+1 oy
477 göst.
Aile kategorisinde (341 puan) tarafından
Oglum.konusamiyor sanirim.konisma geriligi var nolur birer fatiha okur musunuz 

Bu ara en buyuk dileğim bu Rabbim hayır konuşan kullardan eylesin Rabbim.artik destur versin nolur dualariniza ihtyacim  var denemedigim.yol.kalmadi doktorsa goturdum sosyallesmeyse sonuna kadar yaptim.artik.gucum.kalmadi 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yegenimde işitsel kopukluk çıktı vizede doktorlar herşeyi iyi dedi ama meğer 1 saat duyuyorsa 3 saat duyamayabiliyormus .... 
tarafından
Biz otzm sandık beyin emari çektirdik ..... Zihinsel sandık yok .... 5 doktor gezdik 5. Buldu test yapalım dedi megersem yavrum duyuyor bir anda duymuyormus çok nadir gorulurmus postta açmıştım okuyabilirsin balım ordan otizm mi 5 farklı doktor diye o yazıyı oku istersen
tarafından
İnsallah bir şeyi yoktur ama her doktor bakmissa endişelenme
tarafından
Peki gösteriyor mu yerlerini mesala tarak bardak  TV deyince biliyor mu
(341 puan) tarafından
Onlari biliyo cnm ne sorsam gosterir hwmen hemen komut verdifimde bazen anlamadigi da oluyo basit komutlari yapiyo sunu yap bunu uap dsem herseyi ya0ar beraber lahve yapiyoruz mesela cezveye fincana su koyuyorum oglum cezveye koy diyotum koyu kahve ekle diyorum ekleyip karistiriyor sonra mesela ocago gosteriyo
tarafından
O zman korkma yavrumu bir şeyi yok ama işitmeye tekrar götür derim uyuması gerek ama bilemem
-Reklam-
+3 oy
(1,363 puan) tarafından
Canim onceki postlarima da baktimda cok abartmissin ya. Bi kendine gel toplan. 

Sen cocuguna kitap okuyo musun 

Tv yi en aza indirdin mi.

Karsilikli cocugunla komut vererek yonerge vererek oyun oynadin mi.

Senin komutlarini duyuyor uyguluyor mu.

Kelimeleri soylemese bile onlari biliyor mu.

Gözlem ve taklit yapmayi seviyor mu.

Akran iletisimi kurmaya calisiyor mu.

Bu liste uzar gider sadece kelime sayisina bakarak icini daraltma . 

