0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

İyi akşamlar kızlar. Aranızda bilenler vardır diye tahmin ediyorum. Annem çok evi olsun istiyor. Ama malum fiyatlar yüksek güç yetmiyor. Tek başına hayat mücadelesi veriyor annem. Maddi olarak bende 4-5 tane küçük altın verdim. Ve kolumda burma bileziğim var 1 tane onuda vereceğim anneme ev alacağı zaman. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ama yinede olmuyor bir türlü. 

Babaannem öleli 2 yıl oldu veya olucak tam bilmiyorum. Evi vardı. Ve kimse evi satmak istemiyor. İstanbul'da en işlek yerde 3 +1 bi ev. Babaannemin evinde halam ve kızı birde amcam kalıyor. Yıllardır birlikte yaşıyorlardı. Babaanneme bakıyorlardı. Herkesin durumu çok iyi o yüzden ev satılsın istemiyorlar. Hepsinin evleri ve yazlıkları var ihtiyaçları yok. Ama benim ihtiyacım var. Annem kot 2 de yaşıyor. Anneminde hakkı değil mi güzel bir evi olsun ? Kuzenime önceden bir konuyu açtım. Ev satilma durumu var mı diye. Yok canım kimsenin de ihtiyacı yok dedi. 1 tane halam var sadece o satılsın istiyor. Onu düşünerek laf söyledi ihtiyacı yok diye onu kasdediyor. Biz yıllardır baktık bakımı bize aitti ev bizim hakkımız demeye getirdi. E devlette görünüyor hak sahibi olduğum. Bende dedim kii ev size kalsın diye mi baktınız biz baktık ev bizim diyorsun demekki o yüzden dedim. Bizde anneannemin evinde yaşadık annemle . Halisina yününü kadar ben yıkardim. İlaç saatlerinde ben ilaçlarını getirirdim. O evde biz yaşıyorduk ama anneannemle dedem ölünce ev satıldı herkes payını aldı. Biz baktık yıllarca bizim hakkımız demedik dedim. Annemin ihtiyacı olmasa minnet etmem bile. Babaminda evi vardı onuda sattılar paranın yarısını kendi ceplerine atmışlar. Yinede peşine düşmedim. İhtiyacımız olmasına rağmen ama artık yetti canıma. Sürekli tatillere gidiyor annesiyle havali havali durum atıyor. Benim annem ise kirayı zar zor ödüyor hak mı bu şimdi ? 

Mahkeme açsam sonuç nasıl ilerler ? Nasıl bir çözüm bulurlar acaba? Benim hakkımı ödemezler bence. Ne yapmalıyım? 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç durmayın acin mahkemeyi satılır canm 1 kişinin dahi satmak istemesi yeterli 
tarafından
Avukat tutmak gerekir mi canım. Yoksa devlet veriyor mu ?
tarafından
Avukat tutun çünkü diğer türlü çok uzar iş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mahkemeye verirsen değerinden daha az fiyata gider ama eninde sonunda satılır ve hakkınızı alirsinuz tabi uyaniklik edip tapuyu almadilarsa ölmeden önce 
tarafından
Tapuyu alsalardi e devletten görülürdu dimi canım ? Üzerime ev görülüyor
tarafından
Tabiki görünürdü canım hak sahibisiniz demekki e devlette görünüyorsa hiç bekleme mahkemeye ver
tarafından
Avukat parası çok istiyorlar canım 10 milyar. Verecek durumum yok . Devlet kendi avukat veriyor mu?
tarafından
Uzlaşmayı denesen kabul etmezlermi yani konuş mahkemeye vereceğini şöyle madem durumları iyi biraz destek olsunlar
tarafından
Yok canım hepsiyle kavgaliyim. Bir tek bu halamla ve kuzenimle konuşuyorum. Eskisi kadar yazmiyorlarda. Ben hakkımı istiyorum ihtiyacım var dedim. Kuzenimde evet sizin durumunuzu biliyoruz size demedim zaten bu sözlerimi dedi
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Izaleyi şuyu davası acabilirsiniz
(4,291 puan) tarafından
Ben denizli merkez deyim canim
tarafından
Ankara'dayim bende canım burda olsaydın keşke
(4,291 puan) tarafından
İnan yardımcı olurdum canim şehir olarak da baya uzağız çevre iller olsa tanıdık avukata yonlendirirdim
tarafından
Evet canım. Kismet değilmiş demekki çok teşekkür ederim canimm ❤️❤️
(4,291 puan) tarafından
Rica ederim canim♥️
0 oy
(590 puan) tarafından
kanuni olarak hakkınız kimse elinizden alamaz.. örnek bi tanıdıgım annesinin üzerine ew aldı annesi ölünce kardeşleri hak talep etti ewin ötekinin oldugunu yani ödediğini bile bile.. dger kardesler hakkını alıyor

yani sze bişey olmaz kazanılmış hak
tarafından
Hemen sonuçlanır mı acaba yoksa mahkeme ertelenir mi?
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Git bir avukatla görüş Dava aç sen hakkını istersin onlar da bölerler ama Derler ki ev satılmasın Sen bana ver Kendi hakkını mesela o evden sana 100.000 mi düştü Bir halan veya amcan der ki ben sana 100 milyar vereyim sen kendi hakkını bana sat ev kalsın satılması sadece iki hisse benim olsun der Bu da olur yani avukata ver Eğer böyle bir konuda geçerse satarsın Kendi hakkını Onlardan birine alırsın parasını Sonuçta Annen de artık rahat etsin herkesin hakkı varsa onlar rahat rahat oturup Siz sefalet çekmeyin
tarafından
Keşke öyle deselerde 1 trilyonluk ev . Belki şuan daha yükselmiştir fiyatlar hep yükseldi
(6,236 puan) tarafından
Daha iyi satılır herkes hakkını alır bakarsın birisi der sana düşeni alıyorum ben al paranı diye ama öyle de derlerse verme bence çünkü sonra hisseyi üstüne alır paranı vermez filan riske atma bence
tarafından
Haklısın canım baba tarafına hiç güven olmaz

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 307 göst.
26 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 877 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,168 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 203 göst.

382,921 soru

11,462,100 cevap

35,052 kullanıcı

...