0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (1,391 puan) tarafından
Sadece anne sütü alıyor bakiyirum milletin ve kcocugu u 8/9kilo mama vermem gerekir mi zayifmi kızım bilmiyorum 

19 Cevaplar

+2 oy
(9,617 puan) tarafından
Sen şimdiden komşu çocuğuyla çovupunu kıyaslamaya başlamışsın çok kilo marifet mi kilodu gayet normal 
-Reklam-
0 oy
tarafından
7200 ile 8 kilo arasında ne fark varki mama vericeksin 
(1,391 puan) tarafından
Bir bebek için 800gram bence baya fark demek
tarafından
Mama vermeni gerektirecek bir durum yok ama kilosu iyi bence kızımda o ayda öyleydi doktor iyi diyordu
(1,391 puan) tarafından
Anladım ebe iyi dedi ama şimdi mlllet yazıyor hepsi bizden kilolu o yüzden kafam takıldı
tarafından
Yeterli anne sütü alıyorsa sağlığı yerindeyse kilosunun hiç bir önemi yok emin ol
(1,391 puan) tarafından
Doğru canım şimdilik şükür sikintimiz yok inşallah herkesin bebisi saglkli büyür sağol canım
0 oy
(395 puan) tarafından
Tabkkide zayif degil benim kizim 11 aylik 9 kilo  bana normal geliyor kilosu
0 oy
tarafından
Hiç bir zaman çocuğunuzu başka çocuklarla karşılaştırmayın bu doğru bir davranış değil malesef bende hep karşılaştırırdım ama artık bunu yapmıyorum her çocuğun gelişimi farklıdır kilolu bebek sağlıklı bebek değildir benim oğlumda 16 aylık 10.250 gram maşallah yemek sıkıntımız yok öğünlerinide atlamam sağlıklı beslemeye çok özen gösteririm ama hareketli bir bebek kilo tutmuyor önemli olan bebeğinin sağlıklı olması kilosuna takma yani 
0 oy
tarafından
Doğum kilosuna göre bakın boyuna persentile bence gayet iyi eğer doktorunuz bir sorun görmediyse
0 oy
(229 puan) tarafından
Bebeğinin doğum kilosu nedir
(1,391 puan) tarafından
3495 doğdu hstabe cikisimiz3150 idi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
11 aylık 10 gün sonra bir yaşına girecek 7600:/ malesef kilo alımımız yavaş
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kac dogdu asıl mesele o
(1,391 puan) tarafından
3495gdogdu ahstane cikisi3100gramdi
(9,247 puan) tarafından
2490 dogmustu benimki 6 ayllıkken 7700 müş .suan 9.5 10 falan 13 aylık
0 oy
tarafından
Milletle kendinizi ne zaman kıyaslamayı bırakacaksınız??? Kilo mu önemli sağlıklı olması mı 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Gayet iyi bence. Hiç kafaya takma
0 oy
tarafından
Kız benim bebem 1 yaşında 8 kilo 600 gram :D 

Çok vitamin ve  doktora götürdüm en son özel bı doktora götürdüm kızımla rahat 45 dk oynadı ilgilendi sonra döndü dediki bu çocuk zehir gibi (maşallah) hiç biseysi yok genetik olabilir hareketli olduğu için de almayabilir hiç dert etme tahlillerde de biseyok sürekli vitamin değiştirip dayama çocuğa dedi bende bıraktım maşallah ogununu güzel yiyor meyvesini felan ama almıyor bebekkende zayıftı hep zayıf o yüzden babam felan yağ karincam diye sever sıkıntı etme
0 oy
(546 puan) tarafından
Bu bebeler fabrikadan cikma robot mu da her bebek boy kilo ayni olacak anlamiyorum bu sistemi surekli boy kilo baktirip annelerinde aklini bulandiriyolar biz hepimiz ayni kilo ve boyda degilsek bence bebeklere de boyle yuklenilmemeli milletin bebegi 9 kg ama hastaliklari var belki 9 kg olunca ne degisecek ben sagligina bakarim saglikli beslenmesine geregi olmadigi halde mamalarla sagliksiz gidalarla hormonlu tavuk gibi sisirmeye calisiyolar yavrulari yazik 
0 oy
tarafından
Kız neresi az? Kızım 11 aylık kontrolünde 8.400 Dü. 
0 oy
(4,261 puan) tarafından
Kac kilo dogdu kizin 6 aylik iken dogdugu kilonun  iki kati ise doktorlar bunu iyi sayiyor
0 oy
(114 puan) tarafından
Kucukoglum 2.5 aylık 7 kilo sadece anne sütü alıyor. 
(1,391 puan) tarafından
Anaaa masallah
0 oy
(143 puan) tarafından
Kızım 3 buçuk aylıkken o kilodaydi ama benimki kilolu bebek seninki normal bence
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kız kimseyle kıyaslama benim 4 aylık oğlum var 9 buçuk kilo 20 aylık kızım var 10 buçuk kilo sağlıklı olsunlar yeter 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
bazı bebekler kiloya değil, boya veriyor. yani milletin çocuğu şöyle, böyle diyince hos durmadı sanki. her bebek farklidir. Sağlıklı olsun yeter. herşey düzene oturur merak etmeyin.=)
(1,391 puan) tarafından
Tmm canım
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benim kizimda 6 ay 15 ginluk 7 bucuk kilo 2 ay anne sütü gerisi mama almayan cocuk mamaylada almıyor diğer kızıma yaradi buna yok her cocuk ayni değil ben ablasiyla bile kıyas yapmıyorum sende yapma

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 145 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde tugcevepars (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 64 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
5 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (220 puan) tarafından soruldu

380,175 soru

11,381,174 cevap

34,874 kullanıcı

...