0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sorum yukarda

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır bebekle alakası yok. Vajinal mantar tedavisi için verilir.
tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Aksine bebek için faydası var çünkü enfeksiyon ve mantar için veriliyor bebeğe bulaşma ihtimali erken doğum ihtimali azalıyor 
tarafından
Vajinal mantar enfeksiyonları bebeğe geçmez ya da erken doğuma neden olmaz. Dip not :)
(2,610 puan) tarafından
Emin misin iyi araştır doğum esnasında bulaşıp küveze alınan bir sürü bebek var benim için en büyük örneği kuzenimin eşi enfeksiyonu bebeğe bulaştı ve doğunca küveze alındı
tarafından
Başka bir enfeksiyon türüdür hanımefendi. Mantar enfeksiyonları çok nadiren vajinal doğumda bebeğe pamukçuk yapma ihtimalini taşır. Ötesi değil.
(2,610 puan) tarafından
Yaa işte okuyarak yorum yapmayın anlayarak yorum yapın diye boşuna demiyorum. Enfeksiyon VE mantar demişim değil mi ikisi içinde kullanılabilen bir ilaç bu açın prospektüsü bari okuyun ne diyeyim. Anlamadan yorum yapmazsınız hem o zaman da
tarafından
Hanımefendi sizin sadece okumanız yeterli aslında. Bu ilaç kutusunun üzerinde de kocaman yazdığı üzere "antifungal" ilaç kategorisine dahildir. Yani sadece vajinal mantar tedavisinde kullanılır. Atarlanmadan önce, bi dönüp konu ile ilgili bilgi birikiminizi yoklayın ki komik duruma düşmeyin. Sizi bilgilendirmek ve post sahibi hanımefendinin de korkmaması adına güzelce, hoş bir dille yazdım ama aldığım tepki ortada. Siz yine bildiğinizi okumaya devam edebilirsiniz. Lakin bir sağlıkçı olarak söylüyorum ki, bu ilaç sadece vajinal mantar da kullanılır. Mantar enfeksiyonları gebelikte bebeğe geçmez. Vajinal doğumda da pamukçuk yapabilir. Ötesi değil. Nokta.
(2,610 puan) tarafından
Yok size laf anlatılmaz. Mantar geçer diye bir yazı mı okudunuz?  Komik duruma düşmüyorum asla sürekli kullandığım bir ilaç ve yeterli bilgim fazlasıyla var. Tekrar söylüyorum önce anlayın
tarafından
Kan değeri önce 253 sonra 190 oldu bugün de 53 doktor bebek düşüyor dedi bunu verdi gelinimize.
tarafından
Merve hanım doktorun verdiği ilacın beta değeri ile alakası yok. Gelinimiz kimyasal gebelik geçirmiş. Vajinal akıntısı yahut kaşıntısı, kokusu gibi şikayetleri olduysa onun için vermiştir bu ilacı. Düşükle bir alakası yok.
tarafından
Hmm peki kimyasal gebelik nedir
tarafından
Hamileliğin ilk 5 haftasında, genelde embriyo rahime tutunur tutunmaz, düşükle sonuçlanan durumlardır. Gebelik kesesi hiç oluşmaz.
tarafından
Yaa.. bilgi için çok sağolun
tarafından
Rica ederim çok geçmiş olsun. Durum tekrarlanırsa mutlaka nedenleri için bir perinatoloji uzmanı ile görüşsün
tarafından
Tekrar düşük olursa mı
tarafından
Evet. Tekrar kimyasal gebelik olursa. Aynı bu şekilde yüksek çıkan değer düşmeye başlarsa. Bi perinatoloji uzmanı ile görüşsün öyle bir durumda
tarafından
Adetten bir kaç gün sonra kanama başlamış tabi gebe olduğunu bilmiyordu bizde adet kanaması sandık hiç bitmiyor diye düşündük doktora gitti gebelik var dediler kana baktılar ama sürekli düşüyor her hafta bakıldı kana
0 oy
(1,336 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla enfeksiyon çünkü bana ozaman vermişlerdi 
tarafından
Tamam sağolun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 70 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 197 göst.
16 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pakize333 (2,175 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu

399,734 soru

11,957,003 cevap

36,123 kullanıcı

...