0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim denen lanet pintinin önde gidenidir maaşı gayet yüksek bir işte çalışır bir evladım var 1.5 yaşında daha 1 oyuncak almamış bir ayakkabı almamıştır her şeyi benim ailem alıyor bu yanımdaki pislik almadigi için geçenlerde yine ailem bana harçlık verdi dogum günüm diye bende oğluma elbise alayım dedim birkaç parça bisey malum havalar soğuyor mağazada 3 4 parca bisey aldım ama her şey o kadar pahalı ki yetmedi param 50 lira eksik kaldı yanımdaki adı insandan istedim ben veremem dedi çocuğun biseyi kalmadi havalar soğudu bak dedim banane veremem içlerinden birini çıkar tam paran yetsin dedi 4 senedir dayak küfür hakaret şimdi de aşırı pintilik basladi nefret ediyorum ondan ben evlendim evlenelim 10 parça elbise almamisimdir dışarıda kendini çok iyi tanıtır ama evde zehir zemberek 5 vakit namaz kılar ama çocuğa hakaret bana küfür dayak itme kakma çok bunaldım artık Allah hiçbir kuluna kaldıramayacağı yük vermezmis ama ben bu yükün altında ezilmeye başladım artık....

16 Cevaplar

0 oy
(340 puan) tarafından
Amin et sabret şükür et olmuyor ise bırak ama önce sabır etmen lazım . Allah'ım yardimcin olsun dua et bol bol insallah düzelir kardeşim rabbim o meleğin yüzüne gülsün .
tarafından
Çok dua ediyorum coook
-Reklam-
0 oy
(6,426 puan) tarafından
Peki neden boşanmıyorsun ? 
(6,426 puan) tarafından
Ailen bunları bile bile nasıl arkanda olmaz bu nasıl bir vicdansizlik
tarafından
Bazı aileler için elalem ne der daha önemlidir iste
(6,426 puan) tarafından
Öyle aileye de aile dememek lazım bile bile evlatlarının üzülmesine göz yumuyorlar. Ama bence konusmalisin. Elalem mi önemli ben mi de
tarafından
Konuştum daha önce kaç defa gittim gidiyorum 1 ay kalayım sonra başlıyorlar He evlilikte olur senin baban çok mu iyiydi zamanla oturur evliliğinin benim babam anneme bir tokat atmış ya da bizden 1 lira sakinmis insan degildir
(6,426 puan) tarafından
Yazıklar olsun ne diyim kuzum
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Ailen arkandaysa bitir pintilik bir hastalık ve asla değişmiyor ömrünü yer bitirir. 
tarafından
Yok degiller maalesef düzeltirsin kafasindalar ben psikolog muyum duzelticem
(1,928 puan) tarafından
Üzülerek söylüyorum ki değişmiyor. Ailenin verdiği parayı harcama. Eşin sana bakmakla mükellef. Dinden imandan naralar atacağına bunu bilse kafi. Ne tap et çalış bebeğini büyüttükten sonra.
tarafından
Dinle zerre alakası yok bence bu insanın İslam dinini bilen insan bunları mı yapar pislik işte bu son 1 yılım var 1 yıl sonra sınavım var kazanmam lazım ne olur bana dua edin
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Senmi böyle alıştırdın acaba nasıl olsa alıyorlar diye bak ailen sana ne kadar para verirse versin sakın kendine çocuğuna harcama eşine hiç söyleme bile koy kenara Bi yerden sonra mecbur alacak 
tarafından
Yok hayır çok uzun bir süre almadi ailem bunu görüp aldılar sonra yine kestim değişmedi bana asla para vermez ki asla cüzdanımda 10 lira bile olmaz sadece evin mutfak masraflarını alir gelir ailemin verdiğini ister istemez farkediyor çünkü çocuğumun üstü başı olmuyor halbuki bu pisliğin kazancı babamın maaşının 4 kati
0 oy
tarafından
Ya ben anlamıyorum bunlar evlendiyse çocuklarına bakmak ZORUNDALAR bak bize değil kendi çocuklarına iyi bi gelecek vadetmek zorunda yarın öbür gün okula gidecek eee nolcak, masraf olmasın diye okula da göndermez bu şimdi 

Sen de sesini çıkar adamın ise yarar tarafı yokmuş zaten 
tarafından
Her şeyi denedim düzelmiyor ailesi de her şeyi söylüyor ne kuldan utaniyor ne Allahtan korkuyor
0 oy
tarafından
Canım onun kıldığı namaz etki etmiyor demek ki.

Namazı hakkıyla kılsa küfür falan edemez.

Allah yardımcın olsun 
tarafından
Açıklar için de öyle düşünüyorlar zaten, bizim insanımız çok şekilci malesef.
Ya dindarsin ya da dinsi.z görünce hemen yapistirirlar etiketi
tarafından
Kız o noktalari nasıl koyuyorsunuz ya :D üstüne alınma senlik bir şey yok Şeyma :) ben kötülere saydiriyorum
tarafından
Balım benim öyle akrabalarım var ki saçları açık ama namazlarını asla geçirmiyorlar ve çok dürüstler. Namaz herkese farz. Kılan borcunu öder hakkıyla kılan hem borcunu öder hem de hayatına etki eder .

