0 oy
488 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar olay şu, 3 senelik evliyim geçenlerde bir tanıdığımız bana aldığı evhediyesi uyku setini beğendin mi dedi dedim bana gelmedi öyle bir şey meğer kaynanama vermiş ama o bana vermedi hala onda duruyor bana ev hediyesi almıştı 3 sende oldu ama ben isteyemem ki zaten aramız çok iyi değil

18 Cevaplar

0 oy
(10,074 puan) tarafından

Ben olsam sey derim anne su gecen dediki iste uyku seti vermis bakiyim nasik biseymis. Sonra bakarim hosuma giderse aa guzel ya ben bunu aliyorun derim :D

(29 puan) tarafından
Ya anlamıyom 3 sene geçti
(10,074 puan) tarafından
Kiz iste valla bana dert oldu :D
(29 puan) tarafından
İsteyemiyommmmm banada dert oldu valla
(504 puan) tarafından
Zaten yılan analarına toz konduramıyorlar. Boşver canım bence hiç tenezzül etme zaten aranızda yokmuş:)
tarafından
Bacim isteyemiyosan niye bizi strese sokuyon .d iste senin sana gelmis kendi malin gorumcene gidicej yokda hic alamicaksin begendim ben kullanirim bunu de al
-Reklam-
0 oy
(9,022 puan) tarafından

Ya isteyeceksin yada üstüne bir bardak su içeceksin. İnşallah kaynanan kullanmamıştır :D

(29 puan) tarafından
Yok kullanmamış kızının dolabını üstünde duruyo
(9,022 puan) tarafından
Kızına çeyiz olarak sakliyodur. Direk şöyle veren kişinin adını bana hediye vermiş bana gelmedi o sende mi de sen utancagina o utansın
(29 puan) tarafından
Utanmaz ki
0 oy
(48,731 puan) tarafından
esine soyle o söylesin 
(48,731 puan) tarafından
ama ev esyasi da kadinlar icinde onemli kullanıyor mu yoksa duruyo mu
(29 puan) tarafından
Duruyo henüz
(48,731 puan) tarafından
iste gecen gun su.kisiyi.gordum.soyledi vermeyi unuttum sanirim de
(29 puan) tarafından
İlginç olan kızının dolabını üstünde paketiyle duruyo gözünün önünde yani
tarafından
Ay isteeee, delirtme insani
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Bekar kızı varsa onun ceyizine koyar sen bir bardak su iç üzerine. Ya da gidip isticeksin
(29 puan) tarafından
Su, içicem galiba ya
0 oy
(4,997 puan) tarafından

Benimde koyde dugun yapilirken düğün çiçeğim orda kaldi kaynanamin evinde yani giderken gotururuz diye arabaya koyduk ama aldi geri koydurdu eve. 4.5 senelik evliyim esime kac kere dedim iste yada ben isteyeyim yok koye ev yaparsak buraya koyariz diye istemek istemedi oda cunku annesinin huyunu biliyor vermez diye. Bende bu sene kurbana gidince kafaya koydum istiycem diye tam yola cikicaz hersey hazir gider ayak anne ya su benim dugun cicegini gotureyim mi herkesin dugun cicegi var benimki cok millet soruyor dedim al gotur dedi getirdim mutluyum bazen yüzsüz olacaksin :D

