0 oy
537 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Hanımlar yatılı misafir hiç ama hiç sevmiyorum ya.Ben bekarken hiç yatılı misafirimiz olmazdı biz de kimsede kalmazdık o yüzden alışmamışım.Eşimin tarafıda tam tersi aşırı yatılı misafirleri oluyo.Mesela bize bu akşam biri gelicek ve adam bize dün haber verdş size geleyim otelde sıkıntı olmuş.Eşi filan yok yalnızmış.Eşimin teyzesinin damadı.Hiç tanımıyorum bile.Bi de hamileyim çok sinirlendim emrivaki yapmasına.Kayınvalideme gidebilirdi sonuçta ben hiç tanımıyorum ve hamileyim.Eşimde sen yemek yapma dışarda yer gelir yatarız dedi.Sizce sinirlenmekte haklı mıyım yoksa abartıyor muyum bilemedim?

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben olsam bende sinirlenirim sonuçta hamile bir kadn var o evde 
-Reklam-
0 oy
(10,757 puan) tarafından
Esin sinirlendigini ablamış ve olayı bir sekilde toplamaya calısyor. Bilmiyorum acıkcası bende yatılı sevmiyorum. Kucuck evim var. Koltuklarım acılır cınsten degil. Ben sıkıntıya dusuyorum grlince biri. 
(116 puan) tarafından
Bizim ev maalesef ki dubleks.Eşim ben davet etmedim diyor ama bence o etti çünkü bunu hep yapıyor
(10,757 puan) tarafından
Me diyim ki bacım dıttının dıttısı. Kocanında getirmesine üzüldüm.
0 oy
(13,776 puan) tarafından
Ben bekarken çok olurdu bizim yatili misafirimiz ama evlenince binde bir oldu. Kaynim geliyordu. Gelebilir miyim diye sormadan sadece beni havaalanindan alin ben geliyorum diye haber veriyordu. Ben dert etmedim hiç ama uzaktan kimsesi getirmez eşim eve. 
0 oy
(9,923 puan) tarafından
Bencede haklisin canim kaynanam varken bana gelmesine bende kizarim ne alaka yani derim ogluda degil damadi. Ama olan olmus adam gelicem demis simdi yok denmez gelenede ama esin guzel dusunmus masallah. Bi yatip gidicek en azindan
(116 puan) tarafından
İnşallah gelmez %50 ihtimal demiş çünkü oteli ayarlarsa gelmicek
(9,923 puan) tarafından
Insallah canim ama o kadar stres yapma kendine ya bi yaticak yani
0 oy
tarafından
Hayır çok haklısın kaynanana gidip kalabilirdi Benim eşim şahsen asla kabul etmez böyle bir şeyi
0 oy
tarafından
Ben de sevmiyorum ama otelde sikinti olmus belki zor durumda kalmistir adam boyle durumlarda kapim her zaman aciktir misafirli evde buyudum gozun gonlun acik olursa kismetin de bol oluyor tecrube ile sabit ne kadar sevmesem de reddedemiyorum misafir olursa baba evinde misafirsiz gunumuz olmazdi
(116 puan) tarafından
Eşimde öyle diyor.Çok seviyor misafiri.Misafire benim de sözüm yok ama yatılı sevmiyorum ya
tarafından
Haklisin canim yatili biraz daha zor oluyor ama idare ediver bereketi ile gelir o açıdan bak
0 oy
(533 puan) tarafından
Çok haklısın benim ailemde de yatılı misafir olmazdı biz de hiç kalmazdım kimsede. Ama iki senedir evliyim eşimin ailesi hep yatılı kalır. Teyzeleri hep başka şehirde mesela buraya geldiklerinde bende kalıyorlar halbuki kaynanamin evi 4+1 kocaman müstakil vs. Ama benim evim 1+ 1 sayılır ve kiracıyim doğru düzgün esyam yatacak yer vs. Bile yok ama geldiklerinde bizde kalıyorlar. Yeni evliydik geldiler kışın geldiler hamileyken geldiler  Kürtaj oldum bir hafta sonra geldiler kaldılar. Kaynanamin işine geliyor gelip hizmet görmek kurulur köşe başına bir de geldiklerinde onu bunu arar çağırırlar çaya kahveye  O yüzden sen en azından bir adam eşinin dediği gibi dışarıda yesinler oyoe gelsinler hem kaynanan gil de anlar istemediğini. Birşey demene gerek kalmaz sıkma canını 
0 oy
(15,832 puan) tarafından
Ben severim yatılı misafir ya hatta onlar gelmeden 2 gün önceden nevresimleri yastıkları ayarlarım ama tabi tanimadigim insanları bende istemem evimde ki benden önce eşim de yok der 
0 oy
tarafından
Bu konuya kaynanan el atmalı ben varken gelinim gitmeyin dese kimse gelemez 
(116 puan) tarafından
Haberi bile olmayabilir.Keşke öyle olsa
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani otelde sıkıntı çıkmış çokta dert etmezdim ki yine esin ortayi bulmuş yemeği dışarda yiyip gelelim diye bence bunda bu kadar da sinir olcak bişey yok ki genc adamsa belki kayinvalidenlerin yerine eşinle samimiyse onda kalmak istemiş olabilir bilmiyorum ben habersiz ve anlayışsız insanları sevmem onun haricinde kapım her zaman herkese açık eşimin arkadaşı ve karısı çocuk tedavisi için bulunduğumuz şehire geleceklerdi hiç tanımam ne adamı ne kadını ama ben çok ısrar ettim keşke gelip bizde kalsalar diye adam yer ayarlamisti gelmemişti 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Bende sevmiyorum valla

