0 oy
1,009 göst.
Aile kategorisinde tarafından
4 senedir evliyim aile ile yaşıyorum yani kayınpederim kaynana kaynananın iki çocuğu yani engelli yaşları büyük böyle 30-31 yaşlarında emziğinsel hem bedensel ama yürüyebiliyorlar ama bir şey yapamıyorlar yani her neyse bir başka yani anlaşıyorduk yani zor gelmiyordu ondan sonra da çok zorlanıyorum öyle tamam bakmıyorum kaynanam bakıyor ama onlarla yaşamak bile çok zor geliyor  eşim bana her şeyi anlattığın böyle böyle bir hayatım var yani her şeyi anlattı bana kabul ettim bile bile kabul ettim ama şimdi yapamıyorum çok zor geliyor bana her gün her gün ölüyorum  onları görmek bile istemiyorum yani zor geliyor ne yapacağım bilmiyorum eşime diyemiyorum ama kabullenmiyorsan gidersin babanın  evine içinde  çıkma ayrı evdem çıkmam diyor ailemi bırakmam diyor kızlar ne olur yardım edin hayattan zevk alamıyorum sürekli mutsuz yaşıyorum canımdan can çıkıyor ne yapmam lazım ne olur akıl verin bana

28 Cevaplar

+8 oy
(13,800 puan) tarafından
En baştan bilerek geldiğin için bişey diyemiyorum. Seni zorlamamişlar kendin kabul etmişsin. Şunu unutma eşinin anne babasi ölse yine o engelli kardeşlerin bakimi size kalacak. Yapamiyorsan şimdiden git.
tarafından
Aynen öyle zaten
(6,441 puan) tarafından
Tükeniyorsan eşinde ailemi bırakmam diyorsa ayrılacaksın canım benim başta kabul etmişsin ee bunların yaşlılığı var kaynananın çökmesi yapamaması yada vefatı var bilmiyorum kabul ettin diyede çekecek de değilsin
-Reklam-
+1 oy
(5,277 puan) tarafından
Yapamıyorsan hiç çocuk yapmadan bitir çünkü ilerde onların bakımı sana kalacak şimdi bakmadığın halde zor geliyorsa ilerde hiç yapamazsın. Ne kdar süredir evlisin
tarafından
Cocugu varmis
+1 oy
tarafından
Çocuğun yoksa ayrıl o zaman yarın birgün kaynanana birşey olsa sen bakacaksın o çocuklarada kararını ver herkes kendi yoluna baksın 
+1 oy
(175 puan) tarafından
Hepimiz engelli adayiyiz diyenler uzak dursun öncelikle şimdi canım insan eti ağırdır bu hayatın boyunca büyük bir sorumluluk sonuçta bugün olmasa bile yarın onlar sana kalacaklar iyi düşün taşın kararını ver ikisine de bakabilecek misin artı kendi çocukların şahsım adına konuşuyorum ben kesinlikle yapamazdim çünkü büyük sabır sorumluluk istiyor beni yanlış anlama ama yerinde olsam şimdiden geleceği düşünüp ona göre kendime plan yapardim günü geldiğinde o evden çıkmak için 
+1 oy
(651 puan) tarafından
Zaten boşanmişsin bu saatten sonra kocanla yaşaman sacma
+1 oy
(368 puan) tarafından
O 2 engelliye iyi bak iyi davran gonullerını his et. Biliyorsun ki onlar cennetlik biz o bir tarafta sorguya cekilirken onlar kanatlarıyla ucacak  ve sana şunu soylım bu dunyadakı alacağın zevk mutluluk hepsi boş sen ahiretini düşün. Allah karsına boyle insanlar cıkarmış belkide onlara tesekkur etmen lazım. Onlar seni cennetlik edebilir sana sunulmuş bir imkan bu. Sen bunu iyi düşün. Onlar seni cennete goturebılır. Bir kıssa var tam aklımda degil. Adamın birinın karısı cok huysuzmuş komsunun biri sormus nasıl katlanırsın buna diye. Adam cevap verir ona sabır ediyorum ona katlanıyorum. Onu hos karsılıyorum. Onun sayesinde ben cennete gıdıcem demiş. Dıyecegım o ki sabret Allahu teala için. Nefsini öldür. Mutluluk dedıgn nedir ki o 2 engelliyi mutlu edip gozlerindekı mutluluk olsun senin mutluluğun... 
(2,858 puan) tarafından
Kız bı eski postlarına bak yorma kendini bu aslında boşanmış eşi istemiyorum demiş bırakamıyorum diye gitmiyo evden
(368 puan) tarafından
Resmiyette bosanmış mı adamdan
(2,858 puan) tarafından
Evet adam sürekli senden nefret ediyorum diyomuş
(368 puan) tarafından
Psikolojisi bozuk demek ki. Nasıl bsıy bu ya.
0 oy
(2,858 puan) tarafından
Başta herşeyi etraflıca düşünmeden kabul ediyorsunuz sonra yapamam edemem deme çünkü başka bi seçenek sunmamış eşin sana ya babanın evi ya burası üçüncü seçenek yok görünüyo
tarafından
Aynen ne yapmam lazım bilmiyorum
(2,858 puan) tarafından
Ya kabullenip hayatını böyle düşünüp düşünüp zehir etmeden yaşayacan yada alacan bebeğini eşinde izin verirse gezmeye gidiyom diyip gidecen ailene uzun kalacan eve daha az gelecen yada temelli gidecen
0 oy
(809 puan) tarafından
Eşin baştan sana söylemiş keşke kabul etmeseydin . Zor yani kaynana evinde olmak. İnşallah Rabb'im sana bir çıkış kapısı gösterir
0 oy
(2,186 puan) tarafından
En güzeli boşanman, çünkü belli ki o hayatı kabul edemiyorsun. Yarın kaynanan hayatını kaybettiginde sen bakmak durumunda kalacaksın. Bakmakla yükümlü değilsin ama başka gidecek yerleri yok mecbur kalacaksın. Kendinize hayat kurun ayrılıp.
0 oy
tarafından
Akrabamız aynı senin gibi durumu var. Oğlu kaynının ilaclarını yitmuş. Hastahaneye götürmüşler. Ve direk kiraya çıkmışlar. Yıllardı kiradaydılar. Şimdi aynı bajçeden ev yapmak fikri var diye eve döndü. Ama öyle yapıyor ki, kaunıyla çok muhattap olmuuor. Kaynı şehir dışına çıkarken gidib kalıyor. Kaynı dönünce annesinin yanına yurt dışına aldı çoçuklrını gitdi. Tatili orda geçirdi. Şimdi okullar açılınca yine kiraya gidecek okula yakın diye.  Eşi de karısını çok muhattap etdirmiyor ama.
0 oy
(449 puan) tarafından
Çok zor bir yaşam, şimdiden bu denli zorlanıyorsan yarın kaynanan kayınbaban da sana kalacak. Keşke başta kabul etmeseydin insan eti ağırdır 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ben bir yerde buna da karşıyım şimdi nasıl adamlar bize ayrı ev yapacam deyip sonra ev üstüne götürmek gibi tercih sununca beni kandırdi diyorsak bence her şeyi başta kadına anlatıp benim hayatım bu bunu kabul edip gel deyince kabul edip vazgecmenizde bana aynı hesap gelmiyor kesinlikle yaşadıklarıniz kolay değil bunun farkındayım ama bu durumda eşinizi kandırmış oldunuz adam baştan konuşmuş çünkü baştan yeter ki o adam olsun deyip her şeyi kabul etmeme durumunuz olacaktı ben bosanma aşamasına geldim de ev üstüne gitmedim çünkü başta asla ev üstüne gelmem demiştim hakkında hayırlısı olsun canım rabbim dayanma gücü versin 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Canım seni üzmek istemem ama senin çocuklarında engelli olabilir çünkü eşinin kanında varmış.
(480 puan) tarafından
Anne baba akraba evliliği de olabilir
0 oy
(59 puan) tarafından

Bı tanıdığımız da senle aynı durumda canım 2 kayni zihinsel engelli kadın çok kez evini ayırmak istedi eşi boşanırız deyince mecbur bakıyordu halada bakıyor çok zor bı durum gerçekten eğer çocuğun yoksa hayatını heba etmeye değmez ayrılman en doğrusu buigune kadar kimseye boşan dememiştim ama seninki evlilik değil eziyet 

Ama öncesinde ayaklarını sağlam yere bas herşeyimi ayarla öyle harekete geç Allah yardımcın olsun 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Adam baştan söylemiş sen de kabul etmişsin keşke düşünseydin çocuk oyuncağı değil ki bu şimdi ayrı eve çıkmak istemese Hakkı yani bir şey diyemeyeceğim inşallah hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(7,543 puan) tarafından
Eğer çocuğun yoksa boşan bu şekilde devam edemezsin bir hata yapmış kabul etmişsin başta ama nereden dönersen kârdır .
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Ee zaten boşandiniz ya siz. Çek kapıyı çık git kendi hayatına bak. Herşeyi bile bile kabul ediyorsun herşeye katlaniyosun . Seni istemeyen sevmeyen bir adama bile. Şimdi de engelli insanları bahane ediyorsun. Seni hiç kimse istemiyo o evde en halen ordan çıkmamak gitmemek için direniyosun. Adam en son seni polis çağırıp atacak evden
(2,858 puan) tarafından
Aaa cidden mı boşanmış evde duruyo hala
(4,651 puan) tarafından
Ay bende baktım şimdi bu yorumu görünce boşanmış ki bu arkadaş.
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Dün boşanma da avasinj anlattın bugün bunu 

??
0 oy
(449 puan) tarafından
Eşini tebrik ettim hem bu durumda ailesini sahiplendigi için hemde sana karşı oldukça dürüst davrandığı için. Ben bakmıyorum diyorsun şeytan sana vesvese veriyor kışkırtıyor seni. Çünkü bilerek geldin. Unutma lütfen hersey senin isteğin üzerine olmuş 
tarafından
Çok güzel demisin işte neden ben öyle yapıyorum
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Yapamiyorsan şimdi git yoksa en son yine sen ve esin bakicaksiniz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 147 göst.
28 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 183 göst.
24 Eylül 2021 Aile kategorisinde Nihalinannesi (1,238 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 317 göst.
16 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Ciceekbakan01 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 195 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,279 soru

11,322,234 cevap

34,768 kullanıcı