0 oy
378 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından

Kizlar bir yer bulamadım saracak bakıyorum 150 200 lira arası aktarlarda ama bir türlü satamadik bilen vamri nereye satabilirim bu kayısıyı 

image

image

image

11 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından
Neden.satiyorsun? Kac kilo varki
tarafından
2 cuval
tarafından
Kayinpederim herseneyapıp satiyor
-Reklam-
0 oy
(4,391 puan) tarafından
komposto yapip, tüketin bence=)
tarafından
Kompostuluk ayırdık iki çuval var cnm
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Niye satıyorsun ki? Ayrıca belgesiz bir şeyi almaz ki aktarlar 
tarafından
Ne alakası var canım daha önce sattık
0 oy
tarafından
Komşulara tanidiklara satabilirsiniz  
tarafından
2 çuval kayısı 1 kilo 1 kilo nasıl saticam :D
tarafından
Kiz çok alanda olur etrafa duyurdunuzmu arkadaşlarına felan
tarafından
Yok canm millet bedava istiyor
0 oy
tarafından
Galiba burdan alıcı çıkar diye paylaşmışsın ama burda kımse güvenip almaz 
tarafından
Yok 50 kilo kayısıyı kim alçak toptanci varsa bilen oraya saticam
0 oy
(2,797 puan) tarafından
Bizde malatyadan getiririz annem çevreye satar hep 1rer kilo ve şuan kilosu 50 tl canm bunu 100 150 ye kim alır 
(2,797 puan) tarafından
Çok pahalı ya helede bunu 130 a alcakalrda kaça satacaklar malatyadada 50 tl  ankaradada en fazla hadi 70 olur ne bilim
tarafından
Ayy çok ucuzmuş sizinki yakın olsak alırdım .
Dün sirafan bir kuruyemişçide 170ti kayısı şok oldum uzun zamandr almamıştım
(2,797 puan) tarafından
Canm bu ucuz arkadaşın paylaştığı diğer günkurusu kayısı falan 150 tl
tarafından
Malatya kayısı işte annenin sattığını diyorum baya uygunmuş :))
tarafından
5 kilodan bir kilo çıkıyor diyorum ya kendi malının değerini kendin belirlersin okadar emek veriyorsun satıyorsun 30 a 40 a vitrinin önünden gec 150 200 yine 70 e gitse tamam derim emeğine para vermiyolarki insanların bunu yapan kayinpederim ben bu fiyatlara hiç yapmam oda diyor çürüyor günah :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Pazarda satın
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Çok pahalı ya kg su o ne öyle zümrüt mü :)) annemde kuruttu sattı 40 liradan kilosunu altı üstü kayısı işte. 
tarafından
Çok ucuz satmış 5 kilodan bir kilo çıkıyor yazın tazesi pazarda 20 liraydı :) kayinpederim emeğine hiç para almasınmi
(2,818 puan) tarafından
Alsın kuzu alsın da o paraya alabilecek birileri varsa alsın yoksa napacak elinde o kadar kayısı kurusunu. :) bütün kış aralıksız size içirmesin sonra:)
0 oy
(1,928 puan) tarafından
150 200 lira dediğiniz kayısı gün kurusu ve en iri boyutu. Bunu o fiyata imkansız satamazsın
0 oy
(290 puan) tarafından

Malatyalı olan ben kayısı görünce yazmak istedim :) canım bu kayısı evet bir ay önce 70-80 den satardın ama şuan Malatya’da da fiyasa düştü biraz beklet kışın pahalanır Malatya’da şuan bu kabuğa 40-50 diyorlar sen bakma çerezciler pahalı satıyor ama çiftçiden ucuz alıyorlar. Sarı kayısı ya da gün kurusu güzel iri temiz varsa o 100 e gider 

tarafından
Doğrudur canım ama inan emeğine değmiyor diyorum ya kendi malının değerini herkes kendi belirler 5 kilodan bir kilo zor çıkıyor birde kayinpederim yaşlı okadar emek vermiş kayısının kilosu 20 liraydı bu yaz çok az söylüyorlar bakalım buluruz bir yer insAllah :) o diğerinden yok diğerini nasıl yapıyorsunuz nasip olursa seneye gidip ben yapmayı dusunuyorum
(290 puan) tarafından
Bilmem mi emeğini bilen zaten İnan kilosu 100 ancak der yani dediğin gibi bir kasa kurutuyorsun ki 1-2 kg çıksın kuru kayısı. Canım sarı kayısı için İslim kuruluyor kükürt yakılıyor Birgün  kayısı o islimin içinde kalacak sonra tekrar 1 gün yerde hılaya serilecek sonra kasalanıp çekirdeği çıkacak ve sonra yine serilip kuruyup öyle satışa gelecek kaç elden geçiyor valla. Gün kurusu için islime gerek yok direk toplayıp sereceksin 1 gün sonra çekirdeği çıkarılıp tekrar serilip kuruyunca satışa hazır. Emeği çok canım valla babamlarında oldu daha içinden birkaç hafta oldu çıktılar o da dediğin gibi piyasa düşük işçi tuttular hep ancak işçiye gitti para
tarafından
Aynen valla aslında emek çok ama neden hakkını vermiyolar anlamıyorum bu kividie portakakldir geçmiş senelerde gittiğimde böyle karışık kuru meyvenin kilosu kapalı çarşıda 300 liraydı gerçekten hakettiği para değil çiğ satsan daha karlisin okadar uğraşmaz insan en azından
0 oy
(6,951 puan) tarafından
Bizim komşularımız Bingölden getiriyor bize yetmiyor biz çok seviyoruz.
tarafından
Evet çok güzel canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 102 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 741 göst.
7 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
20 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Delice zeytin (116 puan) tarafından soruldu

378,386 soru

11,325,946 cevap

34,778 kullanıcı

...