0 oy
793 göst.
Diğer kategorisinde (1,048 puan) tarafından
Herkese iyi aksamlar esimim is yerinden tek seferlik 20 bin vericekler hava alanında calisiyo 2 buçuk senelik evliyim bilezik alamadik o zmnlar 1 ceyrek bilekligim var ipli bestas ve alyans baska takım yok 

Şimdi esim diyo ki 1000 tl sana vercem istedigini eksiginj al 3 4 bin arabaya harcicam masrafi var 15 bine yatirimlik bilezik olursa alirim olmazsa ceyrek alicam 15 tane kredi kartindan da cekip 

Bende 2 senedir takmiyorim utanirim diyorum ama olsada fena olmaz hic hic bilgim yok varmi oyle bilezik zarar etmicemiz kac gram kac ayar dememiz gerek kuyumcuya bu konida yardimci olursaniz coooook sevinirim

26 Cevaplar

0 oy
(9,643 puan) tarafından
Bilezk al bence Allah gönlüne göre versin 
(1,048 puan) tarafından
Varmidir yatirimlik zarar etmicemiz bisey ayar gram kac olur hic bilmiyorum cok teşekkür ederim
(9,643 puan) tarafından
Alırken işçiliksiz olmasına dikkat et ben geçen hediyelik işçilikdiz bozdurdum 13 bin TL tuttu yani halbuuki 3 sene önce 3 bin TL ye alınmıştı :)
(1,048 puan) tarafından
Yani desensiz sade oluyo dime
(2,479 puan) tarafından
Burma bilezik yatırımlıktır. En az işçilik onda var aklında bulunsun. 15 bine 15 gramlık alırsın. Gramı bin lira dersek yaklaşık. Allah bereket versin.
(1,048 puan) tarafından
Allah razi olsun cok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(396 puan) tarafından
22 ayar adana burma
(396 puan) tarafından
grami 919 tl diyor yani bi 15 gram rahat alirsiniz.
(1,048 puan) tarafından
Saglam olur mu ki yoruma bi arkadas yazmis aldim esnek kuvetli bastırsam kirilir diye
(396 puan) tarafından
3lu burma alirsin bakarsin denersin begenmezsen kuyumcuya sor yatirimlik zarar ettirmeyecek ama kirilmayacakk diye.. bnm vardi 3lu burma 15-16 gramdi. Oyle kirilacak gbi degildii gayet iyiydi
(710 puan) tarafından
Kuzum 10 gram altinim var benim takıyorum evet ince tabi dikkat edilmesi gerekiyor yamulma oluyor benimmilerde ama benimkiler 10 gram seninki 15 gram olur tabikidr kuvvetli bastırırsan  kırılır ben elime sabun sürüyorum o zamn rahat giriyor bir yamulma olmiyor
(1,048 puan) tarafından
Tamam cok teşekkür ederim insallah saglam bulur alirim
0 oy
(1,043 puan) tarafından
15 Gr bilezik alabilirsin 
(1,048 puan) tarafından
Model bi arkadas adana burma yazmis 15 bin tl kac gram gelirse adana burma mi demeliyiz
(1,043 puan) tarafından
Model olarak bilmiyorum valla
(1,048 puan) tarafından
Tamam yinede cok teşekkür ederim
0 oy
(11,368 puan) tarafından
Olur canım geçen sene 12 gr aldım ben zarar etmezsin 22 mi 24 ayar mı tam bilmiyorum sen söyle onlar verir zarar etmicek şekilde 
(1,048 puan) tarafından
Ay insallah ya utanırım takamam diyorim ama esim vardi takmiyorim dersin diyo
(11,368 puan) tarafından
Kız utanacak ne var sen bizim burda görsen koca koca karilar kollarını doldurup düğün düğün geziyor tak kime ne al hevesini
(1,048 puan) tarafından
Oyle yapim o zmm cok teşekkür ederim ♡
(11,368 puan) tarafından
Rica ederim canım sağlıklı güzel günlerde kullan inşallah
0 oy
(408 puan) tarafından
Yatırımlık zarar etmeyen bir şey alacaksanız saf altın diye mi ne geçiyor en az zarar onda oluyor. 
(1,048 puan) tarafından
Bilezik oluyo mu peki yoksa gram gibi mi
(408 puan) tarafından
Gram gibi, takılarda illa ki fark daha çok oluyor.
(1,048 puan) tarafından
Hm cok teşekkür ederim ama simdi almazsam bida alamam ki
(408 puan) tarafından
Tercih senin tabi ki, biz yatırımlık alırken gram tarzı alıyorduk tabi eskide kaldı :)
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Al canım tabiki güle güle kullan
(1,048 puan) tarafından
Parayi alinca direk almazsak bida alamayiz para gider en iyisi yatınca hemen almak ama utanirim diyorum esim vardi takmiyorim dersin diyo
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Burma da zarar etmessin ama 15 bine alacagin grami kac olur inceligi vs dayanıklılığı  nasil olur bilemem ben 18 gramını 7 8 ay once 16 bine aldim yatırımlık  takmıyorum esnek yani kuvvetli bastirsam kırılır  gibi
(1,048 puan) tarafından
Hmm o zmn iyice arastirmamiz lazim 20 bine alsak nasil olur saglam olur mu bi sekilde esimi kandirip aldiririm
(1,436 puan) tarafından
20 gram dan aşağı  almamaya bak takacaksan
(710 puan) tarafından
20 bine alcagin sağlam kuzum öyle hemen kırılma olmaz
(1,436 puan) tarafından
Aynen 20 den aşağı almamaya çalış  imkanin el verirse
(1,048 puan) tarafından
Aslında 15 binw kadar alabilirim ama esimi kandirip 20 bin isticem
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Isciliksiz bilezikler var bozduruken zara etmiyorsun. 15 binlik bilezik kalin olmaz zaten rahat takarsın. Ajda bilezik diye arat internetten ben onlardan alıyorum biriktirce 3 licem yakında. Hem modern duruyor
(1,048 puan) tarafından
Güzel duruyo ama esim almaz süs niyetine alıyorum diye insallah sizde en kisa zamanda alırsınız
0 oy
(13,257 puan) tarafından
Burma olması şart değil 22 ayar olsun en önemlisi ayarı ve işciliksiz olması düz model bir şey olsun kuyumcuya söylersin zaten yatırımlık diye o sana bozdurunca değer kaybetmeyenleri gösterir gramı 1000 TL olduğuna göre 15 gram bir bilezik eder paran 
(1,048 puan) tarafından
Peki saglam olur mu
0 oy
tarafından
Burma alabilirsin
(1,048 puan) tarafından
Tamam cok teşekkür ederim
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Ben geçen  sene şubatta   kızıma 7.88  gramlık burma almıştım 2400 liraya . Bugün onu verip 10.18 gramlık bilezik aldım üzerine 2500 koyduk . Normalde satın alsan on grami on binden veriyorlar. Zararı asla olmuyor bileziğin    
(1,048 puan) tarafından
Tamam cok teşekkür ederim
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Ben ajda bileziklerinden aldım yatrımlık 10 gr . Kuyumcu zarar etmezsin dedi. Biriktirip öyle bilezik yapıyoruz, güzelde duruyorlar 
(1,736 puan) tarafından
Bu da süs değil hoş, istersen 15 gr da yapılıyor. Bende sürekli takmam binde bir takarım, kenarda dururlar. Çeyrek mi alayım bunu mu demiştim kuyumcuya ikiside aynı dedi
(1,048 puan) tarafından
Oyle demek istemedim ozur dilerim sadece esime gore cok ince olur süs diye aliyorum sanar
(1,736 puan) tarafından
Hmm, özür dilenecek bişey yok :) 15 gr adana burma için ince olur diye düşünüyorum eğrilir falan çabuk. O yüzden fikrimi diyim dedim
(1,048 puan) tarafından
Ajda bilezik nasil cok ince duruyo sağlam mi
(1,736 puan) tarafından
Benimkiler 10 ar gram, sağlamlar. Ama desiğim gibi çok fazla takmıyorum. Sürekli taksam nasıl olur bilemiyorum
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Madem istiyorsun al kuzum takarsin
(1,048 puan) tarafından
Insallah para saga sola gitmeden almam lazım yoksa bida alamam
0 oy
(431 puan) tarafından
Ayarı kesinlikle 22 olsun ve fazla işlemeli olmasın zaten kuyumcuya söylersen yardımcı olur
(1,048 puan) tarafından
Yani desensiz mi olsun ona.mi.dikkat edim
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Yatırımlık bilezikler oluyor hep zaten gösterecem koluma takacam dersen bilezik al ama öyle bi derdim yok dersende 24 ayar külçe gr altin al 
(1,048 puan) tarafından
Ama şimdi almazsam bida alamam ki para geçmez bida elimize en iyisi alim takmazsam da durar
(3,259 puan) tarafından
Yok ben alma demedim. Zaten takmayacaksan gr al 24 ayar diyorum. En az onda zarar edersin
(1,048 puan) tarafından
Tamam cok teşekkür ederim bakim alamazsak oyle yapariz
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben 11 gr bilezik aldım. Al fırsatın varken tak utanma :) sen de 15 gr alırsın
(1,048 puan) tarafından
Ne diye alicam adana burma diye mi almam lazim pek bilmiyorim ya esimde vardi takmiyorim dersin diyo
0 oy
(3,038 puan) tarafından
14-15 gr civari 22 ayar bilezik alabilirsin Düz ray yada burma alırsan işçiliği az olur.