(29 puan) tarafından
İstemeye çekinmek değilde surat yapacak eşimde bens ana alırdım diyecek ama biliyorum benim oo
(4,997 puan) tarafından
Ayy ayni benim muhabbet gercekten. Ama kimse umrumda olmadi aldim.banane :D
(29 puan) tarafından
Bakalım inşallah bende alırım
(4,997 puan) tarafından
Alirsan post ac :)
(29 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum alacağımı :D
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Sende de canim gecen su aradi begendinmi diye sordu bende bana gelmedi dedim de utanir verir belki 
(29 puan) tarafından
Ne utancak kız  o utanmaz
tarafından
Ben isterdim valla.  Benim kayinvalidem  de yapar böyle şeyler qma kayinpederim beni destekler sagolsun. Sırf kayinpereerimin  yanında isterdim ama benim kayinvalidem  inkar eder. Kayinpederim karısının huyunu bildiği için  bana inanır karısını haşlae  bir güzel uyku setinide  bana verir. Bunlari yaparken eşime  duyurmam ama.
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Ben arardım bununla karşılaştık sana selam söyledi bir de bana ev hediyesi getirmiş sana vermiş sen onu hazırla eşime söyleyim işten çıkınca uğrayıp alsın de :)
(29 puan) tarafından
Benim eşim kızar işte ya boşver diyo
(12,861 puan) tarafından
Kahve içmeye git laf arasında söyle kadına mahçup oldum ne diyeceğimi bilemedim alıyım senden de bunda kızacak bir şey yok ki
(29 puan) tarafından
Onu söyleyen kadında demediğin ibırakmaz öyle bir kadın
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Valla ben olsam anne filanca bana hediye getirmis sana bırakmış aradi söyledi ne getirmis falan de almaya gelicem hazırla sana zahmet de
(29 puan) tarafından
Ay keşke diyebilsem
0 oy
(3,251 puan) tarafından
Oo şimdi o da başkasına vermiştir boş veer.
(29 puan) tarafından
Ya isteyemiyom ya hep aklımda
(3,251 puan) tarafından
O zaman duyur.
Şu kişide şu setden gördüm , o kadar çok hoşuma gitti ki. İçim geçti. Baktımda pahalıymış. Eşim alamaz şu an.
Aa ahhe filanca akraba geçen getirmişti ya o nasıl birşey getirsene bakıyım.
Ayh evet bundan , bu çok güzel. O zaman nasıl beğenmemişim ya. Neyse şimdi beğendim önemli olan şimdiki isteğim. De kapı ver.
(29 puan) tarafından
Bunu hediye alan kişide benim eltim kaynanam bana diyo ki senin çok nevresim in var
(3,251 puan) tarafından
Eltinle aran iyise eltine söyle. O kayınvalidenle konuşsun. Desin Azranın hoşuna gidiyor.
Ay bu ne kız kendi e gelsene. Senin olan.
De ki odamın duvar kağıdıyla, perdesiyle, halısıyla uyumlu. De ki eskilerden sıkıldım, değişiklik istiyorum. De ki kendiminki makinede bozuldu.
(29 puan) tarafından
Diyom ya bana laf arasında sende çok var diyor yok elimle normal yani ramız iyide değil kötüde
0 oy
(13,276 puan) tarafından
Valla ben laf arasında derdim bana sordu beğendin mi diye dedim a sen bana hediye mi getirdin benim haberim yok dedim inkar eder gibi oldu mahcup oldum kadına da kıymet vermiyor gibi oldu derdim :)
(13,276 puan) tarafından
Aranız çok iyi mi peki iyiyse o dese keşke a ben bunu azraya almıştım beğenmedin mi azra falan dese ama elti kaynanadan daha gereksiz bir akraba türü ona da cesaret edilip rica edilmez ama senin yerinde olsam ne yapıp edip eşin yokluğuna denk getirip isterdim kızının ceyizine koyacak güzel ya aklı sıra kızıma layık diyor sırf bu düşünceye gıcıklık çok bilendim kaynanana
(29 puan) tarafından
Bende öğrendiğimden beri nasıl istesem diyorum
(13,276 puan) tarafından
Dediğim gibi işi yüzsüzlüğe vur gorumcene sakladım diyemeyeceğine göre mecbur unutmuş gibi yapacak konuda açılmışken vermek zorunda kalacak ama eşin yokluğuna denk getir yoksa eşin boş ver ben alırım der kalsın annemler kullansın der boşa gider o yokken demen lazım
