0 oy
370 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar sorum tecrübeli annelere. Tercih hakkım var mı bilmiyorum bu hafta gitcm doktora şayet tercih hakkımız varsa normal yada sezeryan olarak. Sizce hangisini tercih etmeliyim.  Normal doğum istiyorum aslında ama o sancılara dayanamam gibi geliyor. Canım çok çok az  . adet sancısında bile perişan oluyorum. Doğum sancısını düşünemiyorum bile. O yüzden çok korkuyorum. İlk gebeliğim.. Sezeryan daha mı kolay olur sizce. En azından uyuşukluk geçse bile normal doğum kadar acıtmaz.değil mi ?  Çok kararsızım.  Siz  sanki tercih hakkım varmış gibi yorumlayın sezeryan yada normal doğum 

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani kosiye bagli ve o sarta bebekte sikinti yoksa normal en iyisi evet zor ama sezeryan daha zor kendini normal doguma hazırla eger normal olsada o ani yaşa simdiden korkutma kendini akışına bırak bence 
-Reklam-
0 oy
(454 puan) tarafından
Normal dogumda dogurana kadar acı çekiyorsun sonrasından sanki hiç doğum yapmamışsın ama sezeryan da sonrasında acı çekiyorsun normal doğum yaptım iyi ki normal doğurdum hakkından hayırlısı olsun 
0 oy
tarafından
Ben zorunlu sezeryan oldum bebeğim tersti ama sancı da çektim doğumum baslamis meğerse sezeryan masasında çok sıklasmıstı hatta ikisininde kendine göre zorlukları var. Ama bebeğim ters olmasaydı ben normal isterdim. Ben çabuk iyilestim kendimi hasta gibi görmedim acı esigim de yüksektir ona rağmen birine muhtaç olmak zor oluyor bebeğine bakmak bile zorluyor yani ilk zamanlar 
0 oy
(7,973 puan) tarafından
Sezeryan yaptım memnunum :D
0 oy
(2,711 puan) tarafından
2 sezeryan geçirdim her doğumun acısı vardır bunu bilmemiz gerek acısız sancısız hiçbir doğum yok normal doğumda doğururken acısı var ama sezeryanın 1 haftadan fazla acısı var. Velhasılkelam normal doğuma müsaitsen vazgeçme,, 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Devlette tercih hakkın yok özelde var kimine göre normal iyiyken kimine sezeryan iyidir bu kişi ile alakalı ama bırak doğumunu bebeğin belirlesin
0 oy
tarafından
Mecburi sezeryan oldum. Uyuşukluk gidince çok kötü hela o ilk ayağa kalkma çok zordu nefes dahi alamadım.  Normal doğum yapacakken sezeryana döndüm ikisini de tatmış biri olarak normal doğum derim,  6 ay oldu doğum oldu hâlâ sızlar orası 
0 oy
(695 puan) tarafından
Tabiki de normal o anlık sancı çekeceksin tabiki de doğum sonuçta kolay değil  ama sezeryanla doğumdan kat kat daha iyi 
0 oy
(48,973 puan) tarafından
benim kendi sancim yoktu suni sancı verdiler hissetmedim normal dogum denendi sezeryan oldum o kadar ugrasana kadar keske direkt sezeryana alsalardi
0 oy
(3,559 puan) tarafından
Bebekte sende sağlık sorunu yoksa sakın sezaryen olma sakın bile bile bıçak altına yatmak bana saçma geliyor sezaryen doğumdan sonra başlıyor ağrısı sızısı hiç bir artı yönü yok Kalp hastası olmasam asla sezaryen olmam 
0 oy
(13,854 puan) tarafından
Normal doğum bence herhangi bir mantıklı gerekçesi yoksa sezeryan olmamalı daha önce normal doğum yapmış biri olarak öyle diyorum başka ameliyat oldum sezaryan değil ama yine de zorluğu vardır disardan müdahale ama bazı normal doğumlar var çok dikişli oluyor  benimki mesela baya bebeği kucağıma alamadım çok zorlandım ama yine de deneyimi güzeldi 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
36 haftalıkken suyum geldi dogum başladı. Tercih hakkım vardı. Benimde ilk dogumumdu. Ben normal doğumu istedim. Açılmam çok yavaş ilerledi 10 saat boyunca aralıksız suni sancı aldım. Özellikle son iki saati sana anlatıp korkutmak istemem. Amaa...

Dikişsiz bir dogum yaptım. Dogum ani 15 dakika sürdü 3 ıkinmada doğdu kizim. Dikişsiz olduğu için dogum sonrası inanılmaz rahattı. Ne ağrı ne sizi. Sanki onları hiç yaşamamış gibi oldum. Yalan yok son dakika artık dayanamayıp sezeryan istedim. Beni ameliyathane ye indirdirler. Doktorum son bi kez bakmak istedi kafası gelmiş. Ben dogumhanede değil, sezeryan için indiğim ameliyathane de dogum yaptım. Zor mu dersen evet zor. Ama doğumun her türlüsü zor. Buna psikolojini hazırlamanı öneririm. Dogumun ne şekilde olursa olsun...
0 oy
tarafından
Bende korkiyordum canim azdir sezeryan oldum canim belden uyusmali.oglumunun dogdugu ani kacirmak istemedim 2 gunde toparlandim hic zorlanmadim hic amaaaa belimdeki agriyi hala çekiyorum önceden markette reonculuk yapiyordum ne isler yapiodm suan biraz yorulsam hemen belime vuruyor cok kotu oluyor yapicaksanda belden uyusma yapma tavsiyem ama suan ki aklim olsa inan o agriyi sanciyi aciyi ceker normal yapardim cnku sutumde hemen gelmedi emziriodum ama bos emiyormua sarilik oldu mama takviyesiyle duzelttik 1 hafta sutum gelsin die neler yaptm surekli agliyodum nie gelmio die yaa normal dogum gercekten doktorum cok israr etmişti normal yap die ama ben sezeryan oldum hemde 40.ci haftada 38 de covid oldum doktor 40a kadar bekleyelim dedi normal olur die dusundu ama oglumun niyeti yoktu gelmeye 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 103 göst.
20 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 284 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde YENGEC (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 116 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde 28smyrylmz (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 321 göst.