Emoji ye tıkla canım en sonda :⁠-⁠) bu işaret var ona tıkla hepsi çıkıyor canım ☺️
tarafından
Aynen çok haklısın canım
Emoji bende cikmiyor ya telin kendi emojileri var onlar da çoğu zaman burda çıkmıyor koysam da ❤️☺️ bir sürü şeye tıkladım sadece ikisi çıkmış uygulamanın emojisi nerde
tarafından
Sekilli emojilerin sadece ikisi çıkıyor bende de. Senin klavye den ayarlanan lazım noktalıları
0 oy
tarafından
Daha neyi bekliyorsun ayrılmak için , cesaretine de pes doğrusu adam şiddet uyguluyor , küfür hakaret var ne diye çocuk yaptın bu adamdan . Bosansaydin keşke . Ailen ne zamana kadar yardım edecek çocuğundan  50 lira sakinana da baba demem ben . 
tarafından
Çocuk ben yapmadım hiçbir zaman da istemedim bu pislikten çocuğum olsun ilaçlarımı atardi dogum kontrol haplarini ve zorla yaptı çocuğu ki ona mahkum olayım bu arada baba değil hatta adam bile degil
tarafından
Allah onu kahretsin
tarafından
İnsallahh
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Madem size maddi olarak bir yararı yok boşan en azından gözün görmez 
tarafından
Çocuğumla tehdit ediyor bosansam bir çöp almam diyorum ama hep tehdit cirkinlesiyor
(1,230 puan) tarafından
Onun tehtit etmesiyle olmuyor bu işler maalsf sen size bakmadığını dair bir kanıtın varsa bunu mahkemede sunabilirsin
tarafından
İnan ki değil mahkeme yan komşumuz bile inanmaz anlatsam dışarıya kendini çok farklı gosteriyor
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Yani evladın da esirgeyecekse kim için çalışıyor ki
tarafından
Bilmem onun bunun çocuğuna acır bir de AA sırtında montu yok bilmem ne kendi çocuğuna kör
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Bu şekilde alistirmistir olabilirsin. Zaten huyunda bu da üstüne çiçek olmustur nasılsa butun eksiğini ailesinden alıyor diye.. 

Hastalık bu canim maalesef söke söke almaya çalış bırak sen alma birşeyi 
tarafından
Yok arsız arsız düğünde bilezik taktı yorgun ağladı bileziklerini geri ver diye asla benim olmadi onlar mesela erkek gibi davranmıyor hiç
(2,693 puan) tarafından
Bazı insanlar ilk zamanlar bencil oluyor evlendiginin farkına varmıyor bu konuda eğer dik durmassan bunu devam ettiriyor canim
Ama cimrilik başka birşey.
Benim eşim de tutucuydu cimri değil di ama  bazen birşey istemek bile kavga sebebi olabiliyordu. Çok kırıldığımi incindigimi her zaman dikte ettim şükür şimdi öyle değil alıştı bazı şeylere mutsuzluk getirdikten sora kazanilan para ne işe yarar ki önemli nokta bu.
tarafından
Şu faturası zamlı geldi 2 gündür hesap soruyor sen evde ne yapiyorsun diye mutsuzluğum değil para onun umrunda
(2,693 puan) tarafından
Bizde konuşuyoruz bunlari aramızda ama birbirimize hesap soracak birşey yok ortalık belli durumda zaten. Az çok ne kullandığımız ne yaptığımız belli önceden az gelen şimdi artık az in üstü fazla geliyor zamlar biniyor çünkü. Sana niye hesap soruyor ki yani para da önemli ama ihtiyaçlarımız için mutsuz olmak için değil
tarafından
Bilmem sanki ben şişe su doldurup ona buna veriyorum sürekli soruyor
0 oy
(7,625 puan) tarafından
Hayır parasını çocuğuna sana harcamayacaksa niye evlenmiş niye aile kurmuş arızalımı bu.
tarafından
Hasta iştee hasta bi tarafına monte edecek herhalde sürekli ağzında yok kelimesi var para yok pul uok
(7,625 puan) tarafından
Sende yok ol o zaman derim öylesine.
tarafından
Hayatta en zor şey gururunu kaybetmiş bir insana laf anlatmaktır yüzüne tükürsem anlamiyor
0 oy
tarafından
Yani sonra burada neden bosanmiyorsun deyince bize burada "ayy buradaki herkes hemen boşan diyorlar dinleme bunları" diyorlar.ama Allah aşkına böyle adam çekilir mi ya,4 yıldır şiddet görüyormuşsun üstüne böyle ortama bir de çocuk getirmissin,ne diye çekiyorsun bu adamı.
tarafından
Inannin bende derdim bekarken niye bosanmiyorsunuz diye ama evladıma tehdit ediliyorum
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ailen arkamdaysa vur tekmeyi. Duzelmezzzzzzzzzz düzelmeyecek. O cocuga da gunah 
tarafından
Yok kimsem işte sahip cikanim
0 oy
(16,051 puan) tarafından
Böyle bir adamla evli kalmanın anlamı yok. Çocuklar büyüyünce masraflar da artar. Bunun okulu da var daha o zaman okul cağına gelince banane okumasın der. 
tarafından
İnşallah o zamana kadar kurtulurum
0 oy
(1,405 puan) tarafından
sana muhtaç kala diye beddua edecem ama yine sen uğraşmış olacaksın. en nefret ettiğim insan tipi. ailen veriyro diye de bu kadar rahat olmuş olabilir 
tarafından
Benden uzak kalsın aman Hz alinin bir sözü var derdi dünya olanın gözünü ancak toprak doyurur diye inşallah öyle olur
(1,405 puan) tarafından
hakkında hayırlısı olsun.
0 oy
(657 puan) tarafından
Peki o çocuğun böyle bir babaya maruz kalması ne kadar doğru? 
tarafından
Hiç doğru değil ama 1 yıl daha katlanmak zorundayım bir yıl sonra sınavım var kazandığım gibi bosayacagim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 144 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 153 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Myangell (570 puan) tarafından soruldu

380,936 soru

11,404,870 cevap

34,942 kullanıcı

...