0 oy
143 göst.
Aile kategorisinde (598 puan) tarafından
Süpürge kullanmak istiyorum ama sakıncalı diyolar ev gözüme çok pis geliyor 

23 Cevaplar

0 oy
(1,392 puan) tarafından
Hamileliğimin en başından en sonuna kadar temizliğini dinleme dinlene yavaş yavaş yaptım 
-Reklam-
0 oy
(347 puan) tarafından
Çok fazla fark olmadı benim ben gene de temizliğini kendim yaptım süpürge tuttum cam sildim sadece ağır kaldirmadim çok fazla kendimi kasmadim yani 
(598 puan) tarafından
Ağır kaldırmak zaten cok tehlikeli
0 oy
tarafından
Yapmiyodum yattim ben 4ay olana kadar 
(598 puan) tarafından
Kız nasıl dayandin 1 haftadır yapmıyorum çok sıkıntı alıyorum
tarafından
Bebemin sagligi icin dayandim riskim vardi canim
0 oy
tarafından
Esim yardim etmistii ilk baslarinda cogu zaman hic yapmiyordum 

Suan 32 haftayimm bugun yaptim temizlik 1 odayi supurup 1 saat oturup diğer odaya gecyrm anca oyle yapablyrm
0 oy
(1,170 puan) tarafından
sagolsun basindan sonuna kadar hatta 4 5 aylik olana kadar esim yapti temizligimj supurge hic elime almadim tek yaptigim yemek bulasikti dogumdan sonra da dikislerjmden dolayi supurmedim allah razi olsun kocamdan valla
(598 puan) tarafından
Maşallah berekallah canim bizimkine ikinci iş söylenmiyor
(1,170 puan) tarafından
canim benim ilk cocugum dusuk oldu ikinciye hamileyken doktorum esimin yaninda suourge alma yuksege uzanma falan demisti sanirim birazda onun korkusundan evi supuruyordu banyoyu yikardi sadece ben toz alir yemek bulasik isine bakardim allah razi olsun biraz toparlandim bide benimki kolik cocuktu kucagimdan inmeyen aglayan o yuzden de 4 5 aylik olana kadar yapti sonra artik kiyamadim ben yapmaya basladim allah sizin esinize de o vicdani merhameti verir insallah
0 oy
tarafından
Ilk 4 ay düşük riskim var di annemin evindeydim o yüzden temizlik yapmadım 
0 oy
(6,710 puan) tarafından
5 haftalıkken öğrendim. 6.haftada halsizlik, bulanti, kasik ağrısı, baş dönmesi olunca mecburen doğru düzgün bişey yapamadım. Yapsamda dinlene dinlene yaptim.  Simdi 12 haftaligiz cok şükür biraz toparlandim hepsini yapıyorum artik ☺️. Sende kendini yormadan dinlene dinlene yapabilirsin.
(598 puan) tarafından
Kız hemen yoruluyorum
(6,710 puan) tarafından
Bir iş yap biraz yat sonra geri kalk başka is yap☺️
0 oy
(1,381 puan) tarafından
En başından en sonuna doğuracağım güne kadar hep kendim yaptım. Sende yavaş yavaş yaparsın tehliken yoksa eğer 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Dikkatli eğilmeden yavaş yavaş dinlenerek yaptım hep. 1 odayı yarım saatte süpürdüğüm oluyordu 
(598 puan) tarafından
Ben çok eğiliyorum ya
(2,610 puan) tarafından
Eğilme canım yapacak bir şey yok ben çok dikkat ettim koltuk altlarını hep eşim süpürürdü
0 oy
(233 puan) tarafından
İlk öğrendiğim zamandan beri yavaş yavaş bitirdim günlük işlerimi biriktirince çok daha kötü oluyor kendinden başka yapacak biri yoksa böyle mecbur yapıyorsun ağır şeyler kaldırıp indirme dikkat et süpürge falan çerez gibi geliyor şuan 17 hagtaligim yapmaya devam 
(598 puan) tarafından
Evet şuanda benden başka yapacak yok
(233 puan) tarafından
Riskli gebeliğin yoksa canım yani kanamadır vs yavaş yavaş yap ben 2 3 gün yapmayınca çok toz oluyor kir kil oluyor o yüzden ilk haftalarda bile yaptım çok biriktirmeden
(598 puan) tarafından
Bu sefer doktora gidip sorucam kendini yorma dedi sadece
0 oy
(6,178 puan) tarafından
Hamile kaldıktan doğurduğum günün sabahında dahil her türlü temizliği yaptım. Kimseyi dinlemedim ama doktorum riskli deseydi o zaman dikkat ederdim.
0 oy
(1,730 puan) tarafından
35 haftalık gebeyim 3. Gebeliğim ve hâle yerimde duramiyorum cam da siliyorum hergun evi de süpürüyorum yani bebis pamuk ipliğine bağlı değil ben yapıyorum canım 
0 oy
(9,890 puan) tarafından

