0 oy
244 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (264 puan) tarafından
Bebek gelmezse birkaç güne suni sancı ile doğum yapacağım ama korkuyorum çok can yakıyor mu, normal doğum dan daha mı beter yani? Neler tavsiye edersiniz? Sancım ve açıklığım hiç yok..

23 Cevaplar

0 oy
(5,288 puan) tarafından
Saatini bilmiyorum bende çok aldım zor ama en zoru alttan kesi yani yirtigim da çoktu  benim Allah kurtarsın canım. 
(264 puan) tarafından
Sağol canım benim. Epidural olmuş muydun peki?
(5,288 puan) tarafından
Oldum Bi süre rahatlatıyor ama etkisi geçince sancı başlıyo. Doktor açılan yavaş o yuzden sancı şart dedi beni sezeryana alın dedim almadı şehir hastanesiydi
-Reklam-
0 oy
tarafından
3 buçuk saatte doğurdum suni sanci ile 
(264 puan) tarafından
Masallah ne güzel ne kadar hızlı olmuş. Açılman var mıydı peki?
tarafından
Acilmam sabah gittiğimde 2 cm vardı yeterli değil demişti eve gönderdi doktor gittim sahil boyu 3 saat yürüyüş yaptım sonra eve geldim tam duşa gireyim derken kanamam başladı geri hastaneye gittiğimde 6 cm açılma olmuştu ve suni verdiler 3 bucuk saat içinde doğurdum çok şükür darısı senin başına inşallah
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Sancı bile olsa bebek nasıl doğmalıysa öyle oluyo zaten sancım vardı açılmam da ama normal doğum olmadı nasip meselesi bu 
0 oy
(988 puan) tarafından
4 saatte dogum yapmıştım abartılacak  kadar bisy değil normal doğum sancisi
(264 puan) tarafından
Ay 4 saat mi ne güzel insallah bende kısa zamanda doğururum. Peki hiç açılman filan var mıydı? Nasıl hemen oldu doğum maşallah genelde 15 20 saat bekeldim diyorlar
(988 puan) tarafından
2 cm acilmam varmis tabi haberim yok sanciyla gittim doguma alındım hemen :) sen okuyup stres olma herkesin doğumu farklı cnm sağlıcakla kucağına al ınsallah
(264 puan) tarafından
Tamam canım amin inşallah, :)
0 oy
(1,160 puan) tarafından
İki doğumda suni aldım. Epidural vurunca anlamıyorsun zaten ☺️
(264 puan) tarafından
Oh süper galiba bende epidural alacağım, istemiyordum ama git gide korkularım çoğaldı
(1,160 puan) tarafından
Kesinlikle harika bişey bana göre. İkiside epidural ile oldu. Yoksa dayanamazdim galiba.
(264 puan) tarafından
Peki sonradan bel ağrısı filan olmadi mı
(1,160 puan) tarafından
Özellikle sordum doktora hayır yapmaz dedi. Bende yan etki olmadı ikisinde de. Ağrı vs yok. Biri 6 diğeri 2.5 sene oldu.
tarafından
Ben 1ay yatağa mahkum kaldım valla epudiralle.banada olmaz dedi .ayağa kalkamıyorum kalktigim gibi kilitleniyodum.riskleri var araştır iyice
0 oy
(6,968 puan) tarafından
Herkese göre değişiyor canım benim için 5 saat çok zordu.
0 oy
(473 puan) tarafından
Suni sancım normal sancıyla farkı yok canım merak etme. Hurafe onlar kağan Kocatepenin videosunu izleyebilirsin bu konuyla ilgili. Ben de suni sancı aldım 6 saat sürdü benimki ölü doğumdu ama aynı sancı işte. Doğumu gözünde büyütme kötü doğum hikayeleri dinleme okuma salla gitsin. O kadar dayanılmaz bir şey olsaydı kimse yapmazdı zaten. 
0 oy
tarafından
Benim hiç açılmam sancım yoktu 42 haftaya kadar bekle dedi iyiki beklemişim o gün işte açılmam olması için bayaa hurma yedim mutfak dezgahına çıktım dolapları sildim plates topunun üzerinde gezindim daha sonra bi sncı sabaha kadar çektim ve 6 cm açılmayla doğuma girdim çok güzel bi duyguydu şuan kızım 1 yaşına girdi
0 oy
(2,871 puan) tarafından
18 saat suni sancı aldım zor ama başka seçenek yok 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Canım benimde hiç sancım ve açılmam yoktu. 40+5 te suni sancıyla doğum yaptım. Ben normal doğumdan zaten korkuyordum bide suni verince hepten korkar oldum. Ama çok çok şükür ki korktuğum gibi olmadı. Sabah 11 de verdiler suni sancıyı açılmam hemen olmaya başladı. Saatte 1 cm 2 cm açılmam oldu. Akşam 7 buçukta yaptım doğum ve çok sancı da çekmedim. Sadece doğumun başlamasına yakın birkaç sancı çok şiddetliydi ama o sancılarla oldu doğumum. 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Benim doktor dayanamayıp sezeryan cewıren cok demişti  
0 oy
(10,827 puan) tarafından
Yok bacım bence aynı korkma. Sadece mesela kendi sancın 8 saatte yogunlaşıyorsa bu daha hızlı yogunlasıyor o kadar acısı vs aynı. 
0 oy
(12,562 puan) tarafından
Bende suni sancı ile doğum yaptım 

