0 oy
152 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (316 puan) tarafından
Bebeğim tam 24 aylık. Gelişimi gayet normal ilerliyor fakat goz teması varla yok arası birşey bazen çok güzel bakıyor genellikle bakmaz  böyle bir deneyim geçiren varmı aranızda? ( Bende hala insanlarla goz teması kurarak çok konuşamam yani bilmiyorum ama insanların gözüne uzun süreli bakamıyorum) deneyim yaşıyan anneler yardımcı olurmusunuz

4 Cevaplar

0 oy
(4,859 puan) tarafından

Ablamın büyük oğlumda ismine tepki vermezdi bebekken göz teması kurmazdi doktora götürdüler otizim bu çocuk dediler hemen bütün belirtileri vardı yani ablam çok kötü oldu tabi onu duyunca özel doktora gitti bu sefer iyice bakındı yeğenime özel oyuncaklarla dolu odaya koydular izlediler hiç birşeyi yok kim otizim dedi bu çocuğa keyfine göre davranıyor sadece dedi şuan 5 yaşında benden güzel benden akıllı ve kibar yaşıtlarına göre çok fazla akıllı daha yeni götürdüler yine özele kreş istemiş doktor bir sene sonra IQ testine getirin demis eğer sende fazla göz teması kurmuyorsan anasına çekmiş :D

(316 puan) tarafından
Ya cnm zaten netten bakmıyorum bile hemen otizm çıkıyor doktorlar çok yakıştırıyor bu hastalığı çocuklara. Kiz gelişimi normal çok şükür süper değil ama konuşur beni anlar ismine falan tepkileri var biraz göz teması yok gibi geldi genede ana yüreği işte aklımı kurcaliyor :) başına gelen varmı merak ettim . Ablan neler çekmiştir o dönemde Allah yardım etsin benzeri benim arkadaşımda oldu çok şükür herşey yolunda
(4,859 puan) tarafından
Ablam beyninden vurulmusa döndü özel doktora gidene kadar saf gibi geziyordu etrafta ozeldeki doktordan Allah razı olsun ablamın içine su serpti resmen Allah kimsenin başına vermesin otizinli bebeklerimize çok güzel çok tatlılar ama aileye otizinli olmayan bebek için böyle söylenince insan cokue ugruyo haliyle sende üzülme canım içim rahat etsin dersen götür bı doktora bende goturcem oğlumu özele imkanım yok ama devlete goturcem
(316 puan) tarafından
Cnm evlat yine evlattir ister engeli olsun ister otizmi ister olmasin sadece evlatla sınanmak o kadar zormuski Allah kimsenin başına bermeisn sizin içinde çok sevindim bende özele götürmeyi isterim ama önceliğim devlet olsun istiyorum
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Aynı bende böyleyim bak senin gibi uzun süre göz teması kuramıyorum kimseyle  ve benim kızımda öyle pek  fazla kurmaz varla yok arası dediğin gibi 
(316 puan) tarafından
Aynen ama saadece sıkıntı göz temasında normaldir diye düşünüyorum ya  sadexe bizde degilmis
(12,494 puan) tarafından
Bende bir ara çok taktım da herşeyi normal çocuğun bana çekmiş demekki
(316 puan) tarafından
Aynen kuzum takınca zaten daha kötü olyo
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Tüm hareketlerini takip de kal 
(316 puan) tarafından
Gelişiminde bir sorun yok cnm çok şükür ismine tepki var objeleri tanir taklit eder bir iki cümlesi var söylenileni anlıyor olumlu veya olumsuz ne varsa.  yani herşey normal elhamdülillah
0 oy
tarafından
Cnm cocuk psikiyatriden randevuben dogrusu o. Icin rahat etsin
(316 puan) tarafından
Alcam canım goturcem zaten Allah izin verirse içim rahat eder dediğin gibi.. kötü birsey çıkacağını düşünmüyorum da tedbir almak lazım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 70 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde PrensAnnesi6 (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Asabii (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 504 göst.
24 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı