0 oy
178 göst.
Diğer kategorisinde (368 puan) tarafından
Kızlar cok doktora gttm ama bildikleri bırsey yok kabızlık sorunum var 3-4-5 gunde anca gelir ve tam olarak yapamam  ben bu dertten kurtulsam bi kuzu kescem gunluk tuvaletimi yapmak istiyorum gelmiyor napsamda yok Bı kac yıldır boyleyım cok zor coook Rabbım kimseye vermesin Allah rızası için tavsiyeniz var mı. 

16 Cevaplar

0 oy
(1,437 puan) tarafından

Bağırsakların mi tembel acaba canım bunun için bir tedavi uygulamadı mi doktor

Sürekli katın ağrısı yasiyorsan ve buna bir çözüm yoksa kati gıdalar yerine sıvı gıdalarla beslenir canım bol bol su iç ve hatta her gün zeytinyağı da icebilirsin 
-Reklam-
0 oy
(1,995 puan) tarafından
illa lifli bişey yemen lazım gün içinde ben yulaf ver armutta buldum çareyi günde 1,2 armut 

arada bir de yulaf ezmesi yerim

tabi bolda su
0 oy
tarafından

4.5 tane kuru inciri akşamdan zeytinyagina beklet sabah aç karnına bir iki tane incierden kabizligina iyi gelir 

Kemik haşlama suyuda sabah aç karnına iyi gelir taze kayısı o yoksa kuru kayisidan hoşaf yap onu iç bunlar kabızlığa iyi gelir rabbim acil şifalar versin canım 
tarafından
Taze kayısı bol bol ye
0 oy
tarafından
Ben hamile olduğumdan beri kabizdim. Ama kefir içmeye başladım sabahlari aç karnına hiç öyle sorunum kalmadi
0 oy
(11,416 puan) tarafından
Karbonhidrat ağırlıklı beslenme canım kulluk yoğurt hoşaf elma armut bunlardan yiyebilirsin kefir de bağırsakları düzene sokar 
0 oy
(4,271 puan) tarafından
Sabahlari ac karnina peyman marka kuru erik ye, sonra elma -armut kurusu ye, ustune su ic. Kucuk bi kase yulafli yogurt ye. Gun icinde bol su ve bol salata tuket. Tam mevsimiyken incir ve bamya tuket bol bol. Sabahlari yataktayken bi 5 dk bacakalarini karnina cek, yani bebek gazi cikarma sekli gibi, aksamda yapabilirsin. Bi de murdum erigi ye gun icinde.
(368 puan) tarafından
Bu sorun sizinde mi vardı. Benim yıllardır var bu neden boyle. Ya  siz bir sonu aldnz mı sebebi neymıs.
(4,271 puan) tarafından
Hayir bende sorun yok, sukur ben gunde 2 kez cikarim ,cikamadigim zamanlar bunlari uygularim ,bi de hamilelikte cok kabizlik olmustu o zaman uyguladim, ama normal gunluk beslenmemde de salatau yogurt meyveyi eksik etmem
0 oy
(435 puan) tarafından
Vallaha ben sana diyim kati sabunu kes zeytinyaga bandir fitil gibi at bir rahatlatıyor 
(368 puan) tarafından
Hahah kuzum ne cılgınsın sen kendine ki yaptın. Ama ben hep boyleyım ki
(435 puan) tarafından
Evet canim sezeryandan sonra kabiz olmustum annem dediydi cok rahatlatmisti bi doktora git ama sen
0 oy
(3,253 puan) tarafından
Gebelik emzirme yoksamaydanoz çayı.

Bekarken çok kabız olurdum. Boncuk boncuk o da zorla. Maydanoz çayı içtiğim gün çok rahat oluyordum. Ben uzunca süre tam 6 ay (bahçedeki maydanozumuz sararana kadar) kullandım .

Bir bardak kaynar suya , 3-4 sap maydanoz atmam ve su içilecek kıvama gelene kadar beklemem yeterliydi. 

Bardağın ağzını kapat ki iyi demlesin.

