0 oy
245 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızılay’a gidicem şimdi uygun kişi bulunursa ilik vermek çok mu zor her an vazgeçebilirim 

10 Cevaplar

0 oy
(3,240 puan) tarafından
Bir hayata dokunacaksın Allah hayrını kabul etsin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok güzel bir karar vermişsin canım bizim akraba vermişti kardeşine 1 hafta hastanede kaldı sonra çıktı 1 ay ağır kaldırmak yasak demişlerdi zor olduğunu söylemedi hiç 
0 oy
(2,191 puan) tarafından
Eğer işlemler yapılırken korkup vazgeçeceksen canım hiç girme böyle bir olaya ha ben vazgeçmem kararlı biriyim dersen yazıl çünkü aileler önce ilik bulundu diye seviniyorlar sonra bulunan kişi olayın zorlugundan vermeyince hayal kırıklığı yaşıyorlar yani şöyle söyleyeyim bende test için sırtrimdan ılık aldirdim hiç zor bir işlem degildi aynı gün işime devam etim ama insana kemiğin içinden ılık alınma fikri korkutuyor ama işlemin zorluğu yok hissetmiyorsun bilgidim kadarıyla ılık donöru olan insanların 28 gün belli bir ilaç kullanıp öyle ilik alıyorlar diye biliyorum işlemin zorluğu yok ama aletleri işlemin yapılış şekli kortucu geliyor sadece benim kan hastaligim olmasa benden isteseler gözün kapalı veririm bana göre kolay bir islemdi 
tarafından
Ne kadar süre hastanede kaldın işlemden sonra
(2,191 puan) tarafından
Anestezi ile aldılar benden anestezi etkisi gecince aynı gün araba ile eve döndük hiç kalmadım canım ama ben test vermiştim hani donör değildim
0 oy
tarafından
Bence vazgeçme. 1 hafta kalça bölgesinde ağrı olabiliyor, bunun dışında bir yan etkisi yok. Hayat kurtarmak var işin ucunda. Tebrik ederim seni. 
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Bir tüp kan vereceksiniz ilk başta, sonra iliğinizin tuttuğunda da zaten uyutup alacaklar hiç hissetmezsiniz bile
0 oy
(7,242 puan) tarafından
Canım kimi hastanede kalabiliyor kimi aynı gün çıkıyor ama o kadar güzel bişey yapıyorsun ki allah senden razı olsun. Bende organ bağışı yaptım. Hamiellikte sonrası ilik bağışı yapacam demiştim aklımda bir ara gidicem inşallah 
tarafından
Sağ ol canım
0 oy
(626 puan) tarafından
bende yıllar önce kızılaya gidip ilik bağışcısı oldum ama hiç ses seda yok kaydım hala duruyordur dimi orda bi insana umut ol ak nefes olmak isterim doğrusu
tarafından
Evet hala duruyor
(626 puan) tarafından
umarım bi insana faydam dokunur
(626 puan) tarafından
öld0kten sonra da vasiyetimdir organlarımı bağışlayın zaten bağışcı oldum ama yakınlarıma hep söylerim
0 oy
(1,745 puan) tarafından
Bende ilik bağışçısıyum ama hala ses yok gerçi numaram değişti ama iş adresim falan kayıtlıydı ordan ulaşırlardı yani önce kan veriyorsun iliğin tutarsa seni arıyorlar 
0 oy
(50,175 puan) tarafından
bizim burda gemlik te bir kız çocuğuna ilik arıyorlardi o zaman ailecek hepimiz gidip kan verdik eger bir kişiye.uyarsa hic korkmadan veririm benim anlik çekeceğim aci bir başkasına hayat olacak böyle dusununce korku kalmiyo 
0 oy
(664 puan) tarafından
Benim kızımdan her ay alıyorlar uyandıktan sonra huysuzluğu hiç olmuyor çok güzel düşünmüşsün başka birine umut olmak çok güzel Allah mutlaka mükâfatını verir 
tarafından
Niye her ay alıyorlar
(664 puan) tarafından
Maalesef Lösemi hastası kızım
tarafından
Geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığına kavuşur şu an nasıl
(664 puan) tarafından
İnşallah Ateşli pek iyi değil

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 141 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,410 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 42 göst.
23 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Poyrazsmom (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 166 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 227 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde plns_01 (76 puan) tarafından soruldu

399,761 soru

11,957,766 cevap

36,124 kullanıcı

...