0 oy
97 göst.
Aile kategorisinde (201 puan) tarafından

Kızlar şimdi size kısaca birşey sormak istiyorum 15 Eylül'de bi mahkemiz gözlüyor e devletten eşim ben çocuğum vesayet davası devlet tarafından açıldı biz resmi nikahı yaşımdan dolayı kıyamamıştık bu yüzden olabilir mi yani ne için açmış olabilir içimde korku var daha önce yaşayan oldu mu yani mahkemeye ilk defa gidicez eşimle ne yapıcaz bilmiyoruz da  :( inşallah anlata bilmişimdir .

7 Cevaplar

0 oy
(1,307 puan) tarafından
Pek anlamadım ama resmi nikahın yokken mi çocğnzn oldu
(201 puan) tarafından
Evet askerlik yüzünden bı türlü yapamadık nikahı
(1,307 puan) tarafından
Anladım canım valla pek bilgim yok ayrı değilsenz nikah da kıyılcaksa skntı olmaz sanrm
-Reklam-
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bu olaylar bayağı sıkıntı tatlım, 18 den küçük nikahsız doğum olduysa devlet dava açıyo
(201 puan) tarafından
Öyle oldu dediğin gibi ama ailemin hani imzaları fln var devlette çocuğu falan almazlar değil mi benden şuan da eşimin yaşı 22 olduğu için vesayeti ondaydı dün gece e devletten öğrendik
(5,492 puan) tarafından
Yok tatlım çocuğu almazlar ama eşine ceza verebilirler
0 oy
(7,768 puan) tarafından
kaç yaşındasın
(7,768 puan) tarafından
Ah be kuzum birde 1 yıl önce evlenmişsin eşin çocuk istismarından hapse girebilir :(
(201 puan) tarafından
Ayy demeyin öyle yaa Allah korusun :((
(7,768 puan) tarafından
Malesef canım resmi nikahı olanlarda hapse girdi bir dönem umarım öyle birşey olmaz ama aslında olması gereken bu snn adına söylemiyorum çoğu kız gönülsüz sokakta top oynama yaşında aile rızalarıyla gelin ediliyor
(201 puan) tarafından
Tabiki de olması gereken bu biz kaçmıştık eşimle sonra babamlar çok zor razı gelmişlerdi  öyle işte şuan çok kötü oldum ya :(
(7,768 puan) tarafından
Eşinde hata daha çocuk yaşta gelin etmiş belki okuyacaktın neyse birde ben üzmek istemem inşallah hapislik olmaz
0 oy
tarafından
Çocuğa 18 yaşından küçükken hamile kalmışsanız eşiniz hapse bile girebilir bu durumda 
(201 puan) tarafından
Ciddimisiniz ya ama ailelerin rızası vardı :(
tarafından
Çocuğa cinsel istismara giriyor bu durum aile rızası ne kadar ilgilendirir ki devlet zaten aile rızası varsa 17 yaşında nikaha izin veriyor buda olmamışsa sözlü beyan olur sadece
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Velayet davasi olsa çocuk için olurdu ama vesayet başka. Yetişkin birine vasi atanmasi için açilir. 
(201 puan) tarafından
Nasıl yani pek anlamadım
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Cnm eskidendi aile imzası vs hapse giren çok oldu hatta kaç senelik evli olan adamlar bile girdi umarım öyle birşey olmaz 
(201 puan) tarafından
Umarım olmaz ondan başka kimsem yok çünkü :((
0 oy
(6,429 puan) tarafından
Şu an 17 yaşındasın çocuğun var bide kaçında doğurdun çok küçüksün acelen neydi kız. Benim bildiğim 16 dan kucuksen aile imzası önemli olmuyor 
(201 puan) tarafından
16 yaşımda anne oldum kendim isteyerek ama bilsem boyle şeylerin başıma gelicegini :((
(6,429 puan) tarafından
İnşallah sorun olmaz canım ya vardır bir çözümü avukatla görüşün

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 189 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Seherkzll (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 700 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Hatice Eren (3,836 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 266 göst.
24 Nisan 2024 Aile kategorisinde Prens efe (213 puan) tarafından soruldu