0 oy
1,057 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızım 20 aylık beş aylık da bebeğim var konuşamıyor ona hikaye okuyorum oyunlar oynuyorum. Takmıyor çok çok fazla sinirli ismini söylüyorum ağlıyor kendini yere atıyor yemek yemek istemiyor gel desem ağlar babasıyla konuşsam ağlar kısacası aklınıza ne geliyorsa ağlar böyle değildi niye böyle oldu ba ba diyor birde arada mama başka hiçbir şey demiyor herşeye ağlar oldu böyle yapınca çok üzülüyorum artik 

Birde konusamamasi normal mi

24 Cevaplar

0 oy
(2,860 puan) tarafından
Benim kızım da öyleydi 3 yaşını 2 ay geçti daha yeni düzeldi inanır mısın.. konuşma konusunda da 15 kelimesi vardı cümlesi yoktu 2 buçuk yaşından sonra konuştu 
(1,465 puan) tarafından
Allah'ım inslh benim kızımda düzelir ben kötü oluyorum böyle istemsizce
-Reklam-
0 oy
(1,024 puan) tarafından
İsmine bakıyosa göz teması varsa sneinle korkma canım çocuklar dikkat çekmeye çalışır ilgi ister ondan kaynaklı benim.ogkum 25aylik anlamlı Baba var sadece kelmine olarak normal diyo doktorlar dil.gelisimi geri sadece istersen çocuk psikiyatrisi ne götür degrelneidrsin bi
(1,465 puan) tarafından
Evet canım göz teması kuruyor ama sınırlı ve asabi coo fazla hastaneden korkuyor daha kapısından girer girmez ağlıyor susmuyor
(1,024 puan) tarafından
Canım eğitim gerekli olabilir sen götür bı değerlendirsin doktor ,ben rehabilitasyona veriyorum çocuğu davranış bozuklugu var biz de de
(1,465 puan) tarafından
Ne gibi belirtiler veriyor canım
(1,024 puan) tarafından
Canm biDe göz tasi sınırli,isme az bakıyor ,babana şunu gotur ver diyince yok taklit yok alkış bay bay ve 2yasinda sorun bu sadece
(1,465 puan) tarafından
Bay bay yap dedigimde yapıyor canım gel yapıyor eliyle alkış yap dersen yapıyor sence gereklimi götüreyim mi
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Kardeş kıskançlığı olma ihtimali yüksek. Bir de sen gerginliğini ona yansıtıyorsan o da çok etkiler çocuğu. Sen de haklısın 2 küçük çocuk ama kaynana, anne, teyze hala artık kim varsa destek al birlikte vakit geçirin kızınla onlar bebekle ilgilenirken. Sabırlı olmaya çalış. Konuşma için de biraz daha beklenebilir belki ama ekrandan uzak tut, her gün parka çıkar mutlaka.
(1,465 puan) tarafından
Kimse yok canım benle eşim tekiz hepsi uzakta tayinim buraya çıktığından buradayız park pek vakit bulamıyoruz yalan söyleyemem
0 oy
(103 puan) tarafından
Kardeşi de gelmiş ya canım kıskanmıştır kışkandıgından konuşmasını da etkiler ister istemez öncelikle 2 yaşındaki kızına ilgiyi yogunlaştır bagırma kızma asla  Küçğk bebek yanında yatıyor sa büyük kızında bi müddet yatsın bence onun senden başka bi yerde uyuması olmaz daha çok kıskanır üzülür uyanınca mutlaka yanında seni görsün kardeşini sevdirmeye çaliş gel kardeşinle oyunlar oynayalım de 2 siyle yap neler yapıyor san senin için zorlu süreç olcak ama onunların iyilikleri için sabretcen özellikle büyük kızına odaklan bişeyler dökerse yemek yemezse falan kızma bagırma asla acıkınca mecbur yiycek zaten abur cubur pek vermemeye dikkat et de acıksın yemek yesin yada Küçğk bebegin ek gıda alıyor sa ikisine aynı çorbayı yap hadş kardeşinle yemek yeme vaktiniz falan diye ikisine aynı çorbadan yedir ha birde çoçuk pedagog la görüş kesin devlet hastanelerinde randevu alıp götürebilir sin daha etkili olur 
(1,465 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun canım bunların hepsinin yapacam ınslh düzelir ya gerçekten sağ ol
(103 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım zor bebek valla ama sen büyük kızına odaklan biraz ona bi tık fazla ilgi göster konuşturmaya çaliş kardeşine gel gel yaptır  güldürmeye fslan çalişşin ki onunda dili gelişsin bu süreçte bebegi esirgeme ondan  ikisini yalnız da bırakma asla tabi ama kıskançlıkla bişeyler yapabilir allah korusun ama bi psikiyatri den destek alsan senin için daha iyi olur
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok  korkuyor hastaneden doktor görünce ağlıyor resmen kız konuşmaya çalışıyorum sinirleniyor kendini yere atıyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 253 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Can sağlığı ❤️ (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 593 göst.
20 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Güneşim (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 433 göst.
26 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ☘LİLA☘ (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 211 göst.

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...