Geçmiş olsun
(3,253 puan) tarafından
Birde şu aktivya, yogurt, probiyotik iyi.
Mevsimi üzüm, incir tüket. Yarım bardak süt iç.
(368 puan) tarafından
Ahh kuuzm maydanoz sana ıyı gelmıs bagırsaklarına iltihap varmış demekki sende. Bu kürü de baya uyguladıysan bagırsak iltihabın akmış. Bilmeden kendine şifa olmussun kimin duasını aldıysan. Allah yardım etmış işte. Suan oluyor ki kabızlık
(3,253 puan) tarafından
Yaa gerçektenmi? Bilmeden şifa olmuş o zaman. Evet kabızlık temelli gitti bende.  Sonrasında olmadı.
Aralıklı oruc diyeti de bağırsaklara iyi geliyor.
0 oy
tarafından

benim taktikler

2 elma ardarda yicen
ya da
1 koçan darı+1 bardak kola

ishal yapmıyor kesinlikle, normal şekilde çıkartıyor
(368 puan) tarafından
Koçan darını nasıl kesfettınız acaba
0 oy
(2,249 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun 

Benimde doğuştan bağırsak tembelliği var ve ameliyat bile doktorların verdiği ilaçlar fayda etmedi hergun tuvalette ağlıyordum eşimin aktar arkadaşı var Alizade papatya çayı var bitkisel onu deneyin birde dedi bende denedim ve altı senedir her yatmadan önce bir çay kaşığı ağzıma atıp suyla yutuyorum sabaha wc ye çıkıyorum kime onerdiysem fayda gördüler inşaAllah sana da iyi gelir mutlaka dene 

Trendyol da var alabilirsin
(123 puan) tarafından
Gebelikte  içilebilir mi acaba 16 haftalk hamileym bide serklaj olunca daha Zor sancı direk dikişlere atıyor
(2,249 puan) tarafından
Evet ben kızımla hamileyken doktora sordum içebilirsin dedi içtim de hamileyken çok şükür yoksa düşük yaparım diye çok korkuyordum ıkınmaktan
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah bende bu sorundan kurtulurm
(2,249 puan) tarafından
Rica ederim inşaAllah fayda görürsün
(123 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Makata şırınga ile sıvıyag sık ben öyle kurtuldum çok şükür 
0 oy
(2,978 puan) tarafından
Once guzel bir doktor bul derim. Ben kronik kabizdim tembelligimde vardi. 5-6 gunde bir cikardim. Hatta bir keresinde 13 gun kadar yapmamisligim var. Tam 8 yil ugrastim. Sonra bir doktor buldum. Kolonoskopi yaptirdi. Birsey cikmadi. Bana bir ilac verdi. Bu ilaç bagirsaklarini tekrar duzenlemeni saglicak bir anda olmucak sabirla kullan dedi. 6 ay kullandim. Yavastan azaltarak biraktim. Cok sukur duzeldim.
(368 puan) tarafından
Ayyy kuzum allaj razı olsun. Bende 6 yıldır kabızım buna baglı gobek var. Heryer zayıf ama gobek var. Bide vitamin emılımı yok. Neyse banada kolonoskopi dedi ama korkup gıtmedım. Coookk ilaç aldım duzelmedı sen ne içdn ki
(2,978 puan) tarafından
Kolonoskopiden kaçma canim belki bağırsaklarında bir sorun var. Kesinlikle yaptirmalisin. Ilacin adini hatirlamiyorum baya oldu birakali hapı
0 oy
(2,809 puan) tarafından
SOKOL diye bir şurup var ondan 2 yemek kaşığı iç kızım 1 yemek kaşığı iciyo canım bildin taşdan serti içi 2 aydr içi çocuğun şuan su gibi akiyo resmen ilaç vermiyom günde 1 kere iç canım oyu gelecek 
0 oy
tarafından

Kesinlikle erik suyu . Kaynanam kaynatıp vermişti bana. Bende hiç sevmem hem tatlı hem ekşi. 1 haftadır ilk ishal oldum sonra kabız oldum. Şişmiştm resmen. Hareket ederken yan taraflarım ağrıyordu. Eşim bobreklerinde sorun var diyip korkuttu. Bağırsaklarında birşey var dedi. Stresten iyice kötü oldum. Sakın stres yapma. Suyun içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyup iç. Bagirsaklarini yumuşatır. 2 gün bu şekilde yaptım sonra tam rahatlatmadi ama yinede iyi geldi. Sonra erik suyunu içtim. Dünden beri şükürler olsun kii çıkıyorum wcye. Darısı sana inşallah canım. Elma ye bol bol meyve tüket. Ve en önemlisi su iç.

0 oy
(2,729 puan) tarafından
Su .. günde düzenli 3.4 litre su iç bakalım nasıl düzelcek
0 oy
(1,389 puan) tarafından

image

uygula. Şifa olsun 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 86 göst.
13 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Gizemli sevdam (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,417 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 203 göst.
23 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yalandunya34 (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
18 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tugceceribassss (144 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,778 cevap

34,978 kullanıcı

...