0 oy
640 göst.
Diğer kategorisinde (2,699 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ya kızlar söze nasıl başlayayım bilmiyorum sinirden ağladım zaten zar zor geçim sağlıyoruz bugün watsap dan mesaj atılmış projeksiyon cihazı laptop ve yazıcı için para topluyorlarmış toplamda 575 diyolar okullarda bunların olması gerekmezmi bende durumumu izah ettim müdürlede konuşacam bu durumu ama yanlış mı yapıyorum ben bilmiyorum yani 500 de kayıt parası verdik biz üstelik hani ufak tefek şeyler alınacak tabikide okula anlıyorum ama biranda bu kadar para nasıl ödenir aklım almadı daha forma bile almadım malzeme almadım 27 kişilik sınıf 12 buçuk bin falan ediyo ben birde sizden dinlemek istiyorum 

25 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
Canm cimere gir şikayet et fırsatçılar almaları yasak kimden duysam kayıt parası a 4 parası yok tuvalet kağıdı yasak bunlar şikayet et ve verme
(1,279 puan) tarafından
Aynen açık açık söyle yasak diye keriz var sanki zaten herkes sıkıntılı
(2,699 puan) tarafından
Kız ağladım yeminle yaaa zoruma gidiyo artık dayanamıyorum süt parası bez parası çok bunaldım
(1,279 puan) tarafından
Ağlama canm benim rabbim gönlüne ferahlık versin bu günlerde geçer inşallah bende senin gibiyim çok zor durumdayım ama sabrediyorum  rabbim bı kapı açıyor elbet olmadı şikayet et
(2,699 puan) tarafından
Tamam tabikide ufak tefek şeyler için veririm bulurum okadarını ama pat diye biranda veremem vermem zaten okul devlet okulu
tarafından
Zaten okul yapıyor herşeyi fırsat kolluyorlar pislikler anlaşıyorlr alacakları yerler geri kalan parayı da cebe atiyorlar
-Reklam-
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Malasef gecen sene projeksiyon için 200TL vermiştik canım herkes verince mecbur sende veriyorsun çocuğun küçük düşmesin öğretmen ayrımcılık yaomasin DİE 
(2,699 puan) tarafından
Ben dedim valla müdüre diyecem ama bakdım olmadı cimere şikayet edecem diye yok öyle bir şey birde perde parası isteyeceklermiş
(1,437 puan) tarafından
1. Sınıfta veridigim paraları toplasam gerçekten koluma en güzel bileziği yapardım
(2,699 puan) tarafından
Çok fazla alıyorlar
(10,329 puan) tarafından
Yanlış düşünce. Sen şikayet etsen kimseden alamaz canım. Soruşturma dahi açılır
(2,699 puan) tarafından
Ettim canım inşallah yanlarına kar kalmaz
0 oy
tarafından
Allah yardimcimiz olsun nefesi bile paralı yapacaklar Allah'tan devlet okulu cok yani 
(2,699 puan) tarafından
Devlet okulu sözde ne diyeceğimi bilemiyorum
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Şikayet Et cimere MEB e öyle şey mi olur 
(2,699 puan) tarafından
Oluyomuş canım Belli oldu bu sene bizi soyacaklar
0 oy
(13,843 puan) tarafından
Aslinda yasal değil diyorlar bu paralar ama vermeyincede kayit bile yapmiyorlar. Çocuklar için harcaniyorsa bişey diyemem ama başkasinin cebine gidiyorsa haram zikkim olsun. 

(13,843 puan) tarafından
İşte okulun demirbaşi olacak şeyleri sizin almaniz zaten saçma. Devletin verdiği ödenekten almak zorundalar.
(2,699 puan) tarafından
Ben şimdi okula gidince onları itin kıçına sokmazmıyım yarın olsun bi bak napacam onlara ben
tarafından
12 bucuk cok değil iyi bi laptop zaten 20 bin tl ki projeksiyonda alacaklarmış
(13,843 puan) tarafından
Işte canim sen sorun çikarinca bunu çocuğa yansitiyorlar. Zaten herkes bu yüzden sesini çikarmadan ödüyor.
