0 oy
342 göst.
Diğer kategorisinde (10,903 puan) tarafından
Kızımın sınıfında bir cocukta bit görmüş ögretmenimiz. Veli uyarılmış. Fakat korkuyorum. Ögretmen herkes kontrol yapsın dedi. Kac defa kontrol ettim. Taradım bit taragıyla vaesa 1 tanw bile göreyim diye. Birde okul için paranitin spreyini aldım. Peki baska ne yapabilirim. Kızın sacı uzun, benim uzun. 

19 Cevaplar

+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Lavanta yağı al yakasına damlat bı damla
(10,903 puan) tarafından
Onu da alayım canım
(812 puan) tarafından
Bunu artiladim benim yengem de çok yapardı lavanta yağını
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay ıllet bırsey ısmını duyunca kasınıyorum ben bıt tokaları falan varmıs onları taksan
(10,903 puan) tarafından
Canı sordum eczaneye. Bana o tokaların ömrü 3 gun dedi. Sonra korumuyormuş. Mesela sabah cıkarken takcam eve geldigi gibi cıkartıp kafasından ava almayacak bir posetle bogacahım ki etkisi biraz sursun. Eger acıkta kalırsa 3 gunden sonra korumaz dedi. Bende bu spreyi aldım. Ama guvenemiyorum spteye. Eskiden kaferun vardı. Yakaya dikilirdi. Ondam da bulamadım
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında. Bitlendik ama nasıl oldu nereden oldu bilmiyorum. Zor kurtulduk. En etkili ürünler paranitin ürünü. Sonrası da ise lavanta kokusunu sevmediğini duydum. Lavanta suyu kaynattim lavanta kolonyası aldım. Yakasına saçına falan sıkıyorum onlem amaçlı. Çok illet pislik bişey ya
(10,903 puan) tarafından
Cok korkuyorum karılırız diye. Duydugumdan beri tüm vücüdüm kasınıyor.
(5,323 puan) tarafından
Bitlenen çocuk bı iki gün gelmesin okula annesi temizlesin iyice
(10,903 puan) tarafından
Yani allahnaskına. Hiç mi bakmazsın cocugunun kafasına bir oksamazsın öpmezsin. İnsan görür ya. Ögretmen görene kadar demekki karıldı yavrucak
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Yakaya takılan rozet gibi bişey vardı sanki. Tokayla aynı mantık mı tam bilmiyorum. 
(10,903 puan) tarafından
Ona da bakayım. Cıkdırcam. Bir kac cesit onlem alayım diyorum
(3,491 puan) tarafından
Bulamazsan uçucu yağlardan al kızının ensesine sür, cebine koyarsın zaman zaman kendisi de damlatır, kokusundan gelmezler. Sevdiğiniz bi koku olsun ki kızın kendisi rahatsız olmasın. Limon mandalin biberiye okaliptus vs
(3,491 puan) tarafından
Kaliteli bi yağ alırsan yağ lekesi vs bırakmaz merak etme.
(10,903 puan) tarafından
Paranitin öyle birseyini aldım sprey yakalara bir fısta kafasının ustune sıklıyor yagsız. Boyle nane nane kokuyor
0 oy
tarafından
Bit tokaları bit rozeti falan var eczanelerde onlardan al 
(10,903 puan) tarafından
Bit rokası bir halta yaramıyormuş eczacı soyledi ondan almadım
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Pit şampuanı al, normal şampuanına biraz ilave et
(10,903 puan) tarafından
Olur mu kız oyle. Annemde bit sampuanı al haftada 1 kere yıka dedi
(3,244 puan) tarafından
Annenin dediğide iyi canım.
Her Şampuanın içeriğindeki dimeticol (dimetilamine) pitlenmeye karşı kimyasal.
Hatta duşdan sonra en son sirkeli suylada saçını durulaya bilirsin.
(10,903 puan) tarafından
Sirke aklıma geldi de kokar diye vazgectim
0 oy
(4,228 puan) tarafından
Bit tokasi, bileklik, yakaya takilan rozet gibi urunler var bildigim,saclarini bi zaman topuz falan yap bari. İnsallah gelmez
(10,903 puan) tarafından
Korkuyorum. Cok igreniyorum
0 oy
(35 puan) tarafından
Kızın daha küçük biliyorum ama saç boyamak bit gelmesini engelliyor bir tutam da olsa engel
(10,903 puan) tarafından
Engel ama kuzum hepsini boyamal lazım. Bem boyayacagım mesela şimdi önlem olsun diye
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bit tokası var eczanede alın takın
(10,903 puan) tarafından
Sordum eczacı bir halta yaramıyor dedi
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Saçlarına lavanta yağı kullan ve kafirun otu al kıyafetlerinin ensesine dik canım 
(10,903 puan) tarafından
Kaferunu aradım canım eczaneler bizde yok dedi. Eskiden satarlardı. Aktar bulursam alcam
(3,147 puan) tarafından
Aktarda vardır canım
0 oy
tarafından
Çok kötü bir şey bende o gün kaynanamda zıplayan bişey gördüm. Onun evi çocuk yuvası gibi zaten ayda bir gidiyoruz onu da görünce 3 gün kızımın saçını inceledim bit,sirke var mı diye çok zor bı durum insaAllah bulaşmaz 
(10,903 puan) tarafından
İnşallah. Cocuk bunlar oynuyorlar sarılıyorlar. Kimde oldugunu biz bilmiyoruz
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Kızının boynuna lavanta yağı damlat kulak arkasına saçlarını örülü tut ve bit tokası kullan 
(10,903 puan) tarafından
Kız nasıl örtülü tutcam
0 oy
(7,949 puan) tarafından
2 ay önce biz ailecek bitlendik hayatımda bit görmediğim için nasıl bişey bilmiyordum bakıyordum bişey yoktu ama çok fena kasiniyorduk megersem yumurtaları gözümün önündeydi ben anlamıyordum 3 kutu şampuan aldım evdede bir tane yarım vardı anca kurtulduk gerçekten iğrenç bişey bu arada biti eve eşim getirmişti okey oynamaya giderken ordan kapmisti onda çok bizde azvardi 
(10,903 puan) tarafından
Evet getirende daha cok oluyormuş onu duydum. Ne kadar süre sonra bocekler görülüyor. Ben kontrol editorum ama bende anlamam sirke nasıl. Annem olsaydı anlardı ama ben bilmiyorum
(7,949 puan) tarafından
Sirke uzun sarı parlak ve dolu gibi içi yani böyle tombul gibi iğrenç ama patlatinca ses çıkıyor ilk patlatigimda çığlık atıp koştum evde bir tur attım iğrenmekten:) hala pskolojim düzelmemis geçende kizimin saçına baktkm eşime baktım eşim sen iyi değilsin dedi sayende değilim dedim
(10,903 puan) tarafından
İnsan korkuyor. Duydugumdan beri tum vucudum kasınıyor
0 oy
(2,572 puan) tarafından

image

Ortaokulda saçım bitten kurtulmazdi.Annem en son bunu alıp denemisti.O günden beri hiç görmedim dahs
(10,903 puan) tarafından
Brmde paranitin buna benzerini aldım. Sıkıyorum
(2,572 puan) tarafından
Yanında çok ince demir bi tarak oluyo.Ondan varsa her gün bi kaç kere tara
(10,903 puan) tarafından
Aldım ondan da tarıyorum
0 oy
(42 puan) tarafından
Bilmem yaparmisin ama sac boyali olunca gelmeye diyorlar. Tabiki cocuk diye nasil olur. Belki sir 3-4 cm alıp boyayabilirsin belki. 
(10,903 puan) tarafından
Yok boyamam. Daha 8 yasında.
(10,903 puan) tarafından
Kemdim boyucam ama
0 oy
tarafından
Bit şampuanı ve bit tokası al canım 

Her banyo yapmasında sur kafasına birde sık aralikli taraklar oluyor onunla tara kontrol et hep
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Lavanta yağına gelmiyor diye biliyorum bide bit tokalari oluyor ondan da deneyebilirsin 
0 oy
tarafından
Adini duyunca hemen bi kasinti tutuyo brni
(10,903 puan) tarafından
Beni de kac gundır sutekli cocugun kafasına bakıyorum
0 oy
(811 puan) tarafından
Lavanta yağı kullanın saçlarına geceden sürüp sabaha yıkayın bit sirke gelmez 
(10,903 puan) tarafından
Ben bir aktara gideyim. Lavanta yagını herkes onerdi debeyimmsagol canım
(811 puan) tarafından
Rica ederim canım geçmiş olsun şifa olsun inşallah