0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar bebeğim 7 aylık göbek bağı hâlâ evde duruyor kayinvalidem ve annem bir okulun bahçesine göm diyorlar kaynımın göbek bağı senelerce evde kalmış sonra kaybetmiş kayinvalidem,şimdi kaynimi evden çıkarmak bir dert ev kuşu gibi. Eşiminkini cami bahçesine gömmüşler namazında şuan kardeşimle benimkini okul bahçesine gömmüşler ikimizde okuduk ben pek inanmıyorum da yinede acaba diyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda merak ettim

29 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bizim bi komşu vardı kaynanam büyük oğlumun göbeğini ahırdaki malların altına attı malı mülkü çok olsun diye küçük oğlumun kini okula gömdü büuük mal oldu okumadı küçük okudu demişti nasıl gülmüştük o geldi aklıma :) 
tarafından
:D çok güldüm ya
(2,103 puan) tarafından
Ay çok güldüm buna hahahahha böyle insanları çok seviyorum hayatla barışık insanlar ❤
tarafından
☺️☺️☺️☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende oğlumunkini kaybettim çantasındaydı gömme insanın parçası olduğu için gömülür diye biliyorum kopan veya kesilen bi uzvu nasıl hastaneden alıp görmüyorsun bizim dini inancımıza göre o yüzden gömülür diye biliyorum ama nereye gömülürse alakalı bişey duymadım 
tarafından
Anladım dini boyutunu bilmiyordum öğrenmiş oldum teşekkür ederim
0 oy
(6,221 puan) tarafından

İki kızımın da evde saklıyorum :angel:

Kardeşimin kini camiye hocanın namaz kıldığı yerin altına sakladık :D benle büyük kardeşim ve o kardeşim şuan Kuran kursunda okuyor okulda ki öğretmenler De Din dersinde daha başarılı filan demişlerdi ama ne denk mi geldi yoksa gerçek mi bilmiyorum 

tarafından
Bende napacağımı bilemedim dini boyutu varmış öğrenmiş oldum şimdi nereye gömecegime karar vermek lazım :)
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Normalde dinen vucuddan cikan seylerin gomulmesi gerekiyor insan vucudu aziz oldugu icin sac tirnak gibi vs gobek baginida ben oyle dusunuyorum bence cami veya okul gomulmesinde sakinca gormuyorum. Sonucta kotu birsey degil. Bende bogazici uniyle cami arasinda kalan agac dibine gommustum
tarafından
Çok güzel bir yere gömmüşsünuz bende öyle bir yer bulursam gomeyim bari. Dini boyutunu da şimdi öğrendim teşekkürler
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benimki evde abimin ki camide kızımın ki de evde :)
tarafından
Mesela evde durmayı daha mı çok seversiniz abiniz de camiye falan gider mi doğruluk payı var mı diye soruyorum:)
(6,441 puan) tarafından
Abim aşırı dinci değil ama namazında niyazında evet orucunu hç atlamaz camiye gider evet ben gezmekten nefret ederim aileme aşırı düşkünüm inanıyorum o yüzden de kızımınkinide evde tuttum
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yorumun için:)
0 oy
tarafından
Erkek kardeşiminkini caminin temeline gömdüler hiç alakası yok bırak cumayı bayram namazına bile gitmez, içer de hem de sürekli. Yani alakası yok.
tarafından
Bizimkiler sorun olarak görmüyorlar pek. Kızıyorlar fln ama :) kiyamiyorlar yine. İns evlenechi kız muma çevirir de adam eder ne diyeyim :)
tarafından
Hakkında hayırlısı ne ise o olsun canım :)
(179 puan) tarafından
@Aysenr89 Benim abimdr öyleydi iki dükkan batırdı. Ve 30 yaşında işi yokken evlendi . Aşırı tembeldi. Ama ailem ilk çocuk diye çok düşkündü hep hâlâ daha öyle. Evlendi valla yengem muma çevirdi ;D hep söylerim yengeme helal olsun diye. Şimdi arı gibi çalışıyor . Eşine ailesine düşkün baya değişti yani dört senelik evli bir çocuğu var . Çocuğuna da çok düşkün. Yani bazen evlilik değiştirebiliyormuş. Hiç inanmazdım ama bizzat yaşadım, şahit oldum :D
tarafından
Kız arkadaşı da kendi kafasindan ama evli olmak ve sevgili olmak farklı ya beraber batarlar ya da çıkarlar kendileri bilirler :)
Bizim batiracak dükkan da yok ev var :) ama sadece onun değil kafasına göre satma olayı fln olmaz zaten. Ne diyeyim ins düzelir, sorumluluk sahibi olur.
(179 puan) tarafından
İnşallah düzelir
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Insan uzuvlarının dinen gömülmesi doğru olandır ama insanın karakterini belirlemez diye düşünüyorum şahsen 
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
(4,426 puan) tarafından
Rica ederim ")
0 oy
tarafından
Bi yerde okumuştum kadın oğlunun göbek bağını karakola gömmüş polis vs olsun diye, çocuk devamlı karakolluk oluyormuş 
tarafından
Ay Allah korusun ne büyük imtihan anne baba için. Aslında ne istersen rabbimden isteyeceksin göbek bağını gömerek istemek doğru gelmedi bana o yüzden buraya sordum
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Oğlum Kasım'da 3 yaşına girecek  cüzdanımda pecetede sarılı durur göbek bağı:)
tarafından
Benimde cüzdanımda duruyor :)
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Bitane arkadaşım var annesi ile babası çocuklarının göbek bağlarını hep fakültelerin oraya gömmüşler. Arkadaşım öğretmen kız kardeşlerinden biri avukat diğeride şuan tıp okuyor :) tesadüf mü bilmiyorum hep anlatır.. Hangimizin göbek bağını hangi fakülteye gömdüklerse bizde o fakülteleri okuduk der :) fakat abileri var oda mimar, onun göbek bağı kaybolmuş :)