Kim yapicak canim :D 18 haftaligim 2yasindada oglum var. Surekli kucagimda anne kucagina al. Bebek arabasinda uyuyo yukari cikariyorum 5.kata. Evi temizle sil supur yemek hersey bana bakiyo hemde esimde yok tamamen yanliz bakiyorum :)

(598 puan) tarafından
Oo maşallah canım benim yemek yemeye halim yok
0 oy
(859 puan) tarafından
ben haftanin 6 gunu 8 5 çalışıyordum evden 7 buçukta çıkıp akşam 5 buçuk anca evde oluyordum ve yemek yap dinlen derken ge c oluyordu o yüzden pazardan pazara yapardım tek izin gunumu temizlikle geçirmemek için de öyle datayli yapmıyordum ama zaten eşimde çalıştığı için ev de kirlenmiyordu. bir de ben iş biriktirmiyordum çamaşır bulaşık hemen yapar hallederdim geriye toz almak süpürmek falan kalıyordu zorlamıyordum o yuzden
0 oy
(5,187 puan) tarafından
Daha çok yeniyim misafir geliyo bu insanlar çok düşüncesizler ya ilkim düşük oldu zaten rabbim korusun yavrularımızı 
(598 puan) tarafından
Gerçekten öyleler sende halim yok yada müsait deilim de
0 oy
tarafından
Hamileliğin ilk 3-4 ayında ben de temizlik yapacak derman yoktu sürekli kusuyordum arada bir evi süpürüp silerdim o kadar
0 oy
tarafından
Kayinnagilin evde kalıyorum Canim o ev işi yapmaz Oğlu Yaparmış hep Oğluda meşgul 5. Aya Gircem başından beridir ben yapıyorum eşim sağolsun yardm ediyor :)
0 oy
(3,268 puan) tarafından
Dinlene dinlene yapıyordum ilk aylarımda kapıcıydık hatta eşimin dışarda işi olduğu zaman çöp toplamaya bile çıkıyordum
(830 puan) tarafından
Canım kapıcılıkda birikim yapılır mı avantajı ne sence
(3,268 puan) tarafından
Aslında çok avantajlı ama bizim yönetici yani bina sahibi bizi biraz ezmeye çalıştı verdiği kapıcı dairesinde 700 TL kira kesiyordu su ve doğalgaz bize aitti sadece elektrik ona aitti
Normalde kapıcılıkta kira kesilmez doğalgaz su elektrik iş verene ait olur öyle olduğu Zaman birikim yapılıyor biz yapamadık çünkü hem askerî ücret zamlaninca zam yapmadı maaşa hem dediğim gibi ücretsiz durmamız.gereken yerde kira veriyorduk resmen
Güzel bir yet bulunsa çok rahat bir iş bizim için aslında
0 oy
(25 puan) tarafından
Kadın çağır canım haftada bir veya iki geri kalan şeyleri de yavaş yavaş yap ben öyle yapıyorum 35+2 haftalığım hala öyle öyle devam ediyor birazcık bişey yapınca çarpılmış gibi oluyorum kansızlık ve vitaminsizlikde var bende
0 oy
tarafından
Yardımcı alıyorum ben hafif işler yaptım sadece risk olmadığı sürece insan ağır yük dışında çoğu işi yapabilir bence

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 98 göst.
26 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Malefizz (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 131 göst.
3 Nisan 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (746 puan) tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,227 cevap

34,710 kullanıcı