3sm sonra açilmam yoktu 

En önemlisi sakin ol surec illa ilerleyecektır 

Yanında ne kadar az insan o kadar rahat olursun 

Sağlıcakla  kavuşun inşallah 
0 oy
(886 puan) tarafından
bence kimsenin yorumlarını dinleme etrafındakilere sorma buraya da yazma cunku her beden farklıdır bana zor gelen sana kolay gelebilir ama böyle sorarak kendini korkutursun bu da doğum anında strese sebep olur açılmak olmaz ya da gec olur allah korusun. suni de normal de sezeryan da hepsi onu yasayana zordur. sen rahat ol sakinles ve bebeğini sağlıkla kucağına aldığını düşün sadece. acisi hepsinin de var tabiki ama dayanılmayacak birsey degil emin ol... sadece rahat ol sakinles ılık duş al squat yap doğum anında meryem ana otu kullanmıştım eget inanıyorsan deneyebilirsin ben inanarak yaptim ve faydasını gördüğümü düşünüyorum sağlıkla gelsin yavrun❤
0 oy
(954 puan) tarafından
Bir az açıklık olup öyle doğumu başlatsa kolay olur doğum benim iki dogumumda da açılma ile gittim rutin olarak herkese suni veriyoruz demişti acilmani hızlandırır doğum daha çabuk geçer 
0 oy
(7,240 puan) tarafından
Canim sancinin gelmesi icin uğras bence plates topunda zipla saga sola haretler yap squat yap çömel nefes egzersizleri yap ikinma egzersizleri yap sağlıcakla gelsin inş
0 oy
tarafından
Gece çok hafif sancım vardı canım sabah hastaneye gittim 2 cm açıklık vardı sancım neredeyse yoktu saat 11 de suni sancı aldım 13.35 te doğdu bebeğim evet iki buçuk saat sürdü ama neler çektim bir ben bir Allah bilir

Zor yanı 

Kızımda 8 saat sürmesine rağmen bu kadar zor değildi
0 oy
(12,928 puan) tarafından
2 dogum yaptım ikisi de suni ile 

İlk doğumdan epidural vuruldum ikincisi de vurulmadim ama keşke diyorum ilkde de vurulmasdyim bazıları zorlu oldugunh anlatıyor beni zorlamadi

Plates topu çok işe yaradı suni vuruldum 5 saat içinde doğurdum 
0 oy
(3,816 puan) tarafından
Kaç haftalık sn 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Kaç haftalık oldunuz canım ben bekelmeni öneririm özel hastaneye mi gidiyorsun 
(264 puan) tarafından
Canım yaşadığım ülkede özel veya devlet ayrımı yok hepsi aynı. 40 haftamız

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 251 göst.