0 oy
1,055 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızım 20 aylık beş aylık da bebeğim var konuşamıyor ona hikaye okuyorum oyunlar oynuyorum. Takmıyor çok çok fazla sinirli ismini söylüyorum ağlıyor kendini yere atıyor yemek yemek istemiyor gel desem ağlar babasıyla konuşsam ağlar kısacası aklınıza ne geliyorsa ağlar böyle değildi niye böyle oldu ba ba diyor birde arada mama başka hiçbir şey demiyor herşeye ağlar oldu böyle yapınca çok üzülüyorum artik 

Birde konusamamasi normal mi

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Linç olmasın ama hoca Felan varsa götürün bir iyi gelr
(1,466 puan) tarafından
Kaynanam başka şehirde canım ya Allah yardımcimiz olsun ınslh geçer bir an önce
tarafından
Valla canım benim kızım 1 yaşında öyleydi herşeye bağırıyordu kimse konuşmazdı bile imama görürdüm çok şükür iyidir şuan 14 aylık
(1,466 puan) tarafından
Neyi var dedi peki özel degilse
(457 puan) tarafından
Neden hocaya kucucuk bebekye ne olabilriki ?
tarafından
Canım hoca dedi soğuk sudan korkmuş ondan
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 yaş krizinde çünkü. Üstüne de kardeş gelince siniri percinlenmis.
tarafından
Ama 20 aylık olup baba, mama harici bir şey dememesi normal değil pek.
(1,466 puan) tarafından
Valla canım gerçekten ikisine artık yetişmek zor bende neyi var bunun diye dusune düşüne psikolojim cokeldi
0 oy
tarafından
Kiskanmis ....
(1,466 puan) tarafından
Tm canım çok çok teşekkür ederim
tarafından
Canım mi dedin kız kalbimde 4 yapraklı gonca bitirdin ❤️
(1,466 puan) tarafından
Yaa canım benim  sen sevin hep derim :) ♥️
tarafından
Kalbimin dubleksine hoşgeldin askom ❤️
(1,466 puan) tarafından
Hoşbuldum canımmm ♥️
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yaşında konuşmaya başladı 4 yasa kadar normal. 2 yaş krizi vurmuş dur daha bunun 3 yaşı 4 yaşı var büyüdükçe zorlaşıyor 
(1,466 puan) tarafından
Allah razı olsun hepinizden biraz rahatladım .konusamiyinca korktum açıkçası birde kacgundur böyle böyle herşeye sinirlenmesi mahfetti bizi anlıyor birşey diyince ama konuşamıyor söyleyince sinir oluyor bize
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kendisi huysuz demek ki
(1,466 puan) tarafından
Bu kadar huysuzluk nedir valla mahfetti bizi resmen
0 oy
(48,617 puan) tarafından
Allah kolaylik versin aglayan cocuk zor
(1,466 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bitirdi bizi gerçekten
0 oy
(1,169 puan) tarafından
İki yaş sendromu olabilir canım. Çene dişi falanda çıkarıyor olabilir. Duymasinda falan bir sıkıntı hissediyorsan bir doktora danış canım orta kulak iltihabı olabilir. Bu sebeple az duyup konuşmasını etkilemiş olabilir. Bu durum aşırı huysuzluk, istahsizlik, uyumada zorlanma, normalden fazla ağlama yapabilir.
(1,466 puan) tarafından
Aslında duyuyor canım örneğin alkış yap diyinde yapıyor bay bay diyince yapiyor ama konusmuyor herşeyde çok sinirleniyor
(1,169 puan) tarafından
O zaman iki yaş sendromunun üzerine bir de kardeş gelince böyle olmuştur.
(1,466 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok teşekür ederim ❤️ rahatladım
0 oy
(1,972 puan) tarafından
Belki bu dönemde konuşmaya başlardı da kıskançlık girmiş araya.  İlla ki ilginin tümünü de veremiyorsun. Evin işi gücü bebek derken çocuk biraz kaynamış arada. Kocaman çocuklar bile ikinci çocukla huy değiştiriyor. İmkanın varsa bebekle biri ilgilensin,  sende kızınla biraz özel vakit geçir. 
(1,466 puan) tarafından