Benim kizimda 25aylik kelimesi az ama masallahi var cin gibi. Kelimeleri soylemek icin cabasi var ama tam soyleyemiyo biraz zaman ve çaba vermek lazim
(830 puan) tarafından
Ayy kesinlikle öyle postu okurken içim çok kötü oldu daha kötü bişey bekliyordum
(48,643 puan) tarafından
kiz herkese.cevap vermişsin bu yoruma niye vermedin uzun uzun yazmış ne guzel
(341 puan) tarafından
Yeni gordum postu kitap okuyorum tv cok nadir acılır misafir geldiğinde misafir talep ederse aciliyor o kadar
Komut veriyorum yaptogo da.oluyo yapmadığı da o an ki ruh haline.bağlı
Gozlem ve taklit editor xok.sukur ona da küçük ornek vereyim bugin bqnyoda mesela.onu yikadifim.gibi saçımı yikamaya çalıştı
Giridigi ortamlara uyum sagliyor akran pek denk gelmiyorz ya kendinden kucuk yada byyuk ınsanlarla karsilasiyoruz ama uyum sorunumuz yok arada vurma huyu var ama
0 oy
tarafından
Okudum canım amin Rabbım size bağışlasın inşallah 
(341 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun cumlemIin evladini
0 oy
(1,995 puan) tarafından
kaç yaşında canım
(341 puan) tarafından
23 aylik cnm
(1,995 puan) tarafından
korkma
ablamın 3 yaşında şimdi şimdi başladı anne baba vs
herşeyin bi zamanı var üzülme
(341 puan) tarafından
Hayirlosoyla ins konuşsun ıstiyorum elimden geleni yapmaya çalışıyorm dua kaldi.sadece
0 oy
(62 puan) tarafından
Yüce rabbim şafi isminin yüzü suyu hürmetine tez zamanda dilini çözsün inşallah kardeşim 
(341 puan) tarafından
Amin Allah razo olsn kardesim
0 oy
tarafından
Ben geçen sene ramazan da hep  dua ettim konuşsun diye bu sene ramazan da konuştu çok şükür üzülme sabret kimseyi de dinleme duyma
(341 puan) tarafından
Inanin aglayarak crvap yaşıyorum inanin verdigim caba tek basima yeri geloyor ailemin gozune batiyor h3rseyi biraktin cocukla ugrasoypsn yok cok geziypsun manevo olarak cok yıprandım Rabbim.nolur yolumu ac nolur guzel Rabbim carem kalmadi yapacak biseym kalmadi
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Okuyalım kuzu üzülme elbet çabalarının sonucunu alırsın.
(341 puan) tarafından
Amin cnm suraya oglum konusuyor diye sukir postuda acmak nasip.olur insAllah
(4,651 puan) tarafından
İnşallah cnm en kısa zamanda inşallah
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Okudum canım. Rabbim size bagislasin
(341 puan) tarafından
Allah razi olsn guz3l anneler ağlayarak yaziyorum dualar bir nebze icimi rahatlatiyo
(6,047 puan) tarafından
Yorumlara baktım da daha çok küçükmüş sen kendine boşuna sıkıntı yapıyorsun. Benim kızımın dili 3 yaşından sonra açıldı 4 yaşından sonra da ne dediğini net anladık. Hiç böyle sorun yapmadım kendime. Google'a ne bakıyorsun şart değil 50.olmasi yani. Çocuğa da böyle yüklenmiyorsan sürekli konuşturmak için hata yaparsin. Oluruna bırak zaten konuşacak. Hatta yeter çocuğum biraz sus diyeceksin
0 oy
(144 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah evlat çok zor gerçekten . kaç yaşında
(341 puan) tarafından
23 aylik.cnm.ami
(144 puan) tarafından
Küçükmüş daha canım konuşur Allah'ın izniyle
(341 puan) tarafından
Amin Rabbim firsat ver hayırlısıyla ins
0 oy
(187 puan) tarafından
Adetlliyim. Canım çıkınca okuycam benim oğlum 2 yaşında anne baba abi dede diyor sadece siz nasıl fark etiniz bende korkuyum kaç yaşında oglunuz
(341 puan) tarafından
23 aylik oglum cnm
(187 puan) tarafından
Hiç mi kelimesi yok canım
(341 puan) tarafından
16 kelimesi var ama bormali 50 olmasiymis
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Okuıdm canm Kaç yasında kı 
(341 puan) tarafından
Allah razi olsn 23 aylik ama bu ay 28 2 yasina giricek
(2,705 puan) tarafından
Canm daha cok erken ıkı yas ne nekı korkma konusur .benım arkadasının oglu okula gidiyor krese hala konusmuyo pıskolaga gidyor
(341 puan) tarafından
Psikolog ne demis
(2,705 puan) tarafından
Kardeşinden kaynaklı oldunu soyluyor sosyal ortamlara sokun böyle böyle alısacak sureklı klabalıga bırak karıssın demiş buda köye bıraktı köyde serbest coluk cocuk hyvanlar vs oynuyomus baya gelısme oldu ama hla konusmuyo doktor devam et demıs
(341 puan) tarafından
Rabbim hayırlı sekilde konismalarini nasip etsin arkadasinuzunkide benimkide
0 oy
(7,591 puan) tarafından
Okudum canım üzülme benim görümcemin oğlu beş yaşında konuştu.
(341 puan) tarafından
Allah bin kere razi.olsn medem gecikmks
(7,591 puan) tarafından
Onlarda çok doktora götürdü dil gelişimi geç oldu nadir çocuklarda oluyormuş.
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun inşallah 
(341 puan) tarafından
Amin tez zamanda Rabbimden talep ediyprum amim diyenleri de gonline gore versin
0 oy
tarafından

Okudum canım herkesin imtihanı kendisine ağır Rabbim seni feraha çıkarsın su mübarek Perşembe gecesi hürmetine<3

