0 oy
1,941 göst.
Diğer kategorisinde (402 puan) tarafından
İyi günler arkadaşlar. Malesef tatsız bir konuyla geldim. Okullar açılalı daha bir hafta oldu ama çarşamba günü çocuğuma başka sknıftan çocuklar yumruk atmış ertesi günde sınıfın kapısında yollarını kesmiş. Gelip anlatınca çok sinirlendim ama sakin bir şekilde öğretmenimizi aradım çocuklar arasında olabileceğini işin boyutunun büyümeden diğer sınıf öğretmeniylede konuşup sıkıntının hallolmasını istedim. Dün çocuk eve bir geldi karnını tutuyor ve zor konuşuyor. Noldu dedim 5 kişi birden 4. Sınıflar dövmüş biri tekme atmış diğerleri yumruklayıp kafasını sıkmış. Arkadaşları kurtarıp sınıfa çıkarmışlar. O sırada yere yığılmış yne arkadaşları kaldırmış. Sonra öğretmen gep iyimisin demiş oda iyiyim demiş. Bu kadar olay oluyortek bir öğretmen ortada yok çocuğum dayak yiyor arayıp haber bile vermiyorlar. Sonra sınıf arkadaşının annesi aradı oğlumun canım geçmiş olsun çok kötü dövmüşler çocuğu diye. Oda arayınca iyice sinirlerim tepeme çıktı öğretmeni aradım açmadı. Çocuk kıvarnıyor aldım hastaneye götürdüm o ara öğretmen aradı bende sizi arıcaktım (arıcaktımı kalmış sanki 2 saat olmuş) neden bana haber vermiyorsunuz dedim bana hesap soramazsınız düzgün konuşun falan dedi. Dedimki suan hastaneye giriyorum kapatmam lazım kusura bakmayın dedim kapattım sonra tekrar arıyor beni suratıma telefonu kapatmanız ayıp emeklerime yazık ettiniz ben oğlunuzu servise kadar bindirdim falan. Tekrar söylüyorum dedim suan hastanedeyim kapatmam lazım deyip kapattım ( doktorun kapısının önündeyim çocuğum kıvranıyor hanımefendinin suratına telefon kapatmışım mesele bu oldu) neyse hastanede doktor baktı. Çok sükür bir sıkıntınız yok ama lütfen acile gidip darp raporu alın yoksa bu çocuklar bunu yapmaya devam ediyor ve sonra malesef mağdur tarafsuçlanıyor dedi. Öyle dediği için çocuk acile götürdüm. Çok şükür ultrasonda falan birşey çıkmadı. Ama çocuğun kafasını sıkmışlar nefessiz kalıp allah korusın birşey olsa o temede bağırsakları patlasa ne olacak. Bu kadar büyük kavga oluyor nöbetçi öğretmen neden yok. Ciddi anlamda psikolojim bozuldu hamileyim ve evimize servisi olan tek okul orası mağdur olan benken okul değiştirmek istemiyorum. Bununla alakal nee yapabilirim hem okulun hem de o çocukların ceza almasını istiyorum. İlkokulda disiplin cezası varmı? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

