani gelmeyince gelmiyor canim doktor kontrolde bakar suyu plasentnin durumu iyiyse bekler biraz ama gelmezse ya suni verir ya da benim gibi iri bu suniyle doğmaz diyip sezaryene alir. Ben de tam tersi gün verir diye gitmiştim yatiş verdi hiç hazir hissetmiyirdum ve ameliyattan çok korkuyordum ama korkulacak bisey yokmuş güzel geçti hemen de ayaklandim yavaş yavaş da olsa kalktim çocuģuma hep tek baktim bir hafta on gün de ev temizlenmeyiversin eşin süpurge fln açar yeter zaten. 
0 oy
(144 puan) tarafından
Bu tamamen bebekle alakalı sanırım çünkü gelmek istemeyince naparsanız yapın olmuyo :) benim denemediğim şey kalmamıştı ama yinede yok beklenen doğum tarihinden 10gün sonra geldi beyfendicim :)) 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 565 göst.
30 Haziran 2020 Aile kategorisinde 2prensannesi:) (778 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 436 göst.
0 oy
7 cevap 160 göst.
24 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 119 göst.
3 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu

381,504 soru

11,421,914 cevap

34,979 kullanıcı

...