0 oy
529 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Eşim sürekli ev cok dağınık yapmiyorsun diyip duruyor. Ama hergun temizlik yapiyorum. Kaynanamin evi resmen leş gibi sen yap diyeceksiniz linclemeyin. Tabiki yapiyorum dun yemek yedik cay koyayım dedim tezgah dolu ocaga baktim leş bi kurt geziyor. Hemen bulaşık yikadim makine bosalttim temizledim bebegim durdugu müddetçe yapiyorum oraya gittigimde. Ama bir sonraki hafta dahada beter oluyor. Oda  Hic yapamıyorum ayaklarim ellerim agriyor diyo. Ama market veya gezelim diyince bizden önce arabaya oturuyor saatlerce market veya gezmeyi biliyor. Oturarak bile buzdolabi mutfak alt dolabi temizlenebilir ama yok ben yapayım diyorum. Düzenimi bilmezsin diyor izin vermiyor. Esim bekarken ben odami kendim temizlerim ütümü yaparim diyor evlenince elini vurmuyor biseye. Anneme yardim et diyor ediyorum görüyor ama hala annem tek diyor 3 kisi yasiyorlar evde ama ev leş yani yemek yemeye midem almiyor bazen. Evdede ütü yap diyorum sen yap diyor annem rahatsiz diye ben yapıyordum diyo. Sen kendin yapabilirsin diyo

10 Cevaplar

0 oy
(3,229 puan) tarafından
İstese yapar. Hepsi senden bekliyor.

Kaynanan senden öncede yapmıyosa dağınık biridir sanki
(446 puan) tarafından
Bilmiyorum 5 6 sene önce emekli oldu ama ev hep ayni 3 senedir gidip gelirim birgün temiz görmedim ki evi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Belliki temizlik sevmiyo ,
(446 puan) tarafından
İnsan nasil temizlik sevmez ki anlamiyorum dogrusu
tarafından
Her insan temizlik sevicek die bi kural yokki canm içinden yapmak gelmiyodur yapmaz , sende onun evinde yapmak zorunda değilsin yapma gelme gtme o zmn sonuçta kendi evimiz dışındaki bi ev bizi ilgilendirmez herkezin temizliğide kirliliğide kendine
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Aslında eşin sana yardımcı olsa sende kayinvalidene el tutsan ne iyi olur. Benim fikrim 
(446 puan) tarafından
Benim 10 aylik  bebegim oldugu halde o uyuyunca uyumuyorum hemen temizlik yapiyorum ve sabaha kadar uyumaz surekli aglar. 6 da uyanir gece 9 da uyur . Ama o erken yatar gec kalkar sabah bulaisgini aksam yikar
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Yapamıyorsa eşin de birini tutsun o zaman
(446 puan) tarafından
Kabul etmiyor ki dedik bende yapamiyorum evi cok büyük ben kimsenin temizligine guvenemem midem almaz diyor
(13,824 puan) tarafından
Ee hem yapamiyo hem kabul etmiuo pis mi oturmak istiyormus
(446 puan) tarafından
Heralde 6 7 senedir ayni evde dolaplarin üstünü hic temizlememis temizlikci tut desek yok güvenemem temiz yapmaz midem almaz diyor
(13,824 puan) tarafından
Değişik cidden
0 oy
(347 puan) tarafından
Bende gittiğimde bazen yardım ediyorum ama sürekli yapmam benimde evin var orda yapmak zorunda değilim valla ve ben çok titiz olduğumdan dolayı kocamda annesinin ne kadar pis olduğunu gördü 
(446 puan) tarafından
Yok bebegim dağıtıyor eşimde bak her yer daginik diyip duruyor bebekli bi ev sonucta annesinin evini görmüyor sanırım
0 oy
(3,591 puan) tarafından
Kendi analarını asla görmezler 
0 oy
(546 puan) tarafından
Huy meselesi birazda benim babannem yaşlıdır hergun cok misafir agirlar ama evine git bir tane tabak kirli goremezsin ama gelini tam tersidir.Birde neden siz baskasinin evini temizliyosunuz anlamıyorum ben boyle seyleri sen yokken nasil yikiyorsa tabagini gene oyle yikar bebelerden kendi evlerimize zor yetisiyoruz sevmiyorum boyle seyleri hele bir de eşim bana diyecek annemin evini temizle filan diye kendi neylik benim anammi kendi anasi yapsin cok biliyosa ya da emekli diyosun yaptiradabilir keyifleri nasil isterse.
(446 puan) tarafından
Tabiki yaptırabilir ama yaptırmıyor kimse temiz yapamaz diyo
(546 puan) tarafından
Ya o bahanesi bazi insanlar daginik ve pis oturmayi sever veya kendini ciddi ciddi temiz gorur bırakın oyle mutluysa esin niye diyip duruyoki
0 oy
(17,633 puan) tarafından
Hepsi sana yıkılmaya çalışıyo 
(446 puan) tarafından
Bilsem hamileydim ilk bebegim bilmiyroum tabi hamile oldugumu kizi geldi şehir dışından o gezmeye gitmis çocuğu bırakmış b3nde evini süpürdüm sildim toz aldim kizida gezmeden geldi
0 oy
tarafından
Asla anneme yardım et diyemez etmem. Eli var ayağı var. Pislik içinde olan eve de ne kendim giderim ne cocuğumu götürürüm. Ben kızım kucağımda yapıyorum işimi. Herkes yapsın. 
(446 puan) tarafından
Bende oglum kucagimda ayrilmiyor benden onunla hangi odaya gitsek oyuncaklarini toplar oraya götürürüm işimi yaparim o oynar
tarafından
O yüzden kimse benden birşey beklemez yapmam da.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ev temiz olsada canım dağınık ev cidden kirli duruyor belkide o yüzden söylüyordur annesine yardım etmesi güzel bence belkide böyle pis olduğu için kendi yapıyordu şimdi en azından ütü yapmasada farklı konuda yardımcı olabilir sana kaynanana gelince valla onun evi asla beni ilgilendirmez gidersem yemek yersek bulaşık toplr yıkarım ama kirli olmasına karışmam gezeceğine yapsın 
(446 puan) tarafından
Cidden cok dağınık nbilm annem kalp hastasi ne rarasan var ama yinede her gun sabah camlar acik diye kalkip evini siler supuremez belki ama siliyor basamiyorum yere kızım diyo. Her gittigimde ev temiz ama kaynanam temiz degil yapamıyor olabilri temizlikçi her ay tutsa emekli zaten parasi var ev tertemiz olur yapmiyor
(6,441 puan) tarafından
Annemde bir sürü hastalık var elinde damar çekilmesi dizindede su kaybı var ama evini gör yemekler yapar gör benimki annemden küçük zengin diye kendini beğenmişler ailece görümcem var 20 yaşında aman diyo temizlikçi tutarım istemede falan elleri yavaş hımbıllar ama evi kirli dağınık ne yardım etcem ölmüş mü yapsın

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 578 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Yuska (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 337 göst.
22 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 589 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,394 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 768 göst.