57 Cevaplar

0 oy
(435 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam okuluda mudurude o ogretmenide sikayet ederdim
(402 puan) tarafından
Evet hepsini yaptım pazartesi ilçe milli eğitimede gidicem.
(435 puan) tarafından
Git git okul okul degil sanki hapishane cocuklarimizi kimlere emanet ediyoruz
-Reklam-
0 oy
(6,905 puan) tarafından
Darp raporu al ve büyüt olayı kimse evladından önemli dgl eğer sen büyütmezsen kimse seni ciddiye almayacak ve niye yüzüme kapadın diye kapatman evladından daha değerli gibi davranilacak
(402 puan) tarafından
Kesinlik çok haklısın.
0 oy
(3,160 puan) tarafından
Raporla birlikte karakola gideceksin polise öğrenciler kimse isim vererek şikayetçi olucaksin polis okula gidicek öğrencilerin velilierini ve sizi çağıracaklar öncelikle orta yol bulmaya çalışacaklar siz şikayetçi olduğunuzu bu öğrencilerin sizin çocuğunuzun hayatını tehlikeye soktuğunu okullarının değiştirilmesini talep ediceksin onlarda okuldan başka okula kayıt almak zorunda kalacak böylece bidaha başka kismeye zarar vermicekler korkucaklar. Öyle disiplin cezaları o çocukları durdurmaz bidaha yaparlar.
(402 puan) tarafından
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi eğer okul adım atmazsa pazartesi günü karakolada giderim.
(3,160 puan) tarafından
Aynen öyle canim peşini bırakma çetelesmek nedir
(829 puan) tarafından
Kesinlikle bencede onlar nzor durumda kalsın
0 oy
tarafından
Evet gerekli mahkeme yollarına başvur ama o çocuğu da o okulda bırakma .
(402 puan) tarafından
Çocuğum arkadaşlarını çok seviyor mağdur olup birde okul değiştirip tekrar çocuğumun mağdur edilmesini istemiyorum sıkıntılı çocuklar gönderilmeli okuldan bence.
0 oy
(6,311 puan) tarafından
Asla senin kadar sakin kalmazdım net!

Ne okul ne öğrenci ne veli ne öğretmen bırakırdım çok ciddiyim 

O çocuklar o kadar kalkıp birlik olup dövecek kadar hangi eşkıya yetiştiriyor 

Kim ne derse desin o çocukları da sanırım elimden alamazlardi 

Akılları küçük çocuğu birlik olup dövmeye yetiyor ise herseye yetiyor demektir 
(402 puan) tarafından
Ne kadar doğru son sözünüz bende cimere yazarken aynen yazdım çocukların akli dengelerimi yerindemi yerindeyse -ki dediğiniz çok doğru kaç kişi birlik olup hareket edebiliyorlar- ceza almalarını aldıkları ceza hakkında da bilgilendirilmek istiyorum dedim.
(6,311 puan) tarafından
Valla asla durma git şikayet et gerekirse karakola git bak nasıl ödleri patlıyor bu kez nasıl çocuklarının önünü alıyorlar hayırdır ya daha bu yaşta eskiyalik dağdan mi indiler
Kesin aileleri evlerinde cesaretlendiriyolar aile terbiyesi alan çocuk onu yapmaz
0 oy
(28,362 puan) tarafından

Darp raporu alıp o çocugun ailesine kadar ulaştıracaktin işi büyütecektin ki korku olsun öyle bir dövme ile konuyu kapatmayin

