0 oy
240 göst.
Aile kategorisinde (656 puan) tarafından

Hanımlar benim 6 yaşında oğlum 1 sınıfa başladı 3 yaşındaki kızım da okula gitmesini ödevlerini kitap ve tüm eşyalarını kıskanıyor ve kendisinin olmasını istiyor hatta ve hatta ödevlerini ben yapacağım diye ağlıyor ne onu susturabiliyorum ne de büyüğüne ders verebiliyorum ödevin de yardımcı olabiliyorum bu konuda tecrübesi olanlar lütfen bana yardımcı olsun neler yapabilirim :(

7 Cevaplar

+1 oy
(2,097 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
3 yaş laftan anlamaz bencil dönem. Kızınızın tavrı çok normal ondan anlayis beklemeyin. Siz ortamı ona uydurun. Küçük bir çanta minik defterler kalemler alın. Büyüyünce okula gideceğini anlatin okulla ilgili masallar okuyun, öğretmencilik oynayin. İkna ile değil oyunla öğreniyor çocuklar birçok şeyi çünkü :)
(656 puan) tarafından
Bu dediğini yapacağım canım çok teşekkür ederim İnşallah düzelir her şeyi var da tutturdu mu tutturuyor oda
(2,097 puan) tarafından
Rica ederim, bir pedagog yazısı görmüştüm bir çocuğa oyunla istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz diyordu orada hakikaten çok etkili bir yöntem.
-Reklam-
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Küçükle beraber yapın ödevleri onda da kağıt ver o da bişelrr çizsin. Ona da küçük bi çanta al içine bişeeler koy kardeşi okuldayken uğraşsın o da bu
(656 puan) tarafından
İnanın ki dediğiniz her şeyi almışım ona boyaları da var kağıtlarida var ama illaki öğretmenin verdiği ödevi yapacak diye tutturuyor isteği olmayınca da çığlıkları bağırmaları mahalleyi aşıyor
(3,738 puan) tarafından
Abisinin ödevleri den fotokopi çektir ver canım bi kaç gün sonra vazgeçecektir zaten
(656 puan) tarafından
Ay inşallah canım benim ya gerçekten bu dönem çok zor geçiyor birisine ödev yaptırmakla meşgulüm diğerinin de inadı üstüne gebelik var günde 4 kere okula gidip geliyorum öğlen arası evi yemeğe geldikleri için ilk hafta çok yorucu geçti gerçekten
(3,738 puan) tarafından
Oo Allah yardımcın olsun valla canım
(656 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(626 puan) tarafından
büyüğünün çantasına ayrı bir kağıt koyun bunu sana kardeşinin öğretmeni göndermiş sen yap diye yarın ablan abin götürüp imzalatacak yıldız atacakmış deyin ikna olur bence
(656 puan) tarafından
Bu da çok mantıklı canım teşekkür ederim bunu da deneyeceğim:)
(626 puan) tarafından
rica ederim canım umarım işe yarar :)
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Onada esim defteri boyama yazma defteri al hatta durumun varsa bir çanta al ödev zamanı hadi sende getir ödevlerini yapalım de onada birşey ler göster hadi senin ödevin boyama bunu bitirelim de bir yandanda büyüğe yaptır ancak boyle geçersin önüne hem boyle yaparsan kiskanmayida birakir
(2,474 puan) tarafından
Hatta bak agbinin öğretmeni mesaj armış bugün burayı boyacakmissin de yada gizliden ödevlerin arasına koy okuldan gelmis gibi  bir arkadaşın dediği gibi kandırırsın bir zaman si da hevesi gecer zaten
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Küçüğe kalem defter alıp ona da büyük okuldayken senin ödevin buralar desen, boyama yapsa daha iyi olmaz mı 
(656 puan) tarafından
Keşke bununla ikna olsa canım Ne yazık ki biraz akıllıdır ve kurnazdır çünkü büyük gelir gelmez mecburen ödevlere girişiyoruz O da sadece onu istiyor başka hiçbir kağıdı da kabul etmiyor benzerleri de olsa başka ödev kağıdı olsa onu bile kabul etmiyor elinde olanı istiyor
(5,492 puan) tarafından
Onu da anaokulu yada kreşe verme şansın yok mu
(656 puan) tarafından
Maalesef canim , ilçede oturuyorum burada 3 yaşındakilere anasınıfına almıyorlar ve özel kreş de yok burada.
0 oy
(402 puan) tarafından
Ona ait olan kitaplar ve defterler alın. Çizgi çalışması olan etkinlik kitapları var diğerinin ödevini yaptırırken onada ondan bir sayfa gösterin burası senin ödevin sen burayı yap abinde kendi ödevini diyin. Renkli değişik kalemler kızların çok hoşuna gidiyor. Benim evde fotokopi makinesi öğretmenin gönderdiği ödevi çekip ona veriyordum bu da senin ödevin hadi bakalım diyordum hem ilk okula giden oğlumda o neden yapmıyor diyemiyordu. Her türlü çözüm olmuştu bize.
(656 puan) tarafından
Aynen kesinlikle bundan sonra fotokopi çektireceğim mecbur
0 oy
tarafından

Benim de kızım 4 yaşında oda kıskanıyordu ama sizinki kadar değil bende ona küçük bı çanta aldım boyama kitabı ve kalemlik boya verdim ona şimdi oğluma karışmıyor artık oğlum ders yaptığı zaman gidip çantasını getirip resim yapar yazı yazar:D

(656 puan) tarafından
Sizinki maşallah Melek Melek benimki kurnazdır kendi eşyalarını kabul etmiyor onun da çantası boyama kitabı boya kalemleri var ama bizzat abisinin çizgi çalışması olan ödevini istiyor başka çizgi çalışmaları veriyorum onu da kabul etmiyor
tarafından
Aboo valla çok zor desene Allah kolaylık versin ben benim kıza fena diyordum ☺️
(656 puan) tarafından
Allah razı olsun canım :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bosveraldirma (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 236 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (729 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 184 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,713 cevap

34,944 kullanıcı

...