0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (437 puan) tarafından
Kızlar annem doğuma gelirken kaynanam bebek eşyası yollamış bana telefonda dediki cocuğa bişeyler aldım gönderiyorum yıkadım ütüledim dedi bende allah razı olsun dedim buraya kadar amenna kıyafetler geldi ya bakıyorum kıyafetlere lekeli etiketleri kesilmiş dedim heralde aldığında vardı lekeler neyse arkadaşımada gösterdim kaynanam almış diye ne alması bunlar giyilmiş dedi bende tahmin etmiştim ama konduramadım ilk torun vs diye neyse ben kiyafetleri hic giydirmedim cunku buyuklerdi kaldırdım doğumdan sonra kiracıları bebek görmeye geldiler ve kadın gönderdiğim kıyafetleri beğendinmi yıkadım ütüledim abla  durumunuz yokmuş deyince hayır olsun dedi beynimdenn vurulmuşa döndüm kadın gittikten sonra kaynanama tepki gösterme fırsatım olmadı cünku hastane randevum vardı oraya gittik arada kaynadı gitti sonradan yine lafı soktum ama neyse aradann 4 ay gecti evime geldim o gun cocugu görmek icin aradı oğluma ayakkabi aldım dedi kırmızı simli kurdaleli bir ayakkabi kim bilir kim verdi ya arkadaşlar allaha şükür durumum iyi ne istersem alıyorum eşim devlet memuru yeri geliyor sıkıştığımız zamanlar oluyor olmuyor değil her insanda vardır bu millete nediyor da eşya topluyor ben anlamadım ayakkabinin resmini cekip eşime göndermiş komşu verdi kız ayakkabısı giydirirsiniz diye eşimde hic cevap vermemiş az önce telefonunda gördüm ben ne yapacağımı şaşırdım bir iğne almadı çocuğa taktığı bir yarım altın onuda hergün naptınız duruyormu diye soruyor yıldım milletten toplayıp toplayıp duruyor yanlış anlaşılmasın küçümsediğimden değil nasıl desem millete nediyorda alıyor varya onların akrabalarının yanına gitmek istemiyorum utanacak hale geldim acaba bişey demişmidir diye napacam ben siz olsanız naparsınız 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,309 puan) tarafından
Okurken sinirlendim ne rezil bir insan, çok düşünüyorsa alsin sıfır göndersin 
(437 puan) tarafından
Neden alsın ki cocuğa kıyafet alma ben babasını 3 ay çıplak kundakladım sende öyle yaparsın diyen bir insandan bahsediyoruz :))
(2,309 puan) tarafından
Benimkide öyle inan ama milletin şeylerini de toplamaz
Senin ki baya rezil
-Reklam-
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Kaynananla açık açık konuş bence. Benim ihtiyacım yok kimseden bişey toplayıp getirme falan de. 
(437 puan) tarafından
Söyledim madem hayır yapmak istiyorsun durumu olmayan insanlara ver hayra geç dedim ben istemiyorum dedim hayır birde ben aldım diyor
0 oy
(590 puan) tarafından
nekadar ayip pinti kendi almiyo 
(437 puan) tarafından
Ben bişey aldığım zamanda ayyy ne gereği var diyip beni eleştiriyor oğlumun parasını bos yere harcıyorsun diyip duruyor bende napim sanami verim berabermi kazandık diyip bozuyorum saygısız bir insan degilim ama bebek bezine bile karışmazsın be kardeşimm insanı cileden cikartiyor
(590 puan) tarafından
benim kaynanamda ayni cocugun yedigi helal giydigi haram diyo bitane esya aliyim laf ediyo anneme bile 3 tane onluge 100 tl vermis demis annem cvpbini vermis tabi hicbisey almiyalimmi 1 tane alalim 10 sene giysin ay gercekden nerde slk var beni buluyo kendi konusuyo kendi dinliyo zaten :)
(437 puan) tarafından
Kendinin zamanlarında yok diye bizde oyle olalım istiyorlar
(590 puan) tarafından
benimki bide pinti parayi obur dunyaya goturcek herelde:)
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Alma o zaman verdiklerini milletten topladıklarını istemiyorum de 
(437 puan) tarafından
Ayakkabiyi gosterdiğinde bu kız ayakkabisi dedim ( aldım demisti) evet olsun nolacak giydirirsin simdi erkeklerde kırmızı giyiyor dedi  :)) korkunç bisekilde herseye cevabi var
(1,320 puan) tarafından
Allah ıslah etsin kaynanani
(437 puan) tarafından
Ben göruŕmüyüm bilmem
0 oy
tarafından
Gerçekten çok ayıp etmiş ikinci el başkalarını kullandığını alana kadar bir babaanne olarak sıfır alabilirdi yani
(437 puan) tarafından
Hayatımm kadın bebek bezi mama almama bile karşı cocuk ozaman 2 bucuk aylıktı bu mamayı ne alıyorsun inek sutu ver mama pahalı diyen bir insan ben ondan bir iğne istemiyorum
0 oy
(2,160 puan) tarafından
Durumunuz yokmuş diyende ne biçim üslup ayip ya. Kaynana hadi yaşlılık cahillik diyelim ama veren kişi çok patavatsizmis
(437 puan) tarafından
Kaynanam yaşlı degil canim 47 yaşında :)) beni cebinden cikartır giyinmesiyle tarzıyla kolundaki saat mi desem ayağındaki giydiği ayakkabi bile marka ben daha giymedim oyle ayakkabi :))
(2,160 puan) tarafından
Buna benzer teyzem yapiyor canim kermesten 2.el alip yolluyor. Halbuki ihtiyacimiz yok cok şükür yinede kirmaya degmez bir tanesini giydirme at giyisi toplama kutusuna
0 oy
(782 puan) tarafından
Tedavi olsun olamiyorsa sana bulaşmasın 

İlgili sorular

+2 oy
14 cevap 573 göst.
2 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,069 göst.
2 Eylül 2020 Aile kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 770 göst.