0 oy
861 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
18 aylık kızımı kaybettim..bi boşlukta gibiyim ne yapmalıyım.

25 Cevaplar

0 oy
(66 puan) tarafından
Başınız sağolsun ALLAH yardımciniz olsun kızınız cennette sizi bekliyor olacaktır Allah'ın izniyle 
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından

Rabbim peygamber sabrı versin. :(

0 oy
(1,569 puan) tarafından
Başınız sağolsun . Rabbim peygamber sabrı versin :(
0 oy
(153 puan) tarafından
Evladını kaybeden bir anne olarak şunu söyleyeyim. İnsan evladıyla bir parçasını da kaybediyor. Elbette gülüp eğleniyorsunuz çünkü hayat devam ediyor ama çocuğunuzu da hiç unutmuyorsunuz. Dışarıda bir çocuk gördüğünüz de, kafanızı akşam yastığa koyduğunuz da, sabah uyandığınızda aklınıza gelen ilk şey çocuğunuz oluyor. 

Ben size dini teselliler vermeyeceğim. Herkesin kendini teselli etme yöntemi farklıdır. Biz eşimle yeni yerler keşfetmeye keşfettiğimiz her yerle birlikte çocuğumuzu tekrar tekrar anmaya başladık. Onu hiçbir zaman unutmak istemiyoruz. O yüzden o ölüymüş gibi davranmıyoruz. Her gün onunla sesli konuşuyoruz. Her gün adını anmak için bileğimize adını dövme yaptırdık. 
(1 puan) tarafından
Bende öyle yapmaya çalışıyorum..ama çevrem öyle yap diyor.onlar beni anlamıyorlar . Rabbim kimseye göstermesin.keske beni anlamasaydiniz ama kaderimiz aynimis
(1 puan) tarafından
Çevrem böyle yapma diyor
(153 puan) tarafından
Evet bana da öyle diyorlar. Unut diyorlar, yenisini yaparsın diyorlar daha bir çok şey duydum. Olursa ikinci çocuğumu da çok severim ama ilk çocuğumun yerini doldurmaz. Hiçbir çocuk diğerinin yerini dolduramaz onu unutturamaz. İnsanlar niye bilmiyorum unutma taraftarı.
Ama bana hatırlamak daha iyi geliyor. Hergün onunla konuşmak sanki o varmış gibi devam etmek iyi geliyor. Bugün mezarına gittik. Yanımızda başka bir bebeğin mezarı vardı. Annesi o kadar güzel süslemiş ki mezarını renkli taşlar, çiçekler, bebekler koymuş. Belli ki o da evladını unutmamış. Bende mezarına oyuncaklarını götüreceğim. Sevdiği şeyleri almaya devam edip mezarına bırakacağım. Bırakın insanlar istediklerini desinler. Siz içinizden nasıl geliyorsa öyle yaşayın bu süreci. Bu acıyı sadece yaşayanlar bilir. Hiçbir tesellisi yok. Ama inanıyorum ki bizi hissediyorlar ve duyuyorlar o yüzden onu anmaktan hatırlamaktan hiç vazgeçmeyeceğim. Her zaman yanına minik de olsa bir oyuncakla gideceğim.
(1 puan) tarafından
Sizin kaç aylıktı
(1 puan) tarafından
Bende öyle yapacam çok güzel düşünmüş.bende unutmak istemiyorum.ama bazen o kadar suçluyorum ki kendimi acaba iyi bir anne olamadım mı diye Rabbim benden aldı
0 oy
(15,317 puan) tarafından
Başınız sagolsun Allah'ım rahmet eylesin. Şizlere sabır versin inşallah.Profesyonel destek almalısın . Ve manevi anlamda kendinj doldurmalisin. Bol bol dini kitaplar okuyabilirsin. Özellikle peygamber efendimiz sav hayatını anlatan Kitaplar olabilir. O da Hz. Fatıma hariç tüm çocuklarının vefatını görmüş bir baba çünkü. 

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,078 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Endora (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 333 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde linaaras (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 953 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 250 göst.