(2,699 puan) tarafından
Orasını burasını bilmiyorum ancak ben veremem zaten şimdi şikayetde ettim okul hepsini gönderiyo muş malzemelerin hiç bişey talep edemezler dediler
0 oy
(302 puan) tarafından
Siz niye 500kayit parasi verdinizki milli egitim syrekli yasak diye soyledi mudure deseydiniz keske milli egitim yasakladi sikayet edcm veremem okadar diyd
(302 puan) tarafından
Sende mudurle konustigunda mecbur derse vermeniz parayi soyle yasak oldugu halde kayit parasi verdik borcla bunu veremem diye diretirse sikayet edicem de bak nasil kabul ediyor snra
(2,699 puan) tarafından
Kayıt yaptırdık zaten eşşek gibi kabul edecek de okul kolu mu ne varmış ordan forma falan vereceklermiş temin edeceklermiş yarın gideyim de
(286 puan) tarafından
Ozaman tekrar verme sende biz kayıt olurken verdik de kayit parasi yok zaten
(10,329 puan) tarafından
Kayıt paranı da geri iste. Yoksa bunu da şikayet edeceğini söyle. Enayi yerine koymasın sizi kimse
(2,699 puan) tarafından
Ettim canım bakalım neler olacak
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Daha geçen haberlerde diyorlardı devlet okulun bütün ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz para almak falan yok diye bence şikayet et
(2,699 puan) tarafından
Uygulayan yok birde kimse tek kelime etmiyo şaka gibi
(11,235 puan) tarafından
Sen şikayet et onlar değerlendirir ve verme para
(2,699 puan) tarafından
Vermem kız ben zaten süt parası zor buluyom
(11,235 puan) tarafından
Zaten okul mecburi yani devlet her şeyi karşılıyor bide gerekenleri biz alıyoruz bu okulun para toplamasını hiç anlamıyorum.
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Hiç para vermedik sadece anasinifinda aylık 100 tl yatırıyorduk bu sene 1e başladık henüz para istemediler 
(2,699 puan) tarafından
Henüz ama
(7,706 puan) tarafından
Evet bakalım
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Asla verme ve her yere şikayet et.
(2,699 puan) tarafından
Kızz yok dedim ben yarın konuşacam zaten hepsini üstelik bunların okul Birliği varmış ordan forma falan vereceklermiş gideyim de bi
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kayıt parası falan yok hiçbir yerde kaça gidiyor bilmiyorum ama yok yani devlet okulunda â4 kağıdı istediler onu bile vermedim ya yok nerden getirilen milli eğitim bakanligini ara anlat onlar sana ne yapacağını söyler işim bermek istemezsen verme
(2,699 puan) tarafından
Ben diyecen zaten hepsini
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Sınıfa alınacak projeksiyon sizi ilgilendirmez, okul verilen ödenekten karşılamalı. He yetmiyprsa ödenek isteyecekleri yer siz değil MEB olmalı
(2,699 puan) tarafından
Yaaa nasıl sinir oldum anlatamam zaten zor geçiyoz hepimiz
0 oy
tarafından
Hepsi aynı ya kardesimdende istedi okul ta 10 yıl önce 500 lira verdik perde falan alındı saçma sapan şeyler . Sonra o hep kaldı okula 
(2,699 puan) tarafından
Okula kalıyo zaten hepsi
0 oy
(286 puan) tarafından
Canim kayıt  parasidiye bisey yok dewlet okullarinda cihaz  için  para toplanir ama bunu vermek isteyen verir hemde kisi başına miktar belirlenmez cimere basvur. Herkes ne kadar verebilirse o kadar veriliyo yani bagis gibi 
(2,699 puan) tarafından
Telefon ettim anlattım asla talep edemezler diyolar
(286 puan) tarafından
Dediğim gibi vermek isteyen veriyo canim illaki verilecek diye bisey yok talep edemezler
(7,768 puan) tarafından
Canım eski post ama denk geldim merak ettim sonuç ne oldu
0 oy
tarafından
Canım ben öğretmenim şuan çalışmıyorum gerçi ama şimdi okullar devletten belli bi ödenek alıyor veya belli malzeme yeterli gelmezse ki bu sınıf öğretmeni veya müdürlede alakali velilerden katkı payı olarak eksik tamamlansin diye ucret talep edilebiliyor.

