0 oy
862 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bazen çok yorgun oluyorum bebeğm var 1 yaşında 10 çocuğa bedel:Dbazen eşim istiyor hayır diyorum sonra günah diyorum iş işten geçiyor ama artık redetmek istiyorum gunah mi 

26 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yani bence sürekli reddetmek günahtır diye düşünüyorum sonuçta insanız yani yorgun oluyoruz istemiyorum falan direk günah demek yanlış bence detaylı araştırmak gerekir 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Vallah günahsa günah her istediklerinde yapmak zorunda miyiz 
(7,704 puan) tarafından
Katılıyorum valla bizde insaniz ama dimi robot değiliz sonuçta: )
tarafından
Tabii ki de bu karşılıklı istekle olan bir durum
+1 oy
(119,247 puan) tarafından

Biktik şu işden yaa hergun hergun ne su yeter ne sampuan :ermm: 

(2,049 puan) tarafından
Sevdos hani 100 olunca eşini kendini ve çocuklarını paylaşacaktin
Kendimi degilde cocuklari paylastim kacirmissin sende :)
(10,411 puan) tarafından
Vaayy kanki  100 ü geçmişsin hayırlı olsun
Sagol kankaa
(2,049 puan) tarafından
Kiz ne zaman paylastin bir daha paylaşta kaçıranlar için
0 oy
(435 puan) tarafından
Ben de bunu anlamiyorum istemek iki tarafli olmali yorgunuz cocuk bakiyoruz sonucta sana gunahta ona deyilmi takilmayjn bole seylerr
tarafından
Canım dini açıdan sormus takılmayın kelimesi öznel yani evet çoğumuz bunu düşünüyoruz ama erkeginde reddetmesi günah zaten. Hastalık vs zaruri durum dışında malesef günah oluyor
tarafından
Kızlar hem yorgun hem hasta olunca günah değil yani dimj
(435 puan) tarafından
Keyfii istersen günah ama hastalik yorgunluk vs oldugunda değil
tarafından
Canım aşırı yorgunsun yorgunluk da bı nevi hasta hissetmek derin konular ama sürekli yorgunum demek günah tabi
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Günah diyolar ama keyfim gelmedimi olmuyor o isler .dd
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Evet günah ama güzel bi dille açıkla anlamassada onn öküzlüğü yani
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Sfsf bazen eşim değilde ben istiyorum

Yani illa erkek ister değil ya 

Saat umrumda değil sfsfsf 

Bu arada bende günah diye biliyorum  red etmek 
tarafından
Bende ara isterim ama eşim uyur hemen
0 oy
(103 puan) tarafından
Evet günah eşini ihtiyaçını karşılamazsan  melekler sna o gece lanet ediyor 
0 oy
tarafından
Keyfî ise evet günahtır 
0 oy
tarafından
İki taraf içinde biribirini reddetmek günah hastalik ve zaruri durumlar dışında yorgunum canım istemiyo diyerek kacmak malesef günah
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Hastalık ve zaruri durumlar olmadan reddetmek günah melekler o gece sabaha kader lanet eder aynı şekilde erkek için de gecerli
0 oy
(6,306 puan) tarafından
İstediğinde yapamayız ki mantıklı düşününce günah olmayacağını bilmeliyiz. Ama sürekli olursa günah tabi karışıklı bu işler.
0 oy
(5,015 puan) tarafından
Her seferinde reddedersen evet ama her istediğinde de olmaz be kardeşim. Yani her istediğinde kabul etmek zorunda değilsin.
0 oy
(692 puan) tarafından
Günah canım evet 
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Maleseff canım günah 
0 oy
(590 puan) tarafından
aman ne gunah olcak gunahsada gunah napalim hep erkekleri bu konuda üstün tutuyolar 
tarafından
Ahahaha bu ben :D
(590 puan) tarafından
hahahaha :)))
0 oy
(233 puan) tarafından
Günah mı bilmiyorum ama sürekli red etmek ile olmalı sohbet duymuştum işte harama düşmesini engellemek için sürekli Red etmemek gerektiğini.  Acaba erkek içinde günah mıdır kadını Red etmek :D
(4,700 puan) tarafından
Tabiki günah yani genelde erkekler hiç reddedemedigi için :) onu kimse dile getirme tenezzülunde bulunmuyor
tarafından
Yooo burda kocam hiç yanaşmıyor diye bir sürü kadın post açtı. Bence onların eğilimi farklı da neyse
(4,700 puan) tarafından
Genel olarak demek istedim tabiki istisnalar var ama malum biz kadınlar red işini daha fazla yaptığımız icin kadınlar daha çok dile geliyor günahsa tabiki onlarada günah
(233 puan) tarafından
Aynen öyle kadınlar olarak daha cok yaptığımız için o konu hiç konuşulmadı:D
0 oy
(3,240 puan) tarafından

Arada bir hayır de de, kıymetli olsun.

Doğru benimki hayırdanda anlamıyor. Beni ikna ediyor:D:D:D

0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bence herşey dört dörtlükken reddetmek günahtır, biraz mantıklı olalım. Yani dinleğiz, keyfimiz yerinde ama eşimiz isteyince öf pöf diyip redeediyorsak o günahtır. Ama yorgunluktan anamız ağlamış, tek istediğimiz yatıp biraz uyumak o zamanda zorla olmaz, istemeden sırf işi görülsün diye. Ayrıca bazen eşim reddediyor çok yorgunum diye, he çok sinir oluyoruö o ayrı ama napayım yorgunlukta olmuyor :) 
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Bir istek gelmiş ise kadın olsun erkek olsun hastalık vs yok ise red edilmese iyi.

İstisna zamanlar anlayışlı davranılır tabiki ama bu alışkanlık haline gelmiş ise red etmek bu eşlerin günaha girmesine sebeb olabilir. Eşlerin birbirleri arasında hakları vardir. Dini açıdan evliliğin üzerimizdeki sorumluluklarını detaylarını bilmek gerekir güvenilir kaynaklardan okursanız daha iyi olur.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 609 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 199 göst.
2 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Rabia2014 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 212 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,000 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 586 göst.