0 oy
292 göst.
Aile kategorisinde (245 puan) tarafından
Bebeğim dün beri ne denediysem buenundakini çıkaramadı üşüttü mü bilemiyorum nefes alamıyor ne bilim snki burnuna bi sey kaçmış gibi fisirti ediyor nefes alamıyor ne yapayım 

6 Cevaplar

0 oy
(968 puan) tarafından
Aspiratör ile çekin canım duştan sonra yada serum fizyolojikten sonra 
-Reklam-
0 oy
(315 puan) tarafından
Fizyolojik serum koyup asparatörle çekmeyi denediniz mi?benim de 2gün önce oğlumun burnu tıkalı gibiydi fizyolojik yoktu kendim yaptım damlatıp asparatörle çektim açıldı
0 oy
(103 puan) tarafından
Serum fizyolojik kullan canım 2 yaşına girene kadar kullandım ben aile hekiminize danış ara yarın  serum fizyolojik şırınga ile burnuna sıksam 1 buçuk aylık de  

Aspiratör alma onlar pahalı doktorlar bile hastanede serum fizyolojik sıkıyorlar bebegin burnuna  ve fiyatı 10 15 bişey dir şimdi bi kaç da şırınga al eczaneden 

aspiratör ve tuzlu su daha pahalı 70 80 falann galiba ben 2 yaşına kadar serum fizyolojik sıktım burnuna şırınga ile aspiratör den daha güzel temizliyor ne varsa burunda diger burundan hep çıkıyor valla bilmiyor san  acile git orda da yaparlar yada yutube de vidyoları var ordan da bakabilir sin 
0 oy
tarafından
Bizimde öyleydi acile gittik özel makine ile temizlediler
0 oy
(513 puan) tarafından
Ya Allah aşkına amacim terslemek değil :( böyle bir şüpheniz varsa gidin hasteneye eğer birşey kacmissa falan daha da içeri gidebilir yani çıkarmaya calisayim derken ama mesela ben bazen burun aspiratöru ile temizliyorum bazı kır kurumuş oluyor dikkatli bir şekilde tel tokanin arkası ile çıkarıyorum 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
YouTube a bebeklerde burun yikama yaz. İzle ogren aynisini uygula. 2 buçuk yaşında kızım yenidogsn döneminden beri hep yaparım. Enjektör e 3 cc serum fizyolojik çek hızlıca burnuna sık. Sonra aspiratorle çek. Sonra diğer burnuna yap. İhmal etme. Hastaneye gotursen burnu tıkalı desen yapacakları şey bu 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 24 göst.
0 oy
19 cevap 368 göst.
24 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Tekcocuk (1,215 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nisa17 (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 77 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Beyvin21 (197 puan) tarafından soruldu