Yatırımlik dediğin için çeyrek yerine cumhuriyet alabilirsin parana 2 adet gelir kalana (1)çeyrek alabilirsin yada paranın  üstüne 4800 civari ekleyip 3 cumhuriyet alabilirsin.
(1,048 puan) tarafından
Simdi almazsam bida alamam ki para geçmez bida elimize en iyisi alim takmazsam da durar
0 oy
tarafından
Burma al 10 grm burna bilezik bile var o fiyata bula bilirsin biz geçen sattık zarar etmedik aksine kar yaptik
(1,048 puan) tarafından
Tamam oyle yapim o zmn cok teşekkür ederim
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Alıp takmam evde dursun yatırım olsun dersen 15 binlik has altın al 
(1,048 puan) tarafından
Arada düğünlerde takarim iste ozel biyere giderken o yuzden takicam bisey alim yinede cok teşekkür ederim
0 oy
(96 puan) tarafından
Bilezlik gramı 22 ayar al hiç de zarar etmezsin burma olursa işçiliği az olduğundan satarken fiyat dusmesz ya altında zaten fiyat düşmez hep artıyor da 
(1,048 puan) tarafından
Herkes oyle demis oyle alim bende cok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 486 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 265 göst.
0 oy
33 cevap 674 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (975 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
9 Aralık 2021 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu

380,916 soru

11,404,427 cevap

34,942 kullanıcı

...