0 oy
116 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar 16 aylık kızım var. Çok şükür her şeyi normal gelişiminde. Ama işaret parmağını kullanmıyor bu normal mi. Bir şey göster dediğimde eliyle gösteriyor. Öğretmeye çalıştım bayadir sen kaç yaşındasın diye. 1 yapıyorum beceremiyo parmaklarıni bilmeye çalışıyor 1 yapmaya çalışıyor ama beceremiyo. Elini kaldırıyor bir şey göstereceği zaman eliyle gösteriyor bu normal mi

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden işaret parmağıyla göstermesi için zorluyorsunki. Neresiyle istese orasiyla gösterir daha çok kucuk
tarafından
Bence soruyu soran arkadaş işaret parmağının kemiksel gelişiminden bahsetmiyor. Yani işaret parmağını kullanamadığı için değilde göstermeyi bilmiyor diyor. Yani ben öyle anladim
tarafından
Ben de kemik gelişiminden bahsetmedim. Surekli etkin kullaniyorsa parmağını, beden farkındaligi olusur çocukta, onu kastediyorum.
(1,271 puan) tarafından
Yok canım göstermeye çalışıyor elini uzatiyo parmağını da uzatmaya çalışıyor ama beceremiyo bukemiyo bir türlü diğer parmaklarını
tarafından
Ah kıyamam:)
(4,235 puan) tarafından
Acaba elleri tombik mi belki o sebeple bukemiyodur :)
-Reklam-
0 oy
(453 puan) tarafından
Benim kizimda 22 aylik birsey istediği zaman tüm elini gösterir yada kafasıyla ii ii yapar bence normaldir yaa başka bi aktivite yaparkende mi kullanmiyo oynarken mama yerken filan
(1,271 puan) tarafından
Yok cnm beceremiyo. Ama oyuncak tuşuna bascagi zaman işaret parmağıyla basabiliyo
(453 puan) tarafından
O zaman normaldir yaa bence benim kizimda işaret parmagiyla birsey göstermiyor ama Allah ak deyince 1 yapiyo yinede bi pediatri ye sor istersen herhangi bir hastaneyi arayıp pediatri ile görüşmek istiyorum deyince bagliyo yada 112 den doktor desteği almak istiyorum de doktora bagliyorlar
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Benim bebegim 10 aylik bisey istedigi zaman isaret parmagiyla gosteriyo ya da ben biseyi sorunca gosteriyo,bi de isaret parmagiyla seni seni yapiyo 

Bence siz surekli gosterin
(1,271 puan) tarafından
Gösteriyorum cnm. Kaç yaşındasın diyorum biliyor işaret parmağını kullanacağını yapmaya calisiyo ama beceremiyor
(4,235 puan) tarafından
Yapar canim zamanla,kitap sayfasi cevirsin cok etkili oluyo elini parmagini kullanmada
(1,271 puan) tarafından
Bütün gün kitaplarla oynuyor canım:) kitapin üzerine işaret parmağını koyup gösteriyor soruyor sözde bu ne diye ben de cevap vermiyorum:) ama eli havadayken gostermiyor
(4,235 puan) tarafından
Gosteriyomus aslinda canim daha ne olsu :)
0 oy
tarafından
Yani eliyle gösteriyormuş zaten illa işaret parmağını kullanmasına gerek yok :)
(1,733 puan) tarafından
Gerek var canım önemli bir gelişim basamağı benımkıisi 10. Ayda başladı
(1,271 puan) tarafından
18 aylık oldu yeni yeni gösteriyor artık :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 102 göst.
0 oy
5 cevap 102 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gaynanamgalpben (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 308 göst.
0 oy
10 cevap 128 göst.

380,295 soru

11,386,464 cevap