Gelenim gidenim çok olmaz öyle.

Uzaktan kimseleri de kabul etmeyiz 
(116 puan) tarafından
Keşke biz de etmesek :D
(2,226 puan) tarafından
Eşli olsa ederiz de canm :) bi gün iki gün fazlasını sevmiyorum valla ya ne yalan söyleyeyim
0 oy
(393 puan) tarafından
Yani yatılı misafir zor ama zaten eşiniz düşünmüş yemegi dısarda yerız demıs en azından yemek derdın olmaz kaç gün kalıcak bu arada
(116 puan) tarafından
1 gece
(393 puan) tarafından
Ee ozaman çok sıkıntı yapmayın kendınıze sabah kahvaltı verırsınız sadece ama kayınvalıdenız dururken sıze gelmesı sasırtıcı belkı esınızle daha samımıdır o sebeple sıze gelıyordur
0 oy
(12,498 puan) tarafından
Başliği cevaplim sevmiyorum almiyorum da hiç yatılı misafirim olmadı taaa kaç sene önce eşimin Hala oğlu kaldı bi ara ki öz kardeşten öte severim onun harıcı almadım yatılı misafir 
0 oy
(17,633 puan) tarafından
Bence haklısın gitsin kaynanana sizde ne işi var
0 oy
tarafından
Haklısın ben rahatsızım kaynanam müsait deseydin
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yatmadan yatmaya gelir adam zaten canım bunca sinirlenmeye ne gerek var onunlada esin alakadar olsun misafir 10 rizkiyla gelir 1 yer 9 ünü bırakır demişler öyle düşünme 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende sevmem gelmeyin derim 
0 oy
(3,591 puan) tarafından
Bende sevmem ya ne gerek var yani
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Misafir severim ama yatılı ben de sevmem ya zaten kaynım yıllık izin aldığında aynı şehirde olmamıza rağmen tatile bize geliyorlar 1 hafta kalmaya iki çocuğu var severim ikisini de kendi yeğenim gibidirler ama kesinlikle durmuyorlar ve annesi hiçbir şekilde müdahale etmez kolay kolay. Düşününce yine canım sıkıldı 
0 oy
(449 puan) tarafından
Bende seninle aynı durumdayım, sürekli yatıya geliyorlar. Lohusayken bile sürekli yatılı misafir ağırladım en son dedim bana kimse yatıya gelmesin uğraşamam ben kimseyle 
(116 puan) tarafından
Eşin ne dedi?
(449 puan) tarafından
Haklısın dedi canım, zaten o da istemiyordu yatılı misafir yardımda ediyordu bana Allah var ama zor yani

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 254 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 625 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Mother.00 (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 441 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Melek8663 (638 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 434 göst.