0 oy
1,882 göst.
Diğer kategorisinde (1,278 puan) tarafından

Dün kahvaltı hazırlarken kızım 1.5 yaşında açıkmıştı baya hiç durmuyordu bende acele acele hazırladım kahvaltıyi çaydanlığı aldım elime TV ünitesinin üstüne koydum hemen gidip tepsiyi getirecektim o sırada pervaneyi açim dedim normalde kızımın eli ünitenin üstüne yetişmez ama çaydanlığı örtünün ucuna indirmisim bı baktım kızım örtüyü çekti çay üzerine döküldü anı refleksimle üstüne atladım kolundan tuttum yukarı çektim ama çay ayağına geldi yine Allah'a şükür ki yüzüne karnına gelmedi yoksa ne

image

olurdu bilemiyorum çok üzgünüm napabilirim acaba çabuk iyileşmesi için 

85 Cevaplar

+1 oy
(590 puan) tarafından
doktora goturun yanik kremi versin kendinin bisey yapmasiyla gecmez hem iz kalmasin belki pansuman biseylerde yaparlar hemde kiyamam cani aciyodur yanik acisi cok kotu yanik kremleri hem aciyi kesiyo hem cabuk iyilestiriyo 
(27,353 puan) tarafından
Zeytinyağlı yağı sürmeyin sakın ısıyı çoğaltır 10 gün önce ayak yanığı geçirdim ilaç alın doktora gidin kantaron yağı sürün ama sakın zeytin yağı kullanmayın çocuk dayanamaz sızlamasina
(590 puan) tarafından
zeytinyagi yarayi iyilestirir derler bende ondan dedim evet ama haklisiniz isiyi cogaltir o aklima gelmedi
(27,353 puan) tarafından
Aynn kantaron yağı kullansin
(197 puan) tarafından
Silverdin diye krem var cok iyi
(11,235 puan) tarafından
Evet silverdin iyi bi krem
-Reklam-
0 oy
(17,720 puan) tarafından
:(((( çok çok geçmiş olsun canım benimmmm
(1,278 puan) tarafından
Sağol canım dua et ne olur geçsin
0 oy
tarafından
Rabbim sifa versin 
(1,278 puan) tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ya yaradanina kurban olurum ya Rabbım şifalar versin acısını dindirsin inşallah 
(1,278 puan) tarafından
Amin amin cani cok acıyor
0 oy
(520 puan) tarafından
Off  çok geçmiş olsun Rabbım beterinden korusun, cok üzüldüm. Ne iyi gelir bilmiyorum canım daha çok küçük en doğrusu doktorun dediklerine uymak olur
(1,278 puan) tarafından
İki krem yazdı sanki o ilaçlar hafif geldi bana ilk götürdüğümde ayağı kızarmıştı sadece sonra böyle oldu
tarafından
Iste elini suruyo olabilir  once kizarir eger o an soguk suya tutmussan oda boyle yapar
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Off yavrum beniim gecer inşallah cokkk gecmis olsun 
(1,278 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(30 puan) tarafından
Ah canım çok geçmiş olsun küçükken bende öyle çay devrildi komple bacağıma bı ablaya götürdüler beni zeytinyaği kızartıp beyaz mum içine koyup ertti böyle e bacağıma sürdü hergun ama hemen iyileşti sende dene lütfen çok iyi gelyor
(1,278 puan) tarafından
Zeytin yağın içine beyaz mum mu koyucam
(30 puan) tarafından
Ewet yağda erit sonra sur
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Doktora goturebilirsjn goturmediysen.nasil canı yaniyordur kıyamam varya.en etkili yanık kremlerinden al ama bence bı Dr A götür ya pansuman falan yaparlar 
(1,278 puan) tarafından
Götürdüm ama ilk götürdüğümde sadece kızarıklık vardı sonra böyle oldu
0 oy
(352 puan) tarafından
Baya yanık oluşmuş...Çok geçmiş olsun...Doktora goturseneniz daha iyi olur...Evde Aloe vera surebilirsiniz, hametan krem uygulayabilirsiniz, kantaron yagi kullanabilirsiniz, bol su içmesini sağlayın...Ama mutlaka doktora gostermesliniz.Uzuldum...
(1,278 puan) tarafından
Götürdüm goturmezmiyim ama ilk saatlerde sadece kızarıklık olmuştu sonra gittikçe böyle oldu sanki doktorun verdiği ilaçlar hafif geldi
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Çok geçmiş olsn cnm kantaron yağı sur
(1,278 puan) tarafından
İyi gelir mı iz kalsın istemiyorum
(1,975 puan) tarafından
Yok cnm onda kalmaz
0 oy
(162 puan) tarafından
Doktora götürün yanık kremi alın hakiki zeytinyağını ısıtın içine beyaz mum koyun eritin üstüne de bebek pudrası dökün biraz krem kıvamına gelir sürün üzerine sabah akşam 
(1,278 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim götürdük doktora ama sadece iki Krem yazdı gönderdi pansumana falan gelin demedi
0 oy
tarafından
Doktora götür canım ben çalışırken bi tane koluna dökülmüş kaynar su goturmemisler enfeksiyon kalıp çocuk olmustu sakin ihmal etme 
(1,278 puan) tarafından
Götürdük ama verdiği ilaçlar hafif geldi bana ilk götürdüğümde sadece kızarıklık vardı sonra böyle oldu
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Ayy çok geçmiş olsun canım nasıl mafvolmus. De gittiniz mi
(1,278 puan) tarafından
Götürdük hemen ama ilk saatlerde sadece kızarıklık vardı sonra böyle oldu
0 oy
(1,733 puan) tarafından