Mesela projeksiyon eski modeldir öğretmen yenilemek istemiştir ama devlet bozulmadigi için değiştirmez müdürden izin alıp velilerden talep eder aslında bu bi yerde iyi bi şey demekki okul düzgün bi okul, bugün laptop olmayan sınıflar var hala. 
(2,699 puan) tarafından
Ben aradım milli eğitim bakanlığını asla böyle bir şey talep edemez dediler israr ederlerse şikayet kaydı yaparız dediler
tarafından
Izinleri vardır muhtemelen kuzum izin kağıdı oluyo onların.
0 oy
(966 puan) tarafından
Rahime bn de öğretmenim cnm.mudurle konuş durumum yok de.bakanlikta biliyor bu para isteme olaylarını.devlet para desteği vermiyor.millet şikayet et demiş kimi kime edeceksin.sonucsuz kalır şikayet.yoksa idareciler 12 bin alarak zengin olacak değil.kimse de mesleğini riske atmaz.
(2,699 puan) tarafından
Müdüre gidecem yarı ben ancak durumu iyi olmayanlar ne yapcak peki hepmi böyle gidecek bu düzen
0 oy
(10,329 puan) tarafından
Sizden asla para talep edemezler. Cimere ekran görüntüsü ile şikayette bulun. Bunları milli eğitimin gönderdiği ödenek ile karşılarlar. Kayıt parası diye bir şey yoktur. Bunu da şikayet et. Bizim öğrenciden istediğimiz tek bir kaynak kitap bile baş ağrıtıyor. 
(2,699 puan) tarafından
Off Kız birde bu çıkdı başıma
(10,329 puan) tarafından
Rahime ne üzülüyon anam etmişsin şikayetini bak bakalım nasıl tutuşuyorlar.
0 oy
(454 puan) tarafından
Kesinlikle yasak şikayet et
(2,699 puan) tarafından
Ettim ama isterlerse birdaha israr olursa kayıt açarız deidelr
0 oy
(482 puan) tarafından
Devletin verdiği  odenek okullarin elektrik faturasini bile karsilamiyor maalesef. Hele son asgari ucret zammindan sonra okul mudurleri hizmetli personellerin maasini bile odeyemiyor. Bir top kagit olmus 100lira Okul idaresi yil sonuna kadar o okulu dondurmek icin neler çekiyor projeksiyon vs cok ütopik. Bunlarin yani sira veliler de cok yuklu harcamalar yapiyor her iki tarafin da birbirini anlamalari orta yol bulmalari cocuklar icin bir amac birligi icinde olduklarini kabul etmeliler. Veli olarak isimiz zor harcamalar cok ama emin olun projeksiyonu ogretmenler evlerine taktirmiyor 
(2,699 puan) tarafından
Bende evlerine taktırıyor demedim ancak benim durumum iyi değil ben gibi olan da çok eminim
(482 puan) tarafından
Gidin sorun hesaplari gelir gider listesini isteyin ben cunku her sene sonu kendi mudurumun kendi okulumun hesaplarini seffaf bir sekilde goruyorum. Ama emin olun fazlasi var eksigi yok. Ben velileri de anliyorum ama saygisizca yorumlara da tahammul edemiyorum. Benim lafim bilip bilmeden saygisizca insanlari itham.eden kisilere. Yok ceplerine indiriyorlarmis da bilmemne. Her sene mal varligimizi gelir gider degisikligimizi devlete beyan etmek zorundayiz. Kaldi ki masraflardan  ne para  kaliyo da ceplerine atiyor saniyorsunuz.
0 oy
tarafından
Ben hayatta veremem o kadar para 
0 oy
tarafından
Müdürle yüz yüze konuş bunu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 89 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 260 göst.