0 oy
79 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,208 puan) tarafından
Kızlar kasımda üç ayı dolacak yavrum var bir ay önce tuvalet eğitimi aldı her şeyler güzeldi ama birden büyük tuvaletini yapmak istemedi bir kaç gün yaptı ama tuvalete değil dusakabine. Bu süre de kabızda oldu . Bende çatlak geçmesi olduğu için kabızlığın önleme amaçlı üzüm erik çorba falan yedirdim icirdim sonrasında çocuk bir isal oldu Çarşamba günü Allah vermeye hala devam ediyor . Perşembe günü sabah baktım tuvaletten çıkamıyor sabahın 7 sinde acile gittik doktor sırtına boğazına baktı ne tahlil aldı ne bir şey .   Probiyotik yazdı boğazı da hafif kızarmış ona da antibiyotik yazıyorm dedi . Bende rota dan şüphe edip getirdim dedim bakilmayacak mi diye sordum . O da sonuç ne olursa olsun tedavi aynı su kaybı da yok dedi yolladı . Şuan çocuğum hala tuvalette  babası ilgileniyor saat 6 dan beri üç dk aralıkla tuvalete gidiyor ve belli belirsiz tuvaletinde kanlar gördüm. Napayım tekrar mi götüreyim farklı bir tedavisi var mıdır ? Bu ishal kaç güne nasıl geçecek ya yoruldum valla :( 

4 Cevaplar

0 oy
(10,074 puan) tarafından
Umarim rota asisi vardir canim varmi
(7,208 puan) tarafından
Rota değil canım ablamlarin çocukları oldu pacalarindan aşağı akıyordu onlarda bu bir damla yapıyor bırakıyor.  Aşağıda yazmışlar muhtemelen ondan oldu . Şuan sabaha göre  iyi bakayim duruma göre tekrar göturcem .
-Reklam-
0 oy
(1,965 puan) tarafından
Amip dizanteri olmuş canm bizde yaşadı başka bi doktora goturun yavrum karın agrisida cekiyodur kesin antibiyotiksiz gecmiyo canm bağırsakları mahvolacak götürün canm tekrar
(7,208 puan) tarafından
Kaç güne geçti canım ? Tuvalete çıkma sırasında biraz yaşıyor ağrı ama sonrasind hayatina devam ediyor hasta gibi değil hamd olsun ama tuvalete gitme sayısı çok ve de hafif kan olunca korkmadım d gil
(1,965 puan) tarafından
Ilactan sonra 2.gun hafiflemeye başlamıştı canm 4 5 gune tam gecmisti benm.kizimda hasta gibi değildi bazen karnım ağrıyo diyodu sadece
0 oy
(399 puan) tarafından
Cnm bizde yaşadık hemen doktora gidin antibiyotiksiz asla geçmez probiyotik de yazar bize bağırsak enfeksiyonu demişti kanli ishalde ama amipli dizanteri de olabilir kaka testi yaparlar cok geçmiş olsin ins hemen atkatjrsiniz
(7,208 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
İnşallah rotayı vurdurmuşsunzdur canm cok kak yapmasındanda kan gelebılr ama kakada kan alerjıye yorulur yedırdıgın seyler belkı yan etkı yaptı coxuga bı anda tuklenmeyın bırakın kendısı savassın bıraz böyle mudahaleler farklı sonuclara yol acabılıyor geçmıs olsun sıvıyı bol tukettır baklm yıne gitmezse mutlaka telrar götür sıvı kaybeden yazık coxugun karnıda agrır öyle mecalı kalmaz bıraz zor olcak ama kahveye lımon sıkıp yemiştim anında kesmişti bende titreme ishal kusma olmştu ateşim cıkıyodu 3aylık falan yenı emzırıyodum mecalım kalmamıstı ıkı gunde 4kılo vermıstım onu yapınca hemen gecmıstı 
(7,208 puan) tarafından
Çok kaka yapmıyor aslına bakarsan misket kadar yapıp bırakıyor . Kabız iken çok kötüydü ama sabah  başlayıp akşam son raddeye gelene kadar karnım ağrıyor diyip ağlardı kendini ordan oraya atardı ne zaman çıkarırdı o zaman rahatlattı çok üzülüyordm o haline on kere tuvalete gidip yapmadan donerdik. Yeme icmesinde aman aman sorun yok çok şükür zaten çok iştahlı biri değil biraz azaldı ama dediğim gibi yiyor içiyor oyunlar oynuyor. Teşekkür ederim yorum için

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 67 göst.
23 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecrin nisanin annesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
16 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elisaa d (1,585 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Birisidiye (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
11 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifelaemir (288 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,943 kullanıcı

...