0 oy
139 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar yarin bizim evlilimizin 4. Senesi eşim bugün bana 3 tane gram altın almış ben yüzük kolye bileklik hiç takmam öyle şeyleri oda yanımda dursun istedigim bisey olur satar kullanırım diye düşünmüş bende kendimce düşündüm ki satıp Robot süpürge alırım dedim akşam eltim geldi ona gösterdim alay etti bunlar 22 ayar diye gramdan ayar olur mu bide kötü mü bunlar para etmez mi alaycı gülünce üzüldüm ya 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Eltin kiskanmis heralde gram altında ayarı olurmu bilmiyorum hiç duymadım 22 ayar altın düşük değil

Birşey aldığında böyle insanlara gösterme gözleri kalır sonra  
(75 puan) tarafından
Ben gram altının ayarı olduğunu ilk defa duydum hiç bilmiyorum altın olaylarını çok ilgilisi değilim zaten bosey diyemedim ona
tarafından
Saçma sapan insanlarla arana mesafe koy bence bu ne kıskançlık benim düğünde takılan altınların hepsi 22 ayar düşük bir altın değil cahil cahil konuşmasın böylelerine gıcık oluyorum
(75 puan) tarafından
Benim düğünümde hiç altınim olmadığı için bilmiyorum yani evlendik eşim arada böyle altınlar aldı neresinde yazıyor hiç bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,505 puan) tarafından
22 ayar tabi ki kötü değil uzun vadeli yatırım yapmak istersen 24 ayar alırsın onu kuyumcu soruyor zaten 22 ayar bilezik var kötü mıymış yani herkesin bileziği 22 ayar mesela.
(75 puan) tarafından
Dediki mesela normal gram altın 1050 lira bunlar ucuz 800 900 lira
(1,505 puan) tarafından
O doğru fiyat farkı oluyor arada illaki ama çok çok bı fark yok yani
0 oy
(12,758 puan) tarafından
Eltin kıskanmış 

Yatırımlık altın 22 yada 24 ayar tercih edilir ye para  etmesin ikisinin  arasında çok cüzi fark var
(75 puan) tarafından
Dediki normal gram altın 1050 lira bunlar 800 900 lira
0 oy
(2,751 puan) tarafından
Bende geçen iki tane aldm sa 22 ayar gram alfn da niye olmazmis sormadin mi kuş beyinliye ( simdik kuscagizlar anlinirlar da bnden  ) 

Sende az laf sokaydin ya gulerekten :D
(75 puan) tarafından
Ben bu konuda bisey bilmediğim için susmayı tercih ettim öylece kaldım
0 oy
(986 puan) tarafından
22 ayar kötü değil canım.bosver eltini.
0 oy
tarafından
22 ayar az degil ki canim gayet iyi eltin kiskanmis olabilir 
(75 puan) tarafından
Satınca değerini kaybeder mi acaba
tarafından
Hayir csnim altin yukseldikce onlar yukseliyor altinda kaybetmezsin gram da altin ondada kaybetmezsin hic takma kafanaa ben 14 ayar kupemi 1.500 almiştim 2byil önce bu sene sattim 3 bine  zaten 22 ve 22 ayar iyidir canim
0 oy
tarafından
Kıskançlığı dan yapmış valla 22 ayar güzel bı ayar 
0 oy
tarafından
Simdi ne sormak istedin anlamadim ama ceyrek ve türevleri 22 ayardir her zaman,  gram altin bende aliyorum ceyrek görünümlü gram altinlar var onlar 22 ayar oluyo ama paketli olanlar var onlarinda uzerinde ayari yazar fiyat ona gore belirlenir 24se 24 yazar yoksa 22 yazar sennki hangisi bilmiyorum 
tarafından
Ayrica 24 ayar saf altindir cok yumusaktir bilezik falan yapilmaz :) 24 ayara külçe altinlar var isirirsan mesela diş izi kalir hani kovboy filmlerinde altini isirip kontrol ederler ya ne kadar yumusaksa o kadar saftir. O 24ü sertlestirirler bilezik veya yuzuk yaparlar o zaman ayari 22 olur. 18 ve 14 bide 8 ayar var baska da ayar yok. 24y ger yerde bulamazsin çünkü islenmemis saf altındır kuzum.
(75 puan) tarafından
Maşallah Altını ne kadar iyi biliyorsun benim hiç belezigim falan olmadı takmadım bilmiyorum yani
tarafından
Teşekkür ederim canım :) altin severim ben
0 oy
tarafından
Valla 8 14 ve 18 ayar olmadiktan sonra sorun yok eltin kiskanmis bence bide bildigim kadariyla kare gram altin 24 ayar yuvarlak gram altin 22 ayar diye biliyorum ama arasinda cok bi fark ya 50 bilemedin 100 tl fark oluyor 
(75 puan) tarafından
Satınca pek para etmez ayarı düşük bunun dedi
tarafından
Ya eşin kaca aldiysa en baba 100 tl altina satarsiniz abartmis yani kiskancliktan

İlgili bir soru bulunamadı

382,314 soru

11,446,665 cevap

35,022 kullanıcı

...