(402 puan) tarafından
Pazartesi gidip hangi öğrenciler yapmış öğreneceğim tabiki darp raporunuda aldım.
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Ben o çocukların aileleriyle tek tek görüşürüm..
(402 puan) tarafından
Evet pazartesi hepsiyle görüşücem inşallah.
(6,046 puan) tarafından
Görüş canım gözlerini korkut darp raporunuzla
0 oy
(3,083 puan) tarafından
İnşallah darp raporu almışsındir. Bende raporla birlikte gidip şikayetçi ol. Çocuklara bişey yapamazlar belki ama okulun başı ağrır ve daha dikkatli olurlar. Ayrıca döven çocukların disiplin cezası almasını talep et. Hukuki tüm haklarıni kullan derim. Ayrıca döven çocukların aileleriyle görüşmeyi de iste. Yetiştirdikleri çocukları görsünler. 
(3,083 puan) tarafından
MEB le falan iletişime geçmeye çalış canım. Okulu oraya da şikayet et. Ayrıca il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne de gidip konuş raporunu göster. okul müdürü çocuk bunlar olur deyip geçiştirirse bu çocuklar nasıl akıllanacak durulacak de. Benim çocuğum komalık olunca yada kalıcı bir rahatsızlik olumca mı cezai yaptırım uygulayacaklar de. Okulla halledemedik size geldim. Siz de çözüm bulmazsaniz ben çözüm bulana kadar durmayacam. Çocuğumu sokakda bulmadım. Okusun diye gönderiyorum dayak yesin diye değil de.
(402 puan) tarafından
Evet pazartesi günü gidicem tutumlarına göre ilçe milli eğitimede gidicem.
0 oy
tarafından
Canım milli eğitime git şikayet et yerel haber kanalına da haber olarak yayinlat bunları yapmadan önce de okul müdürüne haber ver bak nasıl çözülür senin is
(402 puan) tarafından
Evet çok haklosınız hakettikleri bu.
0 oy
(63 puan) tarafından
Bulunduğunuz yerin milli eğitim müdurlüğüne giderseniz çok daha çabuk dönüş alırsınız okul müdurlüğü ve sorumlu öğretmenler o zaman tutuşur.
0 oy
tarafından
once gidip mudure ogretmeni, ogrencileri sikayet et ailelerini cagirip konusmak iste bir digeri de darp raporu al ve o cocuklarin hepsini gidip sikayey et, sikayet edince ztn aileleri pasa pasa senin pesine duseceklerdir.. boyle birsey olamaz yani lisede olsa neyse dicem 4. sinif Allah askina nasil cocuklar bunlar yuzunden hep cocuklarimizda kaliyor aklimiz, insanlar canavar yetistiriyor resmen cok uzuldum, mudur onlari okuldan atmazsa sen okulu degis, madur vs bosver cocundan kiymetli dil sen polise ver ama
0 oy
tarafından
Yanlış düşünüyorsun çocukların değil okulun ceza alması lazım. Çocuklari kontrol etmezsek evde bile iki kardeş birbirini yiyiyor sorun okulda çocuklara sahip çıkamadıklari icin
(402 puan) tarafından
Aynen eşimde müdüre aynısını söyledi. Arabanın üzerinde anahtarı bıraktığımızda hırsız suçlu sayılmıyor dedi. Siz bu çocukları nasıl başı boş bıraktınız dedi. Ama mesele su ki çocuklar okulda çete olmuş durumdalar malesef çocuklara yaptırım uygulanmazsa eğer geleceğin magandaları yetişir.
0 oy
(487 puan) tarafından
Doktorun dediği gibi hemen darp raporu alacaksın öğretmen hanımada msj atacaksın sizinle ve müdür hanım bey kimse artık yarın okulda yüz yüze görüşmek istiyorum diye.gidip oğlunun hakkını arayacaksın gerekirse çocukların aileleri cagirilacak ve onlarla da yuzleseksiniz ki o çocuklar da bu davranışların sonuçlarını bilecek ona göre davranacaklar.cok geçmiş olsun bu arada.
(402 puan) tarafından
Çok çok sağolun
0 oy
(49,756 puan) tarafından
bu şekilde sorumsuz kisiler ogretmen olmasın 

biz gözlerinin icine bakiyoruz kizdigimizda o gece uyku uyuyamiyoruz elin simarik cocugu gelip zarar veriyo ve ogretmen siradan davraniyo servise goturmuste.emegi varmista
0 oy
(229 puan) tarafından
Darp raporu alıyorsun karakol a gidiyorsun eğer öğretmen lerde müdale etmediyse öğretmenler hakkında da soruşturma açılıyor
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Sorumluluk nöbetçi ögretmende daarp raporunu al derler tahrik edici hareti varmı ogluna bide bunu sor. Savunma yazdırırlar.... 
(402 puan) tarafından
Yok hayır sadece bak bu 3/ Adan deyip dövmüşler.
0 oy
tarafından
O çocukların ailelerini tek tek bulurum 
0 oy
(402 puan) tarafından
Arkadaşlar hepinizin desteği çok bu kadar çok yazıp ilgilenmeniz çok kıymetli. Yazdıklarınızı okuyorum dönüş yapamayabilirim kusura bakmayın.
0 oy
tarafından
Okul o yaştaki bir çocuğa disiplin cezası vereceğini düşünmüyorum kesin sonuç almak içim milli eğitime şikayet edin yoksa müdür genelde üstünü kapatıyor 
0 oy
tarafından
Büyük konuşmayım ama hem öğretmeni hem de o çocukları Bi güzel döverdim açık ve net 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 348 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ~Mucize ~ (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 257 göst.
31 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 483 göst.
15 Eylül 2020 Aile kategorisinde 0. ZEYNEP. 0 (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 471 göst.