0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (457 puan) tarafından
Herkese iyi aksamlar niyetleniyorum kuranı kerim okumak icin abdest aliyorum cikiyorum beni afedersiniz ama gaz sıkıştırıyor yani neden böyle oluyor abdesti defalarca almaya kalksam bile aynısı oluyor yani sıcak suyla abdest aliyorum desemki ayagima soguk deyi ondan oluyo desem sıcak suyla alırım  tıbbi bir aciklaması varmıdır yoksa şeytan vesvese falanmı veriyor 

9 Cevaplar

0 oy
(2,835 puan) tarafından
Eğer normal hayatta olmuyorsa sadece kuran okumak için veya namaz için avdes almak için niyetlenip böyle oluyorsa şeytandandir aldiris etme 
-Reklam-
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Sadece abdest alınca mi oluyor yoksa sürekli aynı mi benimde öyledir mesela ama sürekli aynı bağırsaklarimla alakalı 
(457 puan) tarafından
Sürekli olmuyor kuran okumaya niyetlendiğimde boyle oluyor ama bazen normal duş sonrasindada oluyor
0 oy
tarafından
Ay bu bana da oluyor du sürekli yeniden abdest alıyordum sonra bi hoca arkadaş şeytan vesvese veriyor sık kendini alma bi süre sonra geçer dedi ve geçti 
(457 puan) tarafından
Ay valla brnde bilmiyorumki öyle duymuştum öyle kalmis aklımda vetfa hattina sorcaktım utandım sormaya :)
tarafından
Hahahaha doğru o zaman sürekli lavman yapalım :)
(2,203 puan) tarafından
Ahahahahah :D yok yok öyle bisey yok sorma benim gbi book da içimizde der bide :D şeytanın namissizligi bunlar hep
(2 puan) tarafından
Eğer gaza sıkışmış bir şekilde abdest alırsanız arkadaşın söyledigi dogru, çünkü ibadet ederken aklımız yaptigimiz ibadetde degilde sürekli gaz çıkartmada olduğu için mekruh falan deniyor.
(457 puan) tarafından
Allah affetsin ama gerçektende o anda aklimiz ibadette olmuyor kendimi sıkmaktan
0 oy
(873 puan) tarafından
Bana da öyle oluyor şeytan kıçına tekme atıyo derdi ananem. Yenıden alcan napcan 
(457 puan) tarafından
:)) Haha
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Vesvese de şeytan de inadına git Bi daha Bi daha al sonra geçer ins
0 oy
tarafından
Ay Vala bende de oluyor geçen oturdum okuyayım dedim  okurken içime kurt düştü tekrar kalktım abdest aldm yine öyle oldu artk içim rahat etmedi bıraktım 
(457 puan) tarafından
Evet işte bende sıkıyorum sonra benimde içime kurt düşüyor
tarafından
Ama bende de sürkli oluyor mesela abdest aldım namaza duracm yine oluyor öyle artk bazen Allah affetsin kabul etsin diyorum devam ediyorm bazen rahat etmiyor tekrar alıyorum
(457 puan) tarafından
Bendede oluyor namazdada oluyor
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bununla ilgili hadisi şerif var. Şeytan vesvese veriyor. Abdest aldığından eminsen ve bozulduğundan emin değilsen abdestli sayılıyorsun, her türlü ibadeti yapabilirsin. 
(457 puan) tarafından
Mezhep farkediyormu peki
(3,491 puan) tarafından
Hayır
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Çorap giy abdest alır almaz
0 oy
tarafından
Yani canım koku ve ses yoksa abdestin var demektir böyle bir hadis var 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 82 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Princess_s mother (592 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 534 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde .SU. (4,988 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
8 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,758 puan) tarafından soruldu

380,309 soru

11,386,932 cevap

34,887 kullanıcı

...