0 oy
593 göst.
Diğer kategorisinde (747 puan) tarafından
Kizlar toki sözleşme imzaladıktan sonra taksitler odenmeye baslayacak deniyor ya e simdi de kiradayiz o evin icine girene kadar hem simdiki evin kirasini hemde tokinin taksidini mi ödeyeceğiz? Zaten önden pesinat verilecek diğer türlüsü evin icine girmeden herkesi zorlamaz mi sacma degil mi?

16 Cevaplar

+1 oy
(198 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet imza başladığı gibi ödeme başlıcak zaten nasıl dar gelirliyi düşünülerek yapılmış bir proje ben anlamadım ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama kenarda 60 /80 binlirası olan hem aynı anda kira hemde ev taksiti ödeye bilen dar gelirli mi var.  Sana kaç yılda sıra gelicek bilen yok proje 5 yıllık bir proje 5 yıl boyunca hem kirana zam gelicem hem ev taksitne tefe tüfeye göre zam gelicek. Başvuranlara şimdiden hayırlı olsun 
(747 puan) tarafından
Bana da sacma geliyor. Başvurmak istiyoruz ama o şekilde eve girmeden taksit baslarsa esim ben odeyemem diyor hem kiramiz var hem o evin taksidi iki cocugumuz var zaten zor geciniyoruz herkes cok zorlanır cok kisi başvuru yapıyor ama tam anlamadan okumadan yapmak da mantıklı degil cikarsa odeyememek de var . Sozde projenin adi dar gelirliyi ev sahibi yapmak
(198 puan) tarafından
Valla insanın psikolojisi bozuluyo şimdi eşimle konuştuk ne yapsak başvursakmı diye ama nasıl olucak ne yapıcaz hiç bilmiyorum hayat zor kimseden ne mal ne destek var nede manevi destek var iki evladım var ikiside kız istiyorumki bize bişey olduğunda en azından kimseye muhtaç olmadan başlarını sokabilecekleri bir evleri olsun ama pek mümkün gözükmüyo
-Reklam-
+1 oy
(2,610 puan) tarafından
Dur bismillah ev Bi çıksın önce 
(9,612 puan) tarafından
Ahahah aynen
(747 puan) tarafından
Ciksin inşallah da cikip da odeyememek de var tam herseyi ogrenip başvuru yapmak daha mantıklı
(7,618 puan) tarafından
Kızlar kız haklı gözü kapalı başvuru yapalım ama sonraki süreçte neler bekliyor bende bynları düşünüyorum.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Tabiki de canım
(747 puan) tarafından
Zaten olan birikimi önden pesinat verecegiz taksitleri evin içine girdikten sonra baslatsaydilar asil o zaman dar gelirlinin yanında olmus olurdular . Hem evin kirasi hem o evin taksidini nasil ödeyelim asgari ücretle? Mecbur bankadan kredi cekilmesi lazim öyle
0 oy
(3,230 puan) tarafından
 tokide şöyle birşey var taksitler anahtar teslim edildiğinde başlar 
(747 puan) tarafından
Sözleşme imzalandiktan sonra ödemeler baslayacak diyorlar dünden beri
(3,230 puan) tarafından
Yaa biz anahtar teslim aldık sonra ödemeye başladık obur türlü zor
(747 puan) tarafından
O tokiyle bu toki ayni değil galiba
(1,949 puan) tarafından
Hayır canm bu yılki sistem böyle değil kabul edip edilmez kira ödenmeye baslanacak
0 oy
(3,141 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Evet malesef öyle olucak canım 

image

(1,271 puan) tarafından
Yok cnm öyle değil
(3,141 puan) tarafından
Tayyip Erdoğan açıklamasında sözleşmeler imzalaninca taksit başlayacak dedi
(1,271 puan) tarafından
Anahtar teslim de
(3,141 puan) tarafından
Üşenmedim buldum kız. Fotoya bak anlarsın. Bu seferki proje farklı önceden evet anahtar teslimde başlıyordu aylık ödeme şimdi sözleşmeden sonra baslicak.
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Kaynanam.gecen gün dyridu adın cikarsa evi veryirlar otryrusun kira öder gibi ödüyorsun bnde anlamadın bizim borç var kira var faturalar falan yetişmiyor yetmiyor bile
(747 puan) tarafından
Yani zaten yetişemiyoruz o şekilde cok zor yani inşallah evin icine girmeden taksit odemeye baslanmaz
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Evet diyenler neye göre evet dediler bana aciklarsalar cok SEVİNİRİM 

Şimdi başvuru yapıyorsun başvuru bedeli 500 ödeniyor 

Eğer ki kuradan cikmazsaniz 1 hafta içinde iade oluyor paranız 

Eğer ki kurada çıkarsanız anahtar teslim de 10 bin ödeme yapılacak ve kira öder gibi ödenecek  