İşe de gidiyorum canım ama eşim çok ilgi gösteriyor bende hergun illa oyun oynarım ama küçükken daha çok konuşurdu baba mama tek diyor birde cani çok yandığında örneğin düşerse anne der
0 oy
(875 puan) tarafından
Benim eltimin oğlu hiç konuşmuyordu 3.5 yaşında maşallah dili bir açıldı resmen tüm kelimeleri aklında toplamış her şeye cevap veriyor o yüzden şaşırmıyorum artık konuşmayan bebeklere ve eltim hep derdi ki bir çocuk baba diyebilirsa o çocuk konuşacak onlar için en zor kelime babadır diyordu ki doğru da söylemiş
(875 puan) tarafından
Benim oğlumda 16 aylık sadece dede hede arada ba ba diyor bu kadar zamanı var demekki
(1,466 puan) tarafından
İnslhh konuşurlar bu huysuzluklarida biter bir an önce
tarafından
Kuzum ciddi misin ya benim oğlum da 25 aylık sadece arada anne diyor çok nadir oda onuda zorla alistirdim Allah'ım inşallah benimkide konuşur ya lütfen içime su serpin
(875 puan) tarafından
Canım ben eltimin oğlunu gördükten sonra artık geç konuşan çocuk görünce normal karşılıyorum öyle söyleyeyim yani
(1,466 puan) tarafından
İnslh hepimizin ki konuşur
0 oy
(2,610 puan) tarafından
2 yaş sendromu +kardeş kıskanmış olabilir 
(1,466 puan) tarafından
İki yaş sendromu erkenden mi başlıyor çok kıskanıyor ya belli inslhh konuşur bu sinirlilikte geçer :(
(2,610 puan) tarafından
Erken değil ki 20 aylık diyorsun ne kalmış şurada
(1,466 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım inslhh düzelir ve konuşur
(2,610 puan) tarafından
Benim yeğenlerimde yakın yaş aralığında biri 2 buçuk diğeri 1 yaşında. Büyük olan aksi sinirli kıskanç hemen ağlar normal bence böyle şeyler kıskançlık etkiliyor
(1,466 puan) tarafından
Ya ınslh bir an önce konuşur ve bu siniri gecer
0 oy
tarafından
2 yaş sendoromu yaşıyosunuz benmde kızım 20 aylık olucak oda aynı ve köpek dişleri çıkıyor çok huysz 
(1,466 puan) tarafından
Saydıklarınin hepsi bizdede var valla gece çok kalkıyor su istiyor veriyorum gene ağlıyor susmuyir kafayı yere vuruyor çok sürekli ama sürekli ağlıyor Allah yardımcımız olsun inslhh geçer canım.bizimde köpek dişler kaldı acaba kızımın da mı çıkıyor
tarafından
Olabilir canm bizdede köpek ve 2. Azılar kaldı köpekler çıkıyo 2. Azılar sanırım 2 yaşından sonra çıkıyor die biliyorm . Ağzına baktm köpek dişleri geliyo tetagil ve dencol kullanıyorm biraz hafifliyo ağrısı uykuya dalıyo sonra gene uyanıyo valla bnde yanımda uyutuyorm ben yanında olunca daha uzun uyuyo allah yardımcımız olsn valla sende birde bebekte varmış kafam bir trilyon dolaşıyorm ortalıkta
(1,466 puan) tarafından
Amin canım .birde üstüne işe gidiyorum çok Zor geliyorum ikisi başlıyor ağlamaya artık gücüm kalmadı
tarafından
Allah yardımcn olsn canm sorması ayıp 2. Si planlımıydı eğerki öyleyse keşke bekleseydin birz. Rabbim yardımcn olsn canm
(1,466 puan) tarafından
Yok canim plansizdi  şimdi ise zaten zorluğunu çekiyorum rabbim hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Konuşmaması normal çok üstüne gidiyorsun bence. Benim kızım tam 24 aylikken dili açılmaya başlamıştı su an 2 buçuk yaşında her şeyi konuşuyor tamamen açıldı 
(1,466 puan) tarafından
Öyleyse hiç ustune gitmim inslhh düzelir çok teşekkür ederim
(3,552 puan) tarafından
Düzelir Allahin izniyle. Kardes de gelmiş sen büyük çocuğunla ilgilen her fırsatta. Kendini yalnız hissetmesin
(1,466 puan) tarafından
Öyle yapayım canım çok sağ ol
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Kiskanmis demek 
(1,466 puan) tarafından
Kıskançlıktan böyle olacağını tahmin edemedim
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Derdini anlatamamak onda sinir yapıyor 

