0 oy
886 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızım uzun zamandır çatal ve kaşık kullanıyor kızlar.

Öyle mutluyum kii... Ben yedirmek istesemde kabul etmiyor kafasını sallayıp hayır demek istiyor. Çatalını yada kaşığını verince büyük bir sevinçle kendi yiyor. İkimiz aynı anda yiyip kalkıyoruz. Çok şükür bin şükür <3

Yeni 1,5 yaşına girdi :kissing:

Kızım 2 elinide kullanıyor. Acaba sağlak mı olur sollak mı :D

image

image

image

image

19 Cevaplar

0 oy
(1,381 puan) tarafından
Maşallah canım ne kadarlık fıstık 
tarafından
Yeni 1,5 yaşında oldu canım
-Reklam-
0 oy
(2,360 puan) tarafından
resim yokki canim 
tarafından
Şimdi attım canım. İlk atacaktım. Sonra resmi sildim başka koyayım diye sonra isaretledim yüklemedi. Bende sonra eklerim diye resimsiz paylaştım. Koydum şimdi
0 oy
tarafından
Funda resim hani canim
tarafından
Şimdi koydum canım
0 oy
tarafından
Maşallah 

Kaç aylık canım 
tarafından
Yeni 1,5 yaşında girdi canım
tarafından
Allah sana bağışlasın
tarafından
Aminn canım cumlemizinkini ❤️❤️
0 oy
(771 puan) tarafından
Maşallah Allah nazarlardan saklasin bal kiz benimki de 2 buçuk yaşında hala ben yediriyorum iste:)) yemiyor oyun oynuyor yemekle sanslisin valla kiz
tarafından
Çok şükür canım. 1 yaşına girdikten sonra hemen catal kaşık verdim. İlk zamanlar dikkatini çekiyordu ama oyun sandı. Daha zamanı değil diye vermedim. 13-14 aylikken verdim. Bizden hep gördüğü için hemen tutup ağzına götürmüştü. O gunden beri hergün verdim kahvaltıda akşam yemeğinde. Şimdi elinden düşürmüyor
0 oy
tarafından
Funda kızın aynı sana benziyor kız maşallah fistiğa
tarafından
Allah razı olsun canım benm çok sağol ❤️❤️☺️ evet aynı benim küçüklüğüm ☺️
0 oy
tarafından
Maşallah canım ☺️❤️
tarafından
Allah razı olsun canım ❤️☺️
0 oy
tarafından
Maşallah canım Rabbım bağışlasın inşallah ne güzel afiyet şifa olsun kuzucuğa benimde sadece çatalla yiyor kaşık istiyor ama batırıyor hep yiyemiyor şimdilik 
tarafından
1-2 aya kadar kasigida kullanır canım ☺️
tarafından
Ayyy inşallah canim vallahi bir ara yemek yemek istemedi bende önüne koydum çatalı verdim eline dedim belki böyle yemek istiyor o gün bugündür artık öyle yiyor benim elimden fazla yemez sadece corba falan verirken içer başka da kendi yer hep çok şükür
tarafından
Benim kızımda ilk zamanlar kaşıkla zor içti. Daha dogrusu hep döktü. Sonradan alıştı. Kasigida bol bol ver eline.
tarafından
Tamam canım çok sağol
tarafından
Rica ederim canım ne yaptım ki :) ❤️
0 oy
tarafından
Maşallah barekallah Rabbim nazarlardan saklasın. Çok tatlı.