tarafından
Maşallah alakası vardır belki ne kadar gurur verici anne baba için:)
(2,211 puan) tarafından
Onunla ilgisi varmı bilmiyorum ama anne babası da çok iyi insanlar, aşırı yardım severler hayatlarına giren herkesin hayatına dokunurlar.. çok fedakar insanlar, evlatlarıda çok saygılı hepsi çok merhametli maşallah çok iyi insanlar..
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Valla canım ben daha 17 haftalığım ama evimin karşisinda benim mezun olduğum üniversite var oraya gömmeyi düşünüyorum bende pek inanmam ama adetten bir zararı yok bence yapmamın 
tarafından
Haklısınız adet ve dinende  doğru olan bu anladığım kadariyla
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Üç çocuğumun ki de evde duruyo nereye gömsem bilmiyorum bende 
tarafından
Bir arkads cami ile okul arasinda bir ağacın dibine gömmüş öyle bir yer bulursam gömmeyi düşünüyorum bulamazsam üni bahçesine gömeceğim :)
(2,387 puan) tarafından
Fakülteye de dikkat et bari iyi bi bölüm olsun :)
tarafından
Tıp fakültesine gomeyim bari:)
0 oy
(970 puan) tarafından
Bizimki evde duruyor eşim kalsın ev kuşu olsun diyor hahaha şaka bir yana gömmem ya dursun hatira
tarafından
O da güzel bir düşünce canım:)
0 oy
(12,629 puan) tarafından
Ben hastane bahçesine gömdüm 
tarafından
Sağlıkçı olsun diye mı
(12,629 puan) tarafından
Aynen
tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşalalh canım:)
0 oy
(6,337 puan) tarafından
Ben kızımın göbek bağını kuzenime verdim Amsterdam a  götürdü oradaki okulun bahçesine gömdü 
tarafından
Keşke benimde yurt dışında tanıdığım olsaydı valla
0 oy
(13,009 puan) tarafından
Bursa da Uftadq hz var onun türbesine gömdü annem
tarafından
Maşallah hayırlı bir evlat olsun
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Benim göbek bağım çöpe gitmiş çöpçü değilim ama
tarafından
:D çok güldüm kusura bakma
(1,578 puan) tarafından
Hahaha bende yazarken gülmüştüm :))
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ben oglumunkini  camiye gomdurdum  
tarafından
Hayırlı bir evlat olsun inşallah
(1,271 puan) tarafından
Amin cnm cumlemizin inşallah
0 oy
(461 puan) tarafından
Benim kızlarımın bir kutusu var i inde ultrason resimleri göbek bağları biri daha bebek onun koymadım ama  diğerinin ufak bebek sacinida az bişey kesip peçete sarmistim öylece duruyor
tarafından
Hayırlı evlatlar olsunlar ınsallah
0 oy
(2,462 puan) tarafından
Annemin çantasındaydı benimki. Sonra annem umreye gidince oraya götürdü. Gerçekten anneme çok bağlıydım, sürekli sarılırdım 
tarafından
Etkisi var demekki bende iyice düşünüp karar vereyim :)
(2,462 puan) tarafından
Ama şöyle bir olayda oldu. Benim ilk oğlum 10 günlük vefat etti. Kimi dr genetik bir hastalık dedi. Ama sadece ben ve eşimden alınan kanlarla çok araştırdık, kesin bir hastalık bulamadık vefatıyla ilgili. Yani bulmamız lazımki, genetkse diğer olacak çocuklar için sıkıntı olmasın demişti doktor. Baya sürdü araştırmaları 3 seneye yakın. Özelde bi genetik doktoru, vefat eden bebeğin bi parçası var mı kanı olur vs dedi. Parça diyince göbek bağı aklıma geldi. Duruyordu. Onu gönderdik. Dna ayrıştırması yaptılar hastalık varmıydı ona baktılar. Çok şükür genetik hastalık çıkmadı.. O göbek bağı olmasaydı belki hala araştırıyorduk. İçimizde hep şüphe kalacaktı. Şimdi 2.oğlumu kucağıma aldım elhamdulillah. Rabbim bundan sonrakilere sağlıklı uzun ömürler versin
tarafından
Yaaa :( allah rahmet eylesin. Gomulmemis olması ne çok işinize yaramış rabbim tekrarını göstermesin ınsallah
(2,462 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 119 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 199 göst.
0 oy
2 cevap 195 göst.
9 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayla. (1,293 puan) tarafından soruldu
0 oy