(341 puan) tarafından
Amin Allah dua eden herkesten razi olsn
0 oy
(12,990 puan) tarafından
23 aylikmia bazı bebekler gec konuşur 
(12,990 puan) tarafından
Tamam işte diyorum 25. Aydan sonra ikili 3 lu ve daha uzun kurmaya başladı
(262 puan) tarafından
Cnm ben önce nörolojiye götürdüm sonra Dr dediki önce pisikatri değerlendirmesi gerekiyor dedi ama sen ikisine de götür .bence daha küçükler  1 ay bile çok hızlı ilerliyorlar Dr muz kısa ve net cümle kurun TV tablet vermeyin yada en fazla 1 saat günde kitap okuyup etkinlik yapın dedi
(341 puan) tarafından
18 ve 20 ayda iki kez aymi doktora.goturmustim.baska.doktor yoktu ama.hacettepe mezunuyum demisti cocik.noroloji yok memlekette.malesef0
(262 puan) tarafından
Anladım cnm bence peşini birakma nerede varsa en yakın almaya çalış
(341 puan) tarafından
Suanlik goturmem mumkun degil esim geldiginde gidebikirz  baska sehre
0 oy
(695 puan) tarafından
Okudum Allah kabul etsin Allah'ım dualarımızı kabul etsin kaç yaşında kardesimde geç konuştu sorun olmaz inşallah en yakın zamanda konuşur 
(341 puan) tarafından
Allah bin kez razi olan 23 aylik cnm 28 inde 2 yaş olacak a
(695 puan) tarafından
Daha çok küçük kuzum kardeşim 4 yada 5 yaşında konuşmuştu doktor bı sorun yoksa bekleyin diyor zaten kafana takma konuşur Allah'ın izniyle
(341 puan) tarafından
Cok sukur baska sorunumuz yok girsifimiz ortama uyum sağlar bazen vurduğu oluyo ama o yaslarda normal diye dusunuyprum
Komut yapiyo arada yapmadigi da oluyo
Goz temasimiz iyi vucudunda bölümleri gosteriyo
Soru sormuyo ama dili yok zaten parmagiyla gosteriyo cok istit9rm aoru sorarak beni bunaltmasoni heyecanla nasil cevap verecegim.diye dusunup.onub dunyasina dahil olmayi cok ıstiyorum karsilikli sohbet etmeyi cok istiyprm
(695 puan) tarafından
İnşallah o günlerde gelir rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah
(341 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(875 puan) tarafından
Bir mesaj attım bakar mısın özele
(341 puan) tarafından
Mesaj kutuma dusmemis cnm
(875 puan) tarafından
Aaa attım ye Sende görünmüyor ki acaba
(341 puan) tarafından
Tekrar bakayım
0 oy
(1,144 puan) tarafından
Benim oğlumda konusmuyordu ki 23 aylıkken... her çocuk bie değil ki. 2 yaşından sonra konuştu 2 buçuk gibi falan. Şimdi 3 yaşjnda bir saniye cenesi durmuyo her yeni kelimeyi anında kapıyor nerden biliyor diyorum bazen. Çok büyütmüşsün cankm kafanda bir sakin ol ....
(341 puan) tarafından
Bugun cocik gelisimci güvendiğim biri postta acmisti ordan da etkilendim 2 yasinda 50 kelime.yok 18 aayliktam itibaren en az hr ay bes kelime.artis yok uzmana gotutun diye post paylasmis
Uzmaba da goturdum busi yok ded8 yani dil konusma terapisti arastircam baska care kalmadı
(1,144 puan) tarafından
sen bilirsin ne diyim. Benim oğlumdada yoktu kelime falan ama dediklerimizi anlkyordu komutları yapıyordu doktorumuz sıkıntı göemedi bu yüzden. Ortalama 2.5 yaşında cümle kurup konusmaya başladı
0 oy
tarafından
canim okudum dua ettim. Rabbim bir an once dilinin cozulmesini nasip etsin. 
(341 puan) tarafından
Amin Allah razı olsn cnm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Başlığı okuyunca (Allah muhafaza) çocugunun dermansız derdi var sandım... 23 aylık bir çocuktan çok büyük beklentiler içindesin. Bu hayat seni yorar bacım. Neye gücün kalmadı, bırakın bu şımarıklıgı da halinize şükredin hasta mı çocugun, aşılmayacak sorunu mu var. Sizdeki derdi nimet sanan var diye boşa dememişler, bu ne ısrar bu ne telaş, 23 aylık çocugun senin benim gibi konuşmasını mı bekliyorsun. 23 aylıkken 10 kelimesi anca vardı oğlumun 28 aylık şimdi kırmızı balık şarkısını oturup söylüyo. Neden çocuklarınıza robot muamelesi yapıyorsunuz

Kusura bakma da birinin bunu sana söylemesi lazımdı. Bazen sert tokat gibi söylenen gerçekler insanı kendine getiriyor. 

AMİN...
(341 puan) tarafından
Ben normal.gelisim.gostren bebekelre gore oglumun geri kaldığını dusunuyorum.normalde 50 kelimesi olmaai gereken ve ikili cumle.kurmasi gerekliymis uzmana basvyrma gerektigini de bugjn cocuk gelisimci anasinifi ogretmenun postunda görmüştum
Ben 17 ayliktan itibarwn mucadele icindeyim ve ne sartlarda ne kosulalrdan gectigimi bilsen simariklik yaptığımı dusunmezdin.
Yapilacak ne kaldi diye dusunuyorum sadece
(25,224 puan) tarafından
Ezberleri bırakın, benim çocugumun 50 kelimesi yokken kırmızı balık şarkısı söylemeye başladı, neden uzmana gideyim mesela? 17 aylıktan beri neyin mücadelesi bu yapma gözünü seveyim.
(341 puan) tarafından
Ins ben evhamliyimdir gerci uzmana da goturdum cocuk paikiyatru benjm cok evhamli olduğumu söylemişti 17 aylikken o zaman isaret parmagi kullanmiyordu cok takmistim konusma da olmayinca baya takmistim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 373 göst.
21 Şubat 2019 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
+6 oy
12 cevap 154 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,235 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 167 göst.
8 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mina&19 (283 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 153 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Senbnmherseyimsin (194 puan) tarafından soruldu

379,362 soru

11,355,583 cevap

34,831 kullanıcı

...