0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ben bu konu hakkında düşüncelerimi sunuyorum 25 yıla kadar yaa dişler dökülür yada saçlarıma aklar düşer belkide ölüp giderim SİZCE :):D 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından

Biz insallah ömür boyu beraber olucaz kocişimle rabbim kimsenin yuvasını bozmasın ❤️ dişler filan dökülmez insallah dur kız ben bunu anneme diyeyim kaynanama diyeyim:D

tarafından
Âmin inşallah ben seninle aynı fikirde değilim bizim adamla pek anlasamiyoz ama olsun  kaldı surda 14 yıl haha
tarafından
Hahahahaaaaa biz anlaşıyoruz çok şükür tabi arada tartışıyoruz
-Reklam-
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Omrumu curuttukten sonra ama iyi olur hakkimz ev temzilik yemekti bi karslgi olmali
tarafından
Bencede öyle olmalı benim 14 yılım kalmış :)
(1,151 puan) tarafından
Masllh darsi bizlere
0 oy
(91 puan) tarafından
Keşke 25 yıl evli kalana onca yıl ettiği hizmet, supurge ettiği saçları, yıpranan bedeni vb karşılığında gerçekten emeklilik hakki verseler. Ama sadece sigorta primlerini odeme hakki veriyorlar. Yani 25 yıl evli kalırsan ve sigorta primlerini cebinden ödersen emekli olabilirsin :) 
tarafından
Ama öyle yazmıyo ki hiç çalışmamış olana vede daha önceden sigortalı olupta işden çıkıp calismiyor olması gerekirmis
(91 puan) tarafından
Habertürk Gazetesi'nin haberinde yer alan teklife göre, SGK ile bağı olmayan kadınlardan, evliliklerinde en az 25 yılını tamamlayanlar, aylık ve gelir almaya hak kazanmamış olanlar, kanunda belirlenen yaş sınırı ve prim gün sayısı şartları dikkate alınmak kaydıyla ##kanunda belirlenen kazanç sınırları içinde hesaplanacak tutarları peşin ödeyerek veya borçlanarak ## yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilecek
(91 puan) tarafından
Koyu renkli yazamadim ama ## ile işaretledim. Teklif içinde böyle bir madde okudum ben. Oyle bedavaya kimseyi emekli yapmaz bunlar. Milyinlarca EYT liyi hak etmişken emekli etmiyorlar bizimi edecekler :)
0 oy
tarafından
Ay çalışınca da aynı şekerim ben okulu bitiresiye dişim çürüdü saçım beyazladı döküldü :D şimdi bebeğim doğsun biraz büyüsün işe başlıcam aynı olacak :D 
tarafından
Benim var bi 5 yıllık sigortam ancak 25 yıla kadar kim öle kim kala oğlan 18 yaşında olacak küçükde 14 olcak bende 39 olcam aslında çok mantıklı hahaa :))
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Ortalama 25 yasında evlense bi kadın 50 yaşında emekli :D oda 25 sene evli kalacağı kesin değil, hadi bakalım 25 sene sonra görüşürüz :))))) 
tarafından
Hahaa pek sanmıyorum 25 yıl evli olduğum yılları katarsam 14 yılım kalıyo ha gayret  :)
0 oy
tarafından
29 da evlendım . 54  yas ıdeal bence emeklilik için
tarafından
Cano bende 28 im şu anda ozamana kadarda 39 yaşında oluyorum 25 yılı tamamlayınca çocukların birisi 18 diğeri 14 oluyo ozamana kadar vay bee
0 oy
(650 puan) tarafından

Annem 42 yıllık evli, kadın sigorta ödeyip de emekli olacağım diye canı çıkıyor. Söyleyeyim de ödemesin:P

kızlar boşluğu bile toplu ödeme yapayım bir an önce bitsin istedim. Yok olmuyor.:wassat:

tarafından
Hahaa valla annene dede odemesin hiç olmasa cebine kalır :)
(650 puan) tarafından
Anneme beş yıl önce geriye dönük doğum borçlanması olacak denildi hala çıkmadı. Bu haberi de dikkat çekmek için yapıyorlar gibi. Olsun biz yararlanırız
0 oy
(15,969 puan) tarafından

2 yıl 20 yıl gibi geçti o da sayılır mı :ermm: geriye 5 yıl kalıyor 

tarafından
Hahaa dimi ama nasıl gecerki valla benim geçmiş bile 11 yıl 3 ay olmuş dile kolay
0 oy
(162 puan) tarafından

55 inde emekliyim o zaman yaşasın :D

tarafından
Hahaa pekde yaşlı sayilmaassin
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Imam nikahli olanlar ne olacak 
tarafından
Resmi olcak mış
(1,509 puan) tarafından
Imam nikahli olanlar yandi desene ayrica ben bu konuyu babama anlattim teklifi sunmakla kalirlar gerceklesmez dedi
0 oy
tarafından

25 yıl evli kalmak 25 yıl çalışmaktan daha zor çünkü :O

tarafından
Elin kahrını çekmek daha mantıklı geliyo bana hiç olmasa bir kaç saat görüyon evdekini hergün 7/24
0 oy
tarafından

O zamana kadar dayanirsak emekli oluruz :) :) 

tarafından
Benim 14 yılım varmış hahaa:)
tarafından
Benim daha 24 yillim var :)
0 oy
(732 puan) tarafından

Azmış yahuuu:P:D

tarafından
25 sene nedir bari 14 olaydı 4 yıl sonra emekli oluyodum tüh
(732 puan) tarafından
14 olsaydı ben emekli oluyordum iki aya kadar hahaaa

İlgili sorular