0 oy
321 göst.
Diğer kategorisinde (197 puan) tarafından
Günaydın kizlar malum bu sene herşey zam geldi fazlasıyla ve odun komurede aynı şekilde 1 tonu 2 bine aldigimiz kömür olmuş dokuz bin odunda öyle ne yapicaz bu kış düşün düşün bı çıkar yol bulamıyoruz burda 1+1 apartları var kirasi 2000 TL eşim bu kış oraya cikalim diyo ama zaten kirada oturuyorum iki yere nasıl kira vericez elektrik falan yinede durumunuza binlerce kez şükür rabbim olmayanların yardımcısı olsun ne yapicaz ya bı yağmur yağsa soğuklar başlar soba zamanı gelir sizler ne yapicaksiniz

13 Cevaplar

0 oy
(7,993 puan) tarafından
Doğalgaz yok mu 
(197 puan) tarafından
Yok cnm daha gelmemiş buraya kaloriferli evler var onlarda çok pahalı yıllık kira 25 bin
(7,993 puan) tarafından
Gerçi onada zam geldi
(197 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
(7,993 puan) tarafından
1 ton komur şimdi ne kadar
(197 puan) tarafından
9 bin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz pesin aldik 7000 e bir ton ama yetmez bebek de var bu sene
(197 puan) tarafından
Aynen bı ton yetmez bizde bı buçuk ton aliyoduk hersne
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Oğlum doğduğu sene soba kullandık.çok güzel ısındık ama sıkıntısı çok oldu 2.katta oturuyom odun ve kömürü eşim taşımaktsn helak oldu.geçrn sene klima ile ısınamadım koltukların altı su oldu alt üst dairem boş.bu sene kuralım çok soğuk günlerde yakalım diyoz ama.bilmiyom ya karar vermedim kömür çok aşırı pahalılanmış
(197 puan) tarafından
İki çocuk var bndede onlar için kurmak istiyorum ama diğer taraflar buz gibi mutfakta donucam geçen sene oğlumun eli yandı sobada o yuzdende korkuyoruz
(4,651 puan) tarafından
Evet işte o da var ya.evvelmsene oğlum küçüktü.şimdi evin içinde 4 dönüyo koşuyo zıplıyo.bilemedim
0 oy
tarafından
Eve değil dükkana odun aldık
0 oy
(11,399 puan) tarafından
Tonla değil torba torba alınacak artık galiba Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor hem kira hem yakıt faturalar market harcı derken bide cocuk varsa 2 kat zor
(197 puan) tarafından
Aynen valla iki çocukta var
(11,399 puan) tarafından
Cok zorlaştı gecim
0 oy
(435 puan) tarafından
Herkes olmus firsatci kal koloriferin kömürün kilosu 5000 olmus buradada bune ya Allahtan günah 
(197 puan) tarafından
Valla bu sene burda evi kaloriferli olanlarda yakıt almak yerinr aparta çıktı daha uygun gelir diye
0 oy
(16,081 puan) tarafından
Benim geçen seneden var çok şükür ki alsak da böyle pahalıya almıyoruz siz nasıl bu kadar pahalı alıyorsunuz ki. Biz 1 traktör odunu 2 bine alıyoruz. Kömürü zaten devlet dağıtmıştı geçen sene kış bittikten sonra dağıttıkları için kaldı daha kullanmadık 
(197 puan) tarafından
Nerde oturuyom cnm daha dün kayinpederim bı traktör odunu alti buçuk milyara aldi
(197 puan) tarafından
Kömür vizede dağıttı ama güzel yanmiyo cnm yarisi taş gibi kalıyor sobada
(16,081 puan) tarafından
Mardindeyim biz bu sene odun almadık ama bundan 15 20 gün önce eşim teyzesinin oğlu için bi adamla anlaştı bir traktör 2 buçuktan anlaştılar
(16,081 puan) tarafından
Bizim kömür güzeldi yanıyordu
0 oy
(618 puan) tarafından
Köyde olmak daha güzel diyom tezek bedava odun beleş bibtek mazot oda kaçak mazot derdim yok çok şükür :)))))
(197 puan) tarafından
Hangi koydesin kız gelelim oraya mazot sorun değil;))
(618 puan) tarafından
İgdirliyim cnm herşey organik tezegine kadar ;)))))
0 oy
(636 puan) tarafından
1 ton kömürü 5.700 e aldık. 

Köy yerinde yaşamanın faydaları olarak oduna da para vermiyoruz. Kuruyan ağaçları kesip yakıyoruz. 

Herşey çok pahalı. Allah yardımcımız olsun 
(197 puan) tarafından
Amin amin inslh
0 oy
(2,906 puan) tarafından
3 ton aldık

8 bin tuttu odun 
0 oy
(770 puan) tarafından
Vallaha daha alamadık nasıl alacaz onu düşünüyoruz yeni taşındık sobalı eve  maaşı alır almaz kömür alacaz diger ayda odun alacaz nasil olur bilmiyorum artik çok zor zamanlardayız Rabbim yardımcımız olsun inşallah 
(197 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(6,233 puan) tarafından

Orası neresi öyle bir ton kömür 9.000 Ben Erzurum'da yaşıyorum Tayyip kömürleri bizim burada öyle diyorlar en kaliteli olanlar onlar o da tonu 6.000 lira Ha bir de devlet kömür veriyor beleş onu da kullanmayan satıyor onu 2000 lira yani Erzurum kadar soğuk bir yerde bile fiyatları böyleyken Orası neden o kadar yüksek anlamadım

Ben de köydeyim soba kullanıyorum devletin verdiği kömür çok fazla külü çıktığı için onu satıp yerine tayıp kömürleri alıyoruz üzerine para koyup onun en azından hem kilo az çıkıyor hem de külüne su döküp tekrardan yaktığın zaman yine yanıyor hem de daha çok yanıyor

Oduna da para vermiyoruz kendi agaçlarımız var kuruyunca kesiyoruz 
(6,233 puan) tarafından
Bebeğim O da kömürün En iyisi onun ismi burada Tayyip kömürü derler kooperatiften alıyoruz Ben mesela bu Tayyip kömürünün bir torbasını Ben 4 gün yakıyorum ve o 4 günde külü çok az çıkıyor sobanın kendi kovasıyla birlikte o 4 günde Fakat normal devletin verdiği kömür ise bir torbayı bir günde yakıyorum o kadar çok külü var ki 3-4 kova kül döküyorum
(6,233 puan) tarafından
Aynen öyle
(6,233 puan) tarafından
Baksana gülüm post sahibi 9 bin demiş
Pahalı ama şöyle düşün 1 ton alıyoruz kasımdan haziran ayına kadar
Ama diğer kömür devlet 2 ton veriyor kış ortasında bitiyor birdaha almak zorunda kalıyorsun bu kez de o devlet kömürü başta satan satmış daha yok mecbur gidip yeniden bu kömürden almak zorundasın 2 türlü zarar
(197 puan) tarafından
Muş tayiz cnm  valla burda en iyi kömür şah kök yani top kömür onunda fiyatı öyle 8  9 arası değişiyor yardım kömürde dediğin gibi külü çok oluyo onu satacaz zaten
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ne kadar pahalı ya doğalgaz daha ucuza geliyo valla
tarafından
Evet bizde  tüp te sıcak suda var Allaha şükür
(197 puan) tarafından
Sözde burayada gelicek doğalgaz daha yetişmedi bir türlü

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 395 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde 021821 (1,416 puan) tarafından soruldu
0 oy