HEM KİRA HEM BUNUN ÖDEMESİ KİMSE ALTINDAN CİKAMAZ

HAKKINIZ DA HAYIRLISI OLSUN 

(1,271 puan) tarafından
Canim Anahtar teslim de peşinat %10 veriliyor gerisini taksit taksit ödüyorsun kira öder gibi başvuru bedeli 500 lira altta resim ekledim bak istersen
(1,271 puan) tarafından
Her başvuru da başvuru yapıyorum ama çıkmadı ablamlar aldı ama anahtar teslim de peşinat verdiler kira öder gibi ödüyor lar suan oğluna almıştı
(8,986 puan) tarafından
Nasip kuzum ben ilk kez denicem pek umudum yok ama inş çıkar sana bitanem
(1,271 puan) tarafından
Rabbim ihtiyacı olan herkese nasip etsin inşallah cnm kendimi kectim oğluma almak istiyorum onun geleceği için birşeyler kenara koymam gerekiyor ve ben bunu düşündük ce sürekli sitres yapıyorum
(8,986 puan) tarafından
Çocuklar için bisey yapmak Bi devirde cidden zor günü anca kurtarıp gecinioz zaten..Rabbım gönlüne göre versin
0 oy
(1,646 puan) tarafından
Hayir ya eve oturmadan taksit falan başlamıyor 
(747 puan) tarafından
Sözleşme imzalandiktan sonra ödemeler baslayacak sözleşme kura sana çıktıktan sonra imzalanıyor.
(1,646 puan) tarafından
Canım annem aldı 2 sene önce sözleşme zaten evi verirken imzalanır ok?
(747 puan) tarafından
O tokiyle bu toki ayni değilmis iste temeli attiktan sonra sozlesme yapilacakmis

Önce konut başvurularını alıyoruz. Başvuru aldıktan sonra illere göre noter huzurunda kuraları seçeceğiz. Projeler belli olduktan, temeli atıldıktan sonra sözleşme imzalanıp ödeme yapılacak.
(1,949 puan) tarafından
Hayır canm yanlış biliyosun bu yıl böyleymiş hemen başlanacak ve pesinatida hemen istiyorlar
(3,230 puan) tarafından
Tubaa benimde tokide evim var kurada adımız çıktı bir süre sonra sözleşme imzaladık 2 yıl sonra eve geçtik
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Evet işte benide bunlar düşündürüyor iki sene sonra teslim diyor ama o iki senede taksitler ödenecek muhtemelen.
(747 puan) tarafından
Onden de 60 bin peşinat verilecek e evin taksitleri 2-3 sene ödenecek oturduğumuz evin kirasi da var bu nasil yardim oluyor asgari ücretliye?
(7,618 puan) tarafından
İnan hiç mantıklı değil.
0 oy
(339 puan) tarafından
Eğer ev çıkarsa sözleşmeyi imzalandığında başlıyo muş 
(747 puan) tarafından
Zaten asgari ücret yetmiyor hem ev kirası hem o evin taksidi nasil gecinsin millet oyle cok sacma
(339 puan) tarafından
Yani aslında benim kafama takılan ev verecekler ama zemin kat mı en üst katmı nasıl ayırt edilecek
(3,230 puan) tarafından
Önce isim kurası çekiliyor ismi çıkanlar arasında kat ve blok kurası çekiliyor
(339 puan) tarafından
Hımm anladım sağolun
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Benim bildiğim TOKİ'nin başlattığı tarihte ödemeye baslayacaz canım
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bi şey maddesi var o da sıkıntılı. Taksitler memur maaşı baz alınarak artırılacak deniyor ğ
(3,230 puan) tarafından
Evet 2 yıldır tokideyim girdiğimizde 650tl öduyorduk şimdi 1800 ilk yıl aidat 115 ti şuan 250
(4,040 puan) tarafından
Of iki yıllık artış çok fazla
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Tatlım zaten dar gelirliyi 3000 tl normal şartta da zorlar, dediğin gibi yapılana kadar ödeme olacak
0 oy
tarafından
Aynen oyle hem kiranizi odeyeceksiniz evinize gecene kdr hemde orayi odeyeceksiniz asgari ucretli birisi nasil 2sini 1 odeyip neyle beslenecek neyle fatura odeyecek çok merak ediyorum 
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Buyur cnm açıklamada var hem kıra hem bu değil 

Öyle olsa teslimat ta niye %10 peşin istesinler kurada çıktığın an isterler 

image

(8,986 puan) tarafından
Tamam kuzum sagol
(1,271 puan) tarafından
Benim açtığım postlara bak cnm detaylı resimler yükledim
0 oy
(154 puan) tarafından
Demin dinledim kurada çıktıktan sonra evlerin temeli başlayıp evler bi seviyeye geldiğinde teslim kuraları olcakmıs kaçıncı kat hangi cephe onu belirlendikten sonra sözleşme imzalanıp taksitler basliyomus

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 777 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,868 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 253 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde filizzz (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 958 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Zeynep5100 (982 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 659 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,093 soru

11,378,692 cevap

34,864 kullanıcı