(29 puan) tarafından
Aynen öyle diyor canım zaten
(13,276 puan) tarafından
İşte bütün bu olanlar bizim dediğimiz gibi olsa kaynanan gidipte eşine o bunu istedi demez sorun olmaz merak etme
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İyi değilse daha iyi çat çat söyle 
(29 puan) tarafından
Aman yoruldum ailesinden vallahi hergün bir şey çıkıyor
(7,768 puan) tarafından
Bnm kaynanamda genel olarak iyidir düğünde gelen hediyelikleri onları çatıya koymuştuk bi ara bi çıktım hediye gelen kahvaltı seti yok kaseler kalmış  hiç söylenmem ağzımı açmam ona karşı ama baya kızdım azarladım düğün sabahı birden yeni ekmek kızartma makinası falan çıkarmıştı onunkisi eskiydi muhtemelen o da hediyeydi birde dolabında üstünde hediye süsü olan rondo görmüştüm kaynanalar malesef böyle şeyler yapıyo bana kaseleri bıraktı bnm hakkım olanı sakladı birinide başkasına hediye götürmüş helal etmiyorum valla
(29 puan) tarafından
Bende helal etmiyorum Hele ki kızına verise
(7,768 puan) tarafından
Madem hiç isteme bışver zehir zıkkım olsun eşinede bişey deme sen kara desen de o ak dicek
(29 puan) tarafından
Ben kara desem o ak anlıyor zaten ailesi çünkğ
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kizi varsa kızına kaldırmış bence işte istemezsen kızının ceyizine koyar sende üstüne bir bardak soğuk su içersin Allah'tan kaynanam otel seyker yapmıyor hayatta saklamaz tanıyorum onu sevmem ama aç gözlülük yapmaz 
(29 puan) tarafından
Eşime dedim ki bir kere kardeşinin çeyize koyar bana bi kızdı benim ennem öyle Bi insan mı unutmuştur asla hak yemez falan filan bende gözünün önünde duruyor nasıl unutacak dedim boşver diyo
(2,835 puan) tarafından
Aslında annesinin de ne olduğunu biliyor soylemiyor kız bu kadar mı korkuyorsun kaynanadan valla ben patır patır söylerim sessiz kaldıkça sana daha çok haksızlık yapacak iste
(29 puan) tarafından
Korkma değil mal mal surat yapıyor 5 tane daha gelin var en kötü ben oluyorum sonra oğullarını dolduruyorlar artık bu toplara girmek istemiyorum yoruldum
(2,835 puan) tarafından
Eğer huzurunu kaciracaksa boşver cnm eşinle aran bozulmasın keyfiniz kaçmasın evet can sıkıcı bir durum   insanın zoruna gidiyor ama boşver eşinle tartisma eşin senden soğur
(29 puan) tarafından
Boşver ek istiyorum ama olmuyor Aklım orda birde kızım bütün çarşaflarımı mahvetti nevresim im kalmafı
0 oy
(29 puan) tarafından
Ay bu yazanlardan biri istese keike benim yerime :) 
0 oy
(2,196 puan) tarafından
3 sene olmuş tenezzül etme yada inat değilmi de iste 
(29 puan) tarafından
Bilmiyorum napıcam
0 oy
(393 puan) tarafından
Kaynanamin yanina gelin geldim. Gelin gormeye geldikleri herşeyi aldi kaldırdı gorgusuzluk ac gozluluk eve ciktim vermedi bile ihtiyacı vardir die. Boyle insanlar sinir bozucu
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Direk iste senin olan bişey niye utanıyosun
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Iste gitsin ne olacak

0 oy
(473 puan) tarafından
Canım sana gelen bir hediyeyi bunca zaman geçmiş vermemiş o utanmamis da sen neden utanıyorsun istemeye ? Sana alınmış bir hediye sonuçta , iste gitsin.
(29 puan) tarafından
Haklısın istersem aldığımda fotoğraflı post açıcam

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 544 göst.
20 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Dilara16 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 724 göst.
17 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 2,171 göst.
20 Şubat 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu