0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (643 puan) tarafından
Dışardan bişeyi yok gibi ama 37 yi geçen ateşi var. Hastaneye götürmek istemiyorum. Çünkü geçen seneden beri içtiği antibiyotiklerin haddi hesabı yok. 2 aydır biraz iyiydi ama dünden beri yine ateşi var. Napabilirim. Hastaneye gitmeden iyi olur mu acaba?

9 Cevaplar

0 oy
(1,778 puan) tarafından
Ilık bir duşa sok önce canım, sakın şu sirke yöntemini yapma çünkü çocuğun ateşi geçiyor sanıyoruz fakat ateşi içeri itiyoruz , ılık su ve 2 saatte bir ateş düşürücü ver
(643 puan) tarafından
Şu an o şekilde yapıyorum zaten.  Sabah ılık duş biraz bişeyler yedirdim ardından ilaç verdim. Korkuyorum kötü olup hastaneye düşmekten
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hastaneye git bir serum yesin çocuk ya başka birşeyi varsa ayaklarına çoraplarını limonlu suya batırıp ayağına giydir ılık duş aldır kurulama su üstünde kurusun dolven ateş düşürücü ve calpol dönüşümlü 4 saatte bir ver ve soğuk su ile tampon yap bez ile dursun üstünü örtme
(643 puan) tarafından
Enfeksiyon olup olmadığını bilmiyorum henüz 38 i görmedi ateş. Beslenmesine dikkat edip gerekli müdahaleyi evde yapmayı düşünüyorum. Olmasa bende mecburen götürücem
(14,045 puan) tarafından
Aynen cnm inatçı bir ateş olursa gidersin tabi bizim hep boğaz hassas dedi doktor çok zor oluyor ateş dusuruculer düşürmüyor ateşini perişan olduk sabaha kdr
(643 puan) tarafından
Bizde öyle valla kuzum. 24 saati tamamlansın çok yükselirse götürücem
(14,045 puan) tarafından
Rabbim şifa versin evlatlarimiza
(643 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(4,206 puan) tarafından
Aynen şu anlık hastanelik birşey yok zaten.ilik su ile yika ateş düşürücü ver çok çok geçmiş olsun
(643 puan) tarafından
Öyle yapıyorum inşallah geçer
0 oy
tarafından
Ateşi kaç ? Eğer inatçı düşmeyen ateş ise götürmen gerekir belki enfeksiyon vardır 
(643 puan) tarafından
Dün akşam başladı 37 ydi. Şimdi hala devam ediyor. 37 buçuklarda geziyor. Ama iyi halsiz değil öksürük grip gibi birşey yok. O yüzden götürmek istemiyorum. Evde atlatırsam daha iyi olur
tarafından
Bence ateşi çok yüksek değil önemli ateş derecesi 38 ve üstü şu anda hafif ateşi var vücudu sıcak limon suyu ile vücudunu alabilirsin çok çok faydasını gördüm ateş düşürücü olarak
0 oy
(1,456 puan) tarafından
39 ve üstü olmadığı sürece hastaneye götürme 37 ateş değil canım. Üstünü ince giydir ılık bi duş aldır iyi gelir 
(1,456 puan) tarafından
Korkma canım öyle çok yükselmemiş doktorlar onu ateşten bile saymıyo
(643 puan) tarafından
O yüzden bende götürmek istemedim. İnşallah fazla sürmez oda biter. 1 sene kadar hep hastanelede geçti günümüz. Covid domuz gribi kulak bağırsak enfeksiyonları grip. Hem gelişimini çok etkiledi. Hemde beni çok yordu. Artık ufacık bşleyde aşırı korkuyorum
(1,456 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbim bi daha yaşatmasın inşallah. Bağışıklık güçlendirici takviyeler kullanın isterseniz
(643 puan) tarafından
Olmadı bu sefer alıcam. Vitamin takviyesi alıyoruz ama beta glukan içeren şurup kullanmak gerekiyor bağışıklık için onuda en yakın zamanda alayım en iyisi
(1,456 puan) tarafından
İyi gelir inşallah canım şifa olur
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Coraplarini limon auyuna batir oyle giydir cnm 
0 oy
tarafından
Kimi demiş 2 saatte ilaç ver kimi demiş soguk su ile kompres sakın.

En az 4 saatte bir verebilirsin. Ilık su ile kasıklarına ve koltuk altlarına kompres yapabilirsin. Ne kadar oglun bilmiyorum ama. Daha yeni ateşlendik. En önemlisi eklemler. Kasıktan cok rahatlıyor. İşe yaramazsa bol bol banyoya sok ılık su ile. En az 5 dakika dursun suda.

Eğer yaparım dersen zeytinyağına sarımsak rendele. Birkaç saat beklesin özünü bıraksın yağa. Ayak altlarına sadece yağını sür. Çok iyi geliyor. Sirke falan yapma sakın. 
(643 puan) tarafından
32 aylık aylık oğlum. Dediklerini yapayım bakalım belki işe yarar
tarafından
İnsallah yarar canım. Biz hep 38.5-39 geçirdik 4 gün. Bunlarla hallettik cok sükür.
(643 puan) tarafından
Darısı başımıza. Atlatırız inşallah
tarafından
İnsallah.
0 oy
(563 puan) tarafından
Ayaklarina ve coraplarina limon sık canm gecmis olsn
(643 puan) tarafından
Limonum yok yaa
0 oy
(267 puan) tarafından
Allah sifalar versin. Ates cok zor. Benim oğlum 3 gün ateslendi baska hicbi rahatsizligi yoktu sadece dolven surup gecirdi atesini mutlaka dolven icir iyi gelir Allahin izniyle
(643 puan) tarafından
Deneyeym canım sağol

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 136 göst.
20 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1995 (1,399 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
19 Haziran 2023 Aile kategorisinde Seymenn (1,051 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 124 göst.
29 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guzelkizlarim (14 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 155 göst.
23 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu

397,209 soru

11,880,281 cevap

35,995 kullanıcı

...