İki eli de kullanıyor olması bence güzel bir şey. İnşallah öyledir de ☺️☺️☺️
tarafından
Aminn canım benimm ❤️❤️☺️ ill sağ eliyle yiyor sonra sol eline geçiyor . İkisinde de rahat yiyor gördüğüm :) acaba ilerde ikisinide kullanır mı yoksa sürekli sag elinimi kullanır ?
tarafından
İnşallah iki elde de becerileri olur. Yemeği sağ la yedir boyama falan yaparken iki eline de ver
tarafından
Öyle yapacam canım. Genelde tabağın tam ortasına koyuyorum hep ilk sağ eliyle alıp biraz yiyip sonra sol eline alıyor öyle yiyor
tarafından
Maşallah maşallah
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Yüz siması sana benzyor
tarafından
Evet canım aynı bnim küçüklüğüm ☺️
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Maşallah ya benim oğlan da 1 buçuk olacak çatal kullanıyor ama kaşığı daha çok oynayıp dökmek için istiyor veremiyorum 
tarafından
Kasık zor canım kullanması . Benim kızımda döküyor ama fazla değil oyuna çevirmeden yer yemeğini.
(1,311 puan) tarafından
İşte benimki direk dökmek için istiyor elimdeki kaşığa saldırır karıştırmak için öyle bardak kırmışlığı var sağolsun oğluşum
tarafından
Amann kendi eline yüzüne birşey olmasında giden bir bardak olsun canım ❤️
(1,311 puan) tarafından
Aynen tabi canım bardaginda değilim nazar çıktı:D
tarafından
Aynen öyle :) sürekli ben kızımın yanında duruyordum yemek yerken. Eşime söyledim içerde uzancam bir gözün kızda olsun takip et dedim. Tamam merk etme dedi. Salona geçtim. 3 dkka sonra tangur tungur sesler geldi. Hayatimm gelll diye bağırdı. Koşarak gittim. Kızımın boğazında kalmış yemek. Eşimde panikten mutfağı birbirine katmıştı :D kahvaltılık takimimdan biri kırılmıştı :D benim yanımda da çoğu kez boğazında kalıyor ama ben tabak kirmiyorum ne kadar beceriksizsin diye sinirlenmstim. Çünkü eşim sürekli birşey kırar. İlk ve son değildi. Kızım ozamanlar eliyle yiyordu.
0 oy
tarafından
Oyyy masallah ne zman verdin eline 
tarafından
13-14 aylikken verdim canım .
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benimkiler de bayılıyor kendileri yesinler diye ama dolu kaşığı ağızlarına getirebiliyorlar da kaşığı dolduramıyorlar. Maşallah benimde kızım 19 ayına girdi. Eline verdiğimi güzel yer ama kaşık çatal pek kullanamıyor. Hele bide önlük asla takmıyorlar.
tarafından
Bir anda yemeye başlar canım. Yurumeyen bebeklerde öyle oluyor ya. Yürümüyor yürümüyor yuruyuncede hoppp bi anda cosuyorlar :)) senin kızda öyle olacak büyük ihtimalle :))
(3,259 puan) tarafından
Kızı geçtim oğlan büyük o olsa keşke:) ama ondan pek umudum yok ekmek istiyor veriyorum yerlere saçıyor hamur ediyor bisküvi istiyor veriyorum aynısını yapıyor bezdim vallahi. Sürekli yemekle oynama peşinde 32 aylık şuan ne edeceğimi bilmiyorum onunla kızım öyle değil ama. Eline muz veririm kendi yer oğlana muz veriyorum elime sıkıp yoğruyor
tarafından
Hahahhh acaba sevmiyor mu muzu oyuna cevirdigine göre :) bilemedim şuan
(3,259 puan) tarafından
Çok seviyor bazen tabağın içine dalıyor. Yoğurmayı seviyor maalesef:(
tarafından
Benim kızımda sever canım :)
0 oy
tarafından
Bende böyle kaşık istiyorumda bulamadım nerden aldin
tarafından
Valla hatırlamıyorum canım önceden almıştım
0 oy
(5,293 puan) tarafından
Saglak olacak :) çok tatlı ♥️♥️☺️
tarafından
Teşekkür ederim canimm bnm ☺️❤️
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Maşallah maşallah ne güzel kendi yiyo.benim kızım 6 buçuk yaşında hala ben yediriyorum yoksa yemiyo oğlum 3 yaşında oda öyle yemiyolar kaç defa bıraktım yerler diye asla yemediler 
tarafından
Ayy çok zor canım senin ❤️
(7,940 puan) tarafından
Hemde nasıl inaninki her yolu deniyorum yemiyolar kızım bazen misafir varsa utaniyorsa kendisi yiyo oda 5 dakikada bir yeni bir kaşık bazen sadece misafirleri izler
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Maşallah benim oğlan 19 aylık ama kaşıkla arası pek iyi değil daha
tarafından
Zamanla alışır canım ilk bizimde zor olmuştu
0 oy
(970 puan) tarafından
Kokulu poklumun misss kızı :)
tarafından
Hahahahahhhh yarıldım şuan hahhahaha :Ddddd
(970 puan) tarafından
:))) ❤️❤️❤️❤️