Üstüne 2 yaş sendromu

Üstüne kardeş kıskançlığı

Allah yardımcın olsun bende geçtim o yollardan azaldı ama hâlâ öyle 
(1,466 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun çok zor
0 oy
(380 puan) tarafından
Canım ara ara oluyor Boyle komusma konusunda arkdaslarımın cocukları var 26 aylık daha dogrud duzgun cumke kuramıyor her cocuk bur degıl.sende Boyle stres yapma derımm
(1,466 puan) tarafından
İnslh düzelir çok çok teşekkür ederim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
2 yaş krizini geçtim o yaşta kızana kardeş yaparsanız olacağı bu 
(1,466 puan) tarafından
Böyle olacağını hiç tahmin edemedim çok etkilemiş kızı gerçekten
(13,202 puan) tarafından
Bazı insanlar kıskanır belli eder huyu böyle olacak belki. Üzülme aşarsınız illa
(1,466 puan) tarafından
İnslhh canım insallh
0 oy
(462 puan) tarafından
Ağlaması bence kendi ifade edemeyişinden . Konuşmaya başlarsa düZelir. Ama konuşmaması için bir doktora falan götürün bence
(1,466 puan) tarafından
Aslında götürmesine götürurum ama diyorum götürsem daha çok etkilenir çünkü hastaneden korkuyor
0 oy
(632 puan) tarafından
Benimki daha yeni konusmaya basladi 3 yasinda. Konusma meselezini millet cok abartiyor bence halamin oglu 4 yasinda konustu simdi tip okuyot
(1,466 puan) tarafından
Maşallah bende abarttım sanırım ınslh düzelir
(632 puan) tarafından
Inan sosyal bi baski okusturdu bazi gelisimci gecinen yazarlar vs. Tabi millet ver doktora ver terapiste parayi...bazi insanlar da bjnun icin yayginlastirdi bence kendini sakin tut
(1,466 puan) tarafından
Benimde doktor demişti psikiyatriye götür ama bence saçmaladı birde kızım korkuyor zaten doktorlardan
(632 puan) tarafından
Amaaan sen bakma onlara gayet iyi cocugun biseyi yok sal kendini de cocug da
(1,466 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canim sağ ol rahatlattın beni
0 oy
(996 puan) tarafından
Benim kızım Kasım da üç yaşına giricek daha son iki aydır konuşuyo yaptığı hareketler de normal iki yaş krizi için rahatlamasini istersen pedegoga götür canım bende götürmüştüm kızımı 
(1,466 puan) tarafından
Teşekkürler canım hastaneden çok korkuyor bazen onu arkdslrm gormek istiyor eşim getiryr hastsneye deliriyor gibi sanıyor iğne vuruyorlar
0 oy
(1,228 puan) tarafından
Sanki normal değil 
(1,466 puan) tarafından
Off  hadi ya  çok kötü oldum
(1,228 puan) tarafından
Benim kızımda 20 aylik kisyaslamk için soylemiyorm her çocuk farklı ama bir çok şeyi söylüyor
(1,466 puan) tarafından
Maşallah kızına canım rabbim daim etsin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 253 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Can sağlığı ❤️ (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 593 göst.
20 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Güneşim (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 433 göst.
26 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ☘LİLA☘ (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 206 göst.

378,981 soru

11,344,080 cevap

34,809 kullanıcı

...