0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şuan fabrikada asgari ücrete calisiyor eski calistigi marketten gorusmeye cagirdilar bugun ordanda 7 

7.500 gibi maas söyliceklerdir ama fabrikadaki ustasi cikma işi ögrenmeye bak burda şuan zor ama ileride bunun karsiligini alicaksin demiş işide cok karisik 2.3 seneye anca ögrenirim diyor ya cok kararsiz bende sen hangisinde calismak istiyodan calis diorm siz olsaniz bu durumda ne derdiniz

18 Cevaplar

0 oy
(2,291 puan) tarafından
Fabrikada isi ne ki 
tarafından
Evet adam 2024 de sen tamamsin ozman istddgin yere git bu isi yap cok guzel alirsin senin gbi adamin markette ne isi var demis Bya begenmis calismasini ama eşimde suan 7.500 e anlassam asgari icrete zam geldiginde bin tl dha zam olcak bana markette diyor iyicr kendini cikmaza soktu resmen
(2,291 puan) tarafından
Aman sabretsjn biraz bence gelrcegi icin markette ne uzalir ne kisalir asgari ucretin 2 bin ustu alir anca
(966 puan) tarafından
Benim kaynim da ben evlenirken o ise girdi canm isi suan tam biliyo ve guzel para kazaniuo bilgin olsun.
tarafından
Tesekkur ederim canim konusacahgim
tarafından
Eşimin kardeşi de siensi de çalışıyor  15 20 bin lira maaş alıyor. Eşin işi öğrenmeye baksın emeksiz yemek olmuyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hangisinden daha fazla para kazanıyorsa onda kalsın 
0 oy
(484 puan) tarafından
Marketye bi gelecegi olmaz canim esim bim de çalışıyordu magaza sorumluluguna kadar yukseldi bir sene sonra bi bahaneden toplu cikarma yaptilar 35 kisi ile birlikte esimi de usulsüzlük sebebi ile isten attilar o yuzden bence bi meslek edinmesi cok daha iyi ileridi acisindan 
tarafından
Tesekkur ederim canim konusucam
0 oy
(1,767 puan) tarafından
Fabrikada işi öğrensin derim kendi memleketimde bir kaç fabrika kapandı. En azından böyle bir durumla karşılaştığında tecrübesi olur başka yerde rahatlıkla çalışır. Market pek tecrübe katmaz.
tarafından
Tesekkur ederim canim konusucam
0 oy
(633 puan) tarafından
Benim kardeşim mühendis şuan staj görüyor. Staj gördüğü ustada kardeşime Cnc üzerinde ilerle kendini geliştir her yere rahatlıkla girersin demiş. Bence eşin fabrikada biraz dişini sıksın çünkü öğrenirse sizin geleceğiniz açısından çok iyi olur 
tarafından
Evet eşimde cnc de canim
0 oy
(13,841 puan) tarafından
İşi öğrensin bence daha iyi olur ileri de Allah korusun ama çiksa bile rahatça iş bulur hem maaşı da iyi olur zamanla
0 oy
(802 puan) tarafından
Uata basini dinlesin cnc daha iyi tabiki ölmez meslek. Kendisini o alanda gelistirmeye baksin eşinin heves ve azmiyle daha kısa surede ogrenebilir. Cnc torna mi eksenler mi bilemiyorum hangi tarafi ogreniyor. 3 ve5 eksen bilenler daha fazla maas aliyor sadece torna bilenlere gore. Esin destekleyen usta basi bulmuş ne kadar ogrenirse o kadar iyi kendisi icin
tarafından
İşlem merkezimde canim orasi cok daha iyiymis para konusunds
(802 puan) tarafından
Islem merkezi dedigin bilgisayar basinda mi
tarafından
Hayir camim tokmak  ama islem merkezi diye geciyormus orasi
(802 puan) tarafından
Anladim canim o kismi bilmiyorum ogrensin isin icine girince surekli kendisini gelistirsin.gelistirdikce maasi artiyor cunku
0 oy
(777 puan) tarafından
Canım bence işini kavrayacak gibiyse orda kalsın bi sürü zorluğunu çekip meyvesini yemeniz taraftarındayım ben hem bilgisi olur markette ne öğrenebilir ki 
tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(579 puan) tarafından
Bence fabrikada kalsın canım usta başı haklı. Markette ne kadar kalabilir ne kadar ilerleyebilir ki. Ama en azından fabrikada işi de öğrenir bir mesleği olur hem de sürekli işi olursa emeklilik için vs de çok iyi olur. O 1000 liraya bakmasın işin garantisne baksın 
tarafından
Evet haklisin tesekkur ederim canim
0 oy
(2,809 puan) tarafından
Fabrika iyidir bacım markete güven olmuyo 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Market işi her zaman bulunur. İş öğrensin mesleği olsun
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kesinlikle fabrikada kalsın meslek öğrenmek her zaman işine yarar ben hiç yaşlı markette çalışan görmedim dayanması lazım 
0 oy
(5,023 puan) tarafından
Canım babamin fabrikasında CNC makina usta başları var çok önemli bir meslek ve aylık 15-20 bin alıyor ustalar bence fabrikada işi öğrensin derim sanayi her zaman kazandirir
0 oy
(415 puan) tarafından
Madem ki ileride iyi bi maaşı ve mesleği olucak dişini sıksın işi öğrenmeye baksın ilerde çok pişman olur.. geleceğini düşünsün markette yerinde sayıp duracak 
0 oy
tarafından
Ben markette çalıştım hiç bir faydası yok gelcek vaad eden bir iş değil fabrikayı bence bırakmasın
0 oy
(5,000 puan) tarafından
Nizimfabrika var ustalar çok iyi para alıyor işi bilen öle bilmeuen arasında çok fark var doğru demiş adam
0 oy
tarafından
Bence meslek öğrensin 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım ülkenen aranan mesleği cnc makinaları bende kaynım sağlıktaydı kızdım ettim mesleğe o bölüme aldırdım gerçi herkes kendileri yapmış gibi davranıyor ama neyse Almanya'da bile o iş için işçi alıo yüksek maaşla bencede fabrikada çalışsın öğrensin çok rahat eder 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 106 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde Cmks (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 143 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 115 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 8mayıs (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 212 göst.
9 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde YavuzSelimin annesii (19 puan) tarafından soruldu

381,817 soru

11,431,037 cevap

34,992 kullanıcı

...