0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (123 puan) tarafından
Kızlar herkes diyor ki bebeğim oldu hiç ummadığım yerden iş geldi, maaşım zamlandi, ev aldık, araba aldık, bebeğime bi sürü eşya geldi hiç daralmadik maddi manevi vs. Bunlar gerçek mi... Bende düşünüyorum sürekli bu pahalilikta nasıl büyüyecek nasıl alınacak yapılacak diye...  

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bende berkti ile gelir cumlsne inanıyorum ama konuyu yanls anlyp 3-5 dogurani anlmiyorum 6 aydr kizma mama alıyorum biri bitmndn biri ciftr ciftr geliyor ama o gelirkn disardn ymk yiyemiyoruz gezmeyirz birşeyler fedaklrk yapıyoruz öyle havadan gelmiyor 
-Reklam-
0 oy
(661 puan) tarafından
Evet benim bebeğimde bereketiyle geldi 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Benim de hamile iken eşim iş yerinde yükseldi 1 senede. Normal de o pozisyona 4 sene de anca yükseliyordu. 
0 oy
(14,482 puan) tarafından
Ya evet bebek bereketiyle geliyo da.

Ona güvenerek yapma derim.
(2,982 puan) tarafından
Jdjsjd bereket olacak diye sıraya dizmeyin yani çocukları
(14,482 puan) tarafından
Ya evet tam olarak denk istedigim :D
Çünkü evet bereketle geliyo deniyo da eksik de buyutmeyelm çocukları yani
(2,982 puan) tarafından
Aynen aynen bilinçli davranmak lazım hurraaya gerek yok ;D
(14,482 puan) tarafından
Ahahha Büşra seni yicem :D
(2,982 puan) tarafından
Ahahahhaha zvsnakjrieke
0 oy
tarafından
Oyle bereket gelıcek dıye dusunme bence heryerden yagaa yıne cocugun masrafı cok yetısmek zor yanı
0 oy
(11,246 puan) tarafından
Eltim 2.yi yapti bu sekilde. Kaynanamla kaynim calisiyolardi birlikte isler iyice berbat oldu kotuye gitti borc harc en sonunda kapattilar isyerini biz borclarini kapattik buyuk kismini hala birsuru borc var. Kiralarini odeyemediler kayinpederim vefat etti 6ay once kaynanama tasindilar simdi 1 ay oldu. Ev ev ustune yani. Suan kaynimi bi isi yok kaynanamin emekli maasiyla gecinmeye calisiyolar buyuk olan okula basladi falan. Bilemiyorum canim duruma bakmak lazim bence
0 oy
(3,774 puan) tarafından
Evet benim oğlum doğmadan 1 hafta öncesine kadar eşim iş bulamıyordu hiç bir yerde tam herşey bitti dedim iş buldu maaşı da iyi çok şükür dedikleri gibi bebek bereketi ile geliyor 
0 oy
(13,278 puan) tarafından
Kaynanam hep kiz olsun istedı bereketiyle gelir dedı 

Doğumdan bi ay önce eşim kendi yerını açtı çok şükür beklemediği Kadar iyi işleri  
0 oy
(6,275 puan) tarafından
Ewet bereketiyle gelirde bereketiyle gelir diede viccini cikarmamak lazim hani
0 oy
(4,390 puan) tarafından
doğru diyorlar, rızkıyla gelir bebek.
0 oy
(2,377 puan) tarafından
Aynısı oldu, pandemide evlendim düğünden 3 ay sonra hamile kaldım eşim orda burda bulduğu işle evi gecindiriyor ben nasıl bakacağız diyorum. Kızım doğmadan 2 buçuk ay önce güzel bir işe girdi araba aldık onu sattık kızım 4 aylık evimizi aldık. Eşimin maaşı baya arttı. Bebek bereketiyle geliyor gerçekten:)
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Allah elbet bereket verir ama gcün yokkende bakamazsın yani bi nevi bu ekonomide eskide kaldı o deyim
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Bebek tabiki bereketiyle gelir ama bunu diyerekte 2 3 4 çocuk yapmak doğru değil. O bereketi iyi kullanmak lazım. Çocuğun geleceğine yatırım yapmak birikim yapmak eğitim öğrenimi için birşeyler yapmak lazım. Çok şükür Rabbim veriyor bereketini. Devamını da getirmek lazım ama dünyada hala çlıktan yetersiz beslenmeden ölen bebekler insanlar var malesef hala ülkemizde bile var. Okula gidemeyen gitse de bi ayakkabı alamayan oyuncaksız büyüyen çocuklar var. Bu yüzden sadece Çocuk berekettir diyip şuursuzca çocuk doğrulmasına karşıyım. 
0 oy
(1,270 puan) tarafından

Şimdi rabbimin gücüne gitmesin cnm evet herkes öyle der ama ne yaşadığını kimse görmez ben oğluma doğum yaptıktan sonra battim arabam gitti 200 binde içeri girdim 150 bine kadar geriledi borcum cok şükür yani şimdi ne desem yalan rabbim ne yazmışsa onu yaşıyoruz 

0 oy
(4,826 puan) tarafından
Büyük kızıma hamileyken özel hastanede hemşireydim şimdiki maaş yoktu. Ve ayda1 gün iznim vardı.  Hatta eşimden boşanmak üzereydim. Tıp Fakültesi kadrolu hemşire alıyor maaşının 4 katı ve ayda 8 gün izin. Başvurdum yedeklere kaldım. O zaman bakanlık bir yasa çıkardı kadrolu olup tercih yapanların tercihlerini kabul olmayacak diye ve ben direkt asıl kadroya geçtim.  Benim kızım bereketiyle geldi hemde öyle böyle değil yani çok şükür rabbime 
0 oy
(2,415 puan) tarafından
Ben katılmıyorum bu söze. Daha çok rizkiyla gelir desek daha doğru olur. Allah ömür biçmişse rızkını veriyor. Durumu yokken bereketiyle gelir deyip evlat sahibi olmak yanlış olur 
0 oy
(49,820 puan) tarafından
kısmeti oluyo da komple bakımını sağlayacak kadar degil 
0 oy
tarafından
Bana da hep diyorlar bakalım bebeğim nasıl bir bereketle gelecek 
0 oy
(11,026 puan) tarafından
Rabbim rıskını vermediginin canını vermez. Ama bazışarı da bereketi gelir diye yapıyorlar 4 tane cocuklar sefil oluyor
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Bebek bereketiyle gelir derler ama havadan değil ki millet doguluk getiriyor sen bi şeylerden kisiyorsun yani sanmam o ev ve arabayı nasıl alıyorlar acaba

İlgili sorular

+1 oy
46 cevap 897 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 706 göst.
6 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 779 göst.
12 Aralık 2020 Aile kategorisinde Linkin (17,397 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 229 göst.