0 oy
268 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (91 puan) tarafından
Yapılırsa nasıl yapıyorsunuz tarif paylaşır mısınız? Küçük bebeğim var evde yalnızım. Daha kış için meyve kompostosu yapacam turşu kuracam. Patlıcan közü taze fasulye konservesi yapacam. O yüzden pratik olmam lazım. Domatesleri soymadan nasıl yapılır. Ha bu arada soymanin kısa yolunu biliyorum. Çizik atıp kaynar suda bekletip soğuk suya geçirmeyi vs bunları biliyorum ama bu da vakit alıyor yardım edecek kimsem yok

17 Cevaplar

0 oy
(875 puan) tarafından
Annem de yapmayı düşündü teyzeme sordu teyzem ben denedim kabuklar püfür püfür üste çıkıyor yapmanı önermem dedi ay bir de keşkee yanında olsaydım var ya bayılırım domates yapmaya elimde hızlıdır terapi gibi geliyor bana 
-Reklam-
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Domatesleri sıcak suya koy tekrar soğuk suya koy soyuluyor usten çapraz ciz önce canim
tarafından
Bunu biliyorum diye yazmış zaten
0 oy
(6,227 puan) tarafından
Ay yok yerken insanın ağzına kıl gibi geliyor çok rahatsız edici ya 

At kaynar suya ordan soğuk suya dakikada soyuluyor kız 

Doğrama at robota doğransin
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Ben soymadim valla canim yikadim buyuk buyuk dogradim attim blendera vijjjt cekti ne kabuk ne bisey. Attim tencereye guzelce kaynattim gecende kucuk bi kavanozu actim melemen yaptim cok guzeldi valla kabuk mabuk yoktu
(2,468 puan) tarafından
Aynen bende bu sene öyle kabuklu denedim
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Doğra kaynat güzelce blenderden çek 
0 oy
(269 puan) tarafından
ben soymuyorum
0 oy
tarafından
Soysan daha güzel olur ama blendırdan güzel geçirirsin kabujlu yaparsan problem olmaz diye düşünüyorum 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben geçen yıl soymadan yapmıştım gayet lezzetli ve güzel olmuştu 
tarafından
Aynen bende öyle yapıyorum
(5,108 puan) tarafından
Ben bu konularda pek deneyimli değilim ama kabuklarının soyulduğunu ilk defa duyuyorum:)
tarafından
Soyabilene kabuksuz daha güzel tabi :D
0 oy
(378 puan) tarafından
Hani su corbalari blenderdan cekeriz ya cubuk gibi olan direk tencereye giren, eger ondan varsa sende domatesleri iri iri dograyip kaynat, kaynayinca blender ile guzelce cek, cok cek ki kabuklar da kalmasin
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Ben domatesleri dörde bölüp tencereye koyuyorum kaynamaya başlayınca blendirla çekiyorum biraz daha kaynattıktan sonra tuz ekleyip kavanozlara koyup kapatıyorum.Kabuk hiç belli olmuyor hemde çok pratik 
0 oy
tarafından
İlk sene kabuklu yapmıştım hiç hoş olmuyor canım hiç yapma daha iyi 
0 oy
(425 puan) tarafından
Ben senelerdir soymadan yaparım Blender dan geçiririm 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Basını alıp 4 e bölüp robot a atıyorum çok güzel oluyor
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Sadece beyaz yerini kes domatesin doğra. Robotta çek iyice su gibi. Dök tencereye kaynat mis gibi oluyor. Bende her sene soyardım bu sene bebeğim var diye böyle yaptım. Banada ablam dedi ziyan etme ben kabuklu yapıyorum diye. Gerçekten güzel oldu, bi menemeni açtım hiç gelmedi kabuğu. Hiç yoktan iyi. Sivri domates kullandım . Diğerini bilemem. 
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Blender çekince hiç bir seycik kalmaz yıllarca öyle yaparım hiç ağza gelmez 
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Biz hep kabuklu yapiyoz cokta guzel oluyo
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Yerken rahatsız edebilir

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 415 göst.