Yavrum yaa kıyamam çok üzüldüm ne kadar ağlamıştır :( canım doktorun verdiği kremleri düzenli kullan bir de elmayı fırında fosula yarasına sar iz kalmıyor bende yanmıştım zamanında şuan hiç iz yok

(1,278 puan) tarafından
Tamam canım benim sağol
0 oy
tarafından

Çok üzüldüm çok :( İnşallah iyi olur ya.

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kantaron yağı sür canım çok geçmiş olsun miniğim acısına naısl dayanacak tabi önce doktorun ilaçları sonra yağı sür iz falan bile kalmaz bide sadaka ver ucuz atlatmışta sayılır
0 oy
(35 puan) tarafından
Kantaron  yagi surun mutlaka cok geçmiş olsun  hametanda  ise yarıyor 
0 oy
tarafından
Canım hastaneye goturmediysen hemen götür o üzerindeki soyulmuş deriyi güzelce temizlerler ve pansuman yaparlar kremler sürülüyor yoksa o deriden sürekli sarı sıvı akar bende yandım doktor hep soyulan deriyi aldı ve inşallah goturmussundur diyorum linclemek istemiyorum ama gerçekten hani goturmen gerekiyordu
(1,278 puan) tarafından
Götürmez miyim hemen götürdük o zaman daha yeniydi kızarmıştı sadece iki tane krem yazdı doktor silverdin le redakain bunları sürüyorum hep
tarafından
Tamam canım kusura bakma hani öyle görünce goturulmemis gibi göründü ya ama dediğim gibi doktor o deriyi öyle bırakmamalı bence
(1,278 puan) tarafından
Ozaman kabarmamisti doktor bende ondan gelin demedi pansumana
tarafından
Sen yine götür canım olmazsa çünkü kabarık üstüne surecegin krem fayda etmez doktor o deriyi kaldırır bizzat yaşadım benim anında soyuldu ama
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Oyy kuzum benim kızımın ayağına ütü değdi hematan ve silverdin verdiler şuan hafif pembelik var ama geçiyo benimde içim cayır cayır yanmışdı bide sürte sürte enfksyon oldu yanık sarılmıyo malum sağlık ocağı bi toz verdi enfeksyn için eczanede batikon gibi  3 kullanımlık bişey verdi kurutsun diye çabuk geçti elhamdülillah 
(1,278 puan) tarafından
Bize de silverdin verdi doktor bide redakain
0 oy
(583 puan) tarafından

Canım doğal bı karışım vardı adını unuttum ablamdan öğrenir yazarım yara izi bile bırakmaz çok iyi .çok çok üzüldüm içim parçalandı geçmiş olsun :(

(1,278 puan) tarafından
Bı sor canım kremlerini de sürüyorum ama sürekli ağlıyor izin vermiyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 403 göst.
17 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 197 göst.
25 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferdane (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 265 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 456 göst.

379,197 soru

11,351,076 cevap

34,821 kullanıcı

...