0 oy
861 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben kuranı kerimi 7yasındayken başladım babam imam defalarca hatimler indirdim mevlit kıteb bi sütü arapca kitab okudum yaklaşık bir yıldır kuranı kerim dinlerken internette karsıma çıkınca içim daralıyor dinleyemiyorum huzursuzluk baslıyor aniden kapatma istegi geliyo hemen bunu araştırdım kimi hoca üzerindeki üç harflilerden kaynaklanıyor dediler kimi hastalık diyo basına gelen varmı

16 Cevaplar

+1 oy
(504 puan) tarafından
Ablam sen o kadar kuran kitap içindeysen bizden daha iyi bilirsin neden olduğunu..
(7,928 puan) tarafından
Benimde aklıma geleni yazmışsın sana 1+
(504 puan) tarafından
Yok babam imam yok annem hoca hayret bişey ya bu kadar basit bir fetvayı bile bilmiyormusun o kadar kuranı kerim içindeysen
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ya bende de çok oluyor istemsizce dinlemek istemiyorum yaa :ermm: Allahım affetsin elimde değil maalesef ki kuran okumayı biliyorum da

tarafından
Yaklaşık bu yaşıma kdr 20 25defa hatmettim ama duyunca içime bu sıkıntı girince kendimden de sogudum artık imanım neden zayıflıyor diye elimde değil
0 oy
(770 puan) tarafından
Benm kucukluktn beri içimi korku alır kuran dinleyince ama hiç byle dusunmemistm nedenini blmiyorum 
0 oy
tarafından
Kiteb Bi sütü derken kutubussite mi demek istedin ? Ben bu devrin hocalarına inanmıyorum maalesef bir çoğu şarlatan inan ki 
tarafından
Şaafi kitebi akidetül iman okudum bu devrin hocaları her biri baska konusuyo
tarafından
Akidetul iman okuduysaniz sormak isterim akideniz nedir?
tarafından
Evet şimdi sen hocam ne yapalım desen 50 şey yapar okudum ettim sende şunu yap bunu yap ama bu başka Bi kabile sen surda falanca hoca var birde ona git o baksın der. Ona gidersin o da para alır başkasına yollar . Çete gibiler valla. Aklına öyle şeyler getirme
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Şeytan huzursuzluk veriyor namazda da öyle başlıyor sun bitene kadar esne babam esne onun üstüne gidersen yene bilirisn eğer okumayıp kapatıyor sanız şeytanı mutlu etmekten başka bişey yapmıyor sunuz o yüzden illa oku 
tarafından
Nasıl atlatıcam bilmiyorum rahatsız olunca kendmikötü hissediyorum
tarafından
Ay bende namaz kılarken esne esne agzım yırtılcak sanıyorum yeni kapandım 2 ay oşfu 3 gündür de hamd olsun namaza başladım kücükken babaannem kuran vs cok okuturdu namazda kılardım ama hiç öle olmazdı :/
(2,699 puan) tarafından
Üstüne git 2 dk ara ver sonra yine oku arada kapat tekrar aç nefes al yada hiç birakmadan oku ben nefesim tükenen kadar okurdum bide yavaş okuyorsan o daha insanı yoruyor birakmak istiyor insan Allah yardımm eder inşallah ❤️
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Şeytanın vesvesesı bacım oyle ıstek oldugunde bı oku ıfle kendıne besmele cek hala o hıs devam edecekmı ona bak hala devam ederse bı kendını sılkele 
tarafından
Okuyorum canım bol bol affet allahım diyorum elimde değil
0 oy
tarafından
Nazar diyebiliyorum ben. 
0 oy
(774 puan) tarafından
Baban falan bi okusun canım faydası olur inşallah daralıyorum diye asla vazgeçme şeytanı sevindirme 
0 oy
tarafından
Kuzu bazen bana da oluyo bilen biri varsa söylesin yorumlarda .Belki hafız seymanur biliyordur .
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Oyy sifa kuran dinlemek okumak o olmazssa napariz nerde ruhumuz şifa bulur .

Şuan dinliyorum içime su serpiliyor . Sen baktır kendine normal degil

0 oy
(362 puan) tarafından
 musallat yaşadım birgün kanal yedi açık kalmış Tv'de gece mukabelesi var kuran sesine boğularak kalktım kesinlikle onlar rahatsız oluyor üstüne gitmelisin korkma Allah'a sigin ezan sesinden şeytan rahatsız olur o kötü varliklarin tek isteği şeytanın birkez tahtında oturabilmek her gece oku kendini ellerini yüzünü mesh et peygamber efendimiz her gece yedi bölgeyi mesh edermiş 
0 oy
(2,002 puan) tarafından
 Normalde kuran  veya namaz.kilarken sikintinin sebebi seytan okuyan kisinin kalbini eliyle sikiyormus ki o insan darlanip biraksn bunun caresi ustune gitmek ne kdr.sikilirsn da sıkıl oku bende yasadim bi donem cok sukur atlattim
0 oy
(316 puan) tarafından
Çok ara verdiysen öyle olur az da olsa sık okumaya çalış,nefis vesvese verir manevi konularda bu namaz da da olur ,
0 oy
tarafından
Bende senin gibiyim ne kuran okuyaniliyorum nede namaz kilabiliyorum bu sıkıntıdan ne yapacam bilmiyorum 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Canim bu genelde yukselme esnasinda olan daralmalardir yani imtihan eger kendi nefsini yenip bunu asarsan  rahatlayacaksin. 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sende iyi bilirsiniz bu şeytanın ve nefsinin oyunu dinleme için sıkılınca dahi dinle Allah yardımcın olur senin yeterki  sen o kapıdan uzaklasma

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 487 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 268 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 227 göst.