0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde (1,404 puan) tarafından
Kizlar ben sağlik lisesi mezunuyum,universite okumak istiyorum ama sağlik alaninda değil,kucuklüğümden belli siyasete hep ilgim vardi,yunus polisi olamayi,baba mesleği olan asker olmayi cok isterdim. Şuan öyle birsey yapamam o yuzden askerlik ve polisliği bi kenara birakip siyasal bilimler okumak istiyorum. 

Var mi aranizda siyasal bilimler mezunu olan 

Siyasal bilimlerden mezun olsam ne tür alanlarda çalisabilirim ? Kamu alaninda calisabiliyorum onu biliyorum.. 

Bide açiktan siyasal bilimler okuna biliyormu

2 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
Sen hangi bölümlerde çalışmak istiyorsun ki siyasal bilimleri tercih edeceksin ? Açıktan siyaset bilimi ve kamu yönetimi var ama her bölüm gibi bitirip KPSS ile biryere girebilirsin. Normal okumak için baya bir puan gerekiyor diye biliyorum. 
(1,404 puan) tarafından
Bölge ve politika uzmani olabilir yada müfettişlik olabilir. Puan konusunda bilgim yok arastirdim ama bi sonuca varamadim maalesef kpss sart onu biliyorum çalişmaya basladim bile. Sorumu şöyle duzeltiyim siyasal bilimler mezunu olsam kpss de iyi puan alsam atama cabuk olur mu mesela
(1,160 puan) tarafından
Gerçekçi olmak gerekirse atamayı geç o bölümü kazanmak aşırı zor söyleyeyim. Şuan puanlar çok yüksek. Eğer devlet kurumuna memur olmak filan istiyorsan açıktan adalet bölümünü okuyabilirsin. Benim arkadaşım açıktan adalet okudu kpss ile memur oldu. Tek şart KPSS puanının güzel olması.
(1,404 puan) tarafından
Evet benim kuzenimde adalet okudu ama turk telekomda memur olarak işe başladi. Yani doğru diyosun bi cocukla o kadar sıkı calisip kazanmak zor olur bilemedim yaa herkes senin meslegin zaten belli hemsire ol diyolar ama istemiyorum yani sağlik lisesi mezunu olmam hemsire ebe olmam gerektigini göstermiyo hem istedigim bi işte ne kadar başarili olabilirim ki zaten :/ tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
(290 puan) tarafından
Ben siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okudum çok pişmanım keske başka bi bölüm okusaydım ne doğru düzgün ataması var olan atama da yüksek puan ve torpil istiyor yani ben şahsen tavsiye etmem canım 
(1,404 puan) tarafından
Yaa deme öyle yaa atamasi cok zor dedi babamda. Torpilse söz konusunu en âlasini yaptirirm babama ama asla ben veya babam özellikle babam o hakka girmez :) puani kac acaba
(290 puan) tarafından
Puanı üniversiteye göre değişir eğer böyle bi bölümde gerçekten güzel yerlere gelmek istersen Boğaziçi Marmara tarzı üniversiteden mezun olmalısın ve İngilizce anadil seviyesi + farklı bir dil mutlaka bileceksin yoksa normal bi Üniversite de ve dil bilmeyerek sadece bi diploma alırsın bu bölümler böyle kurumlar genelde sınavlarını kendi yapıyor hem sınavdan belli bi puan alacaksın 80 tarzı hem YDS puanı güzel istiyorlar ve sonrası mülakat ..
(2,830 puan) tarafından
Tam yorum yazmaya girdim bu yorumu gördüm aynısını yazacaktım İremkuşum. Hiç gerek yok git başka bir bölüm oku memur olabileceğin. Bende Kamu Yönetimi mezunuyum ve okuduğuna pişman olanlardanım. Keşke başka bir bölüm okusaydım.
(1,404 puan) tarafından
Yani 1 cocukla cok zirve puanlar alamam zaten. Ben umudumu kesiyim siyasal bilimlerden :)
Aşkım sosyal hizmetler düşünüyim bide oda sevdiğim alanlardan biri

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,885 göst.
0 oy
0 cevap 55 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 101 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